dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał romanik99 Zobacz post
    Powiedzcie mi bo mnie to zastanawia czy układać na to jeszcze folię budowlaną czy od razu styropian.
    Ja będę kładł. Najzwyklejszą folię budowlaną 0,2. Jako ochronę izolacji, gdy trzeba będzie po niej chodzić (choćby w takcie układania samego styropianu) oraz jako warstwa poślizgowa między izolacją a styropianem (bo to jednak dwa różne materiały, które mogą różnie pracować a folia zmniejszy tarcie na wypadek np. mikroruchów termicznych).

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Położyłbym jakakolwiek folie aby byc pewnym że izolacja nie wchodzi w reakację ze styropianem.
    Mowa o hydroizolacji