dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Pytałeś o całkowity koszt inwestycji, więc podałem go na przykładzie 24kW reszta to Twoja nadinterpretacja.
    Nie zapomnij o agresywnym marketingu. Większość z wymienionych przeze mnie producentów ma zaświadczenia na oba paliwa, ale np. już sprawności tylko dla pelletu.
    Rozmawiając z ich przedstawicielami ma się wrażenie, że pierwszy raz ktoś wgl. pyta o parametry przy paliwie alternatywnym.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arczi_1KV Zobacz post
    Samo PCP - "dobrze, że jest" ale bez kredytu przy większych inwestycjach się raczej nie obejdzie: https://czystepowietrze.gov.pl/wp-co...05/tabela3.png Mi do ocieplenia i stolarki okiennej dołożyliby 20k, ale pula na rok może się skończyć przed moim wnioskiem.
    Do tematu z dotacjami linka dostałeś i w powyższym w podobnym tonie piszesz. W tej kwestii teraz dalej a zacznę od tego, że najpierw się przed urzędem będziesz musiał wyspowiadać w świetle odpowiedzialności wszelkiej a później przed bankiem tak samo. Nie wiem jak z tym u Ciebie będzie to wyglądać ale z tego co o tym słyszałem od innych, to urząd narzuca jakiej wielkości kocioł i jakiej grubości ocieplenie, do tego jak dostajesz dotację to podpisujesz papier który z urzędem cię wiąże - no i w tym temacie tyle.

    W domku swoim jakieś źródło ciepła posiadasz czyli jest to Ci znane : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8030110 – między innymi z tych względów winieneś najpierw obaczyć jakie zapotrzebowanie na ciepło będziesz mieć po ociepleniu a dopiero później kotła do tego szukać.
    Z tą zamianą palników, to totalna kicha – raz że kupę kasy na tym marnotrawisz a dwa tak jak my Ci o tym napisali.
    Wszystko zależy od Ciebie i to Ty zdecydujesz czy karawana dalej iść będzie czy tylko szczekanie psów słychać będzie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    z tych względów winieneś najpierw obaczyć jakie zapotrzebowanie na ciepło będziesz mieć po ociepleniu a dopiero później kotła do tego szukać.
    Tak, racja i pisał też o tym Barliniak. W normalnej sytuacji tak bym też zrobił, ale... mam sytuację o odwróconej kolejności - najpierw kocioł, później ocieplenie co wynika z omówionych wcześniej przyczyn finansowych.
    Nie jest to sytuacja komfortowa, dlatego też znalazłem się tutaj i pewnie jeszcze wiele osób stanie przed takim problemem.
    Ogólnie skłaniam się ku pelletowi i to bardzo, ale nie przy aktualnym zapotrzebowaniu energetycznym - poszedłbym z torbami.

    [QUOTE=samsu;8031638 Z tą zamianą palników, to totalna kicha – raz że kupę kasy na tym marnotrawisz a dwa tak jak my Ci o tym napisali.
    Wszystko zależy od Ciebie i to Ty zdecydujesz czy karawana dalej iść będzie czy tylko szczekanie psów słychać będzie.[/QUOTE]

    Już zakładając ten wątek podałem to rozwiązanie jako niesatysfakcjonujące, chociaż gdyby przekładka była o połowę tańsza, a producent zapewniał5-letnie wsparcie produktu, to pewnie bym się skusił.

    Podsumowując: nie można efektywnie spalać pelletu w kotle z podajnikiem retortowym, nawet po zmianie ustawień procesu rekomendowanych przez samego producenta kotła. Tak?
    Bo ciekawi mnie jak są zrobione te certyfikaty:
    https://www.klimosz.pl/pliki-do-pobr...i-s3-pelet.pdf
    https://elektromet.pl/pl/technika-gr...ctgetfile/1962

    Żeby nie było, sprawdziłem akredytacje tych jednostek certyfikujących i elektromet ma pełnoprawny certyfikat
    (AC100 https://www.pca.gov.pl/akredytowane-...0,podmiot.html )

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    ,,Palnik,, retortowy nie nadaje się do spalania peletu co najwyżej do jego hurtowej utylizacji.

    A jak zrobiono badania ,na farcie lub pacz Volkswagen Dieselgate.

  5. #25
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ludzie opanujcie się z tymi mądrościami bo np skamp-pv jest dwupaliwowy i ma certyfikaty 5 klasy oraz ekodesign na obydwa paliwa a palnik to nie retorta tylko tzw palnik rurowy i do każdej zakupionej sztuki dostajecie dwie podstawy palnika i w zależności czym chcesz palić to wyjmujesz jedną i wkładasz drugą 20 sekund roboty .elaboraty jakies bzdety a to na rynku już jest ponad rok lub nawet dwa , np w 13-ce są dwie wajhy do czyszczenia kotła potyrlasz nimi kilka razy i do widzenia

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Żeby nie było, sprawdziłem akredytacje tych jednostek certyfikujących i elektromet ma pełnoprawny certyfikat
    Coś mi tu zalatuje dystrybutorem jakiejś konkretnej firmy. Ale niech będzie że się mylę.
    mam sytuację o odwróconej kolejności - najpierw kocioł, później ocieplenie co wynika z omówionych wcześniej przyczyn finansowych.
    Dobrze zaprojektowany kocioł nawet na ekogroszek może pracować w danym przedziale mocy (6-20 kW). Najważniejsze jest by kocioł miał dobry wymiennik i proste sterowanie nie powodujące uzależnień pomiędzy układami pojawiającymi się zbiegiem czasu (zabrudzenie oraz zużycie czujników).
    Żeby nie było, sprawdziłem akredytacje tych jednostek certyfikujących i elektromet ma pełnoprawny certyfikat
    Ostatnio jest słychać o kontroli certyfikatów w firmach kotlarskich. Przyjeżdża PIH plombują wszystkie wyprodukowane kotły i zabierają po jednym z danego modelu. Z tego co słyszałem połowa kontrolowanych kotłów ma "lewe" certyfikaty.

    jest dwupaliwowy i ma certyfikaty 5 klasy oraz ekodesign na obydwa paliwa
    Gdzieś widziałem jak użytkownik telefonem komórkowym nagrywał pracę tych palników na wprost z odległości 20 cm. Można w wymienniku wędzić na zimno łososia.

  7. #27

    Domyślnie

    Arczi – z uwagi na to, że jest tak a nie inaczej i by bez sensu i w tym celu pisać o tym na okrągło – ja najpierw bym sprawdził co na ten temat jest zapisane w postanowieniach antysmogowych sejmiku wojewódzkiego dla regionu w którym mieszkam – później bym się dokładnie dowiedział w urzędzie co mogę kupić w ramach dotacji jeśli o moc kotła chodzi a gdyby tak było, że mogę kupić kocioł o mocy jaka będzie potrzebna po ociepleniu budynku, to bym taki kupił - i koniec i basta.

    W zbiorach tego forum są zamiast czopuchów dodatkowe wymienniki, są hybrydy w których kocioł tylko za wymiennik służy, więc bym zakupiony kocioł z kominem połączył wymiennikiem by wyższą sprawność uzyskać a w ten z kotła wymiennik bym władował palnik na węgiel z zasobnikiem opadowym lub palenisko przed nim ustawił i bym je z nim palnikiem rurowym połączył – zastrzegając sobie przy tem, że świadom jestem tego co robię i co mi grozi za takie jaranie z partyzanta – przy jaraniu tym bez smrodu i dymu – któż i po co miał by się czepiać tego a gdyby nawet, to rzecz jak facetowi przystało trzeba wziąć na klatę zwłaszcza, że zasadność takiego postępowania nie budzi wątpliwości żadnych. Po ociepleniu chaty bym wszystko przywrócił do stanu zgodnego z prawem – i koniec i basta.

    Ja Ci twych pieniędzy liczyć nie zamierzam i jak sobie zrobisz tak mieć będziesz – dla mnie możesz nawet skorzystać z tej opcji, że za cenę kotła podajnikowego z palnikiem retortowym możesz sobie później przejść na przewymiarowany wymiennik z palnikiem na pellet – Twoja wola.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Ostatnio jest słychać o kontroli certyfikatów w firmach kotlarskich. Przyjeżdża PIH plombują wszystkie wyprodukowane kotły i zabierają po jednym z danego modelu. Z tego co słyszałem połowa kontrolowanych kotłów ma "lewe" certyfikaty
    Pełno jesr tych certyfikatów w necie, wystarczy wydrukować.... dobre dla okazania przed Strażą Miejską

  9. #29
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przed strażą miejską to najlepiej opony jak nie dymią to 6 klasa murowana

  10. #30
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    a czy kocioł na pellet nie jest bardziej i eko i bardziej bezpieczny?
    obecnie instalator poleca mi dwa zasilania albo pellet albo gaz ?
    jak tą poradę oceniacie
    ?

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    obecnie instalator poleca mi dwa zasilania albo pellet albo gaz ?
    jak tą poradę oceniacie
    ?
    A co ma ogrzewać taki kocioł, piec?.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    A co ma ogrzewać taki kocioł, piec?.
    Przeciez to spamer, po co odpowiadać?

  13. #33
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    Spamer wybrał kocioł na gaz i kominek klasyczny ma ciepło i jest zadowolony

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony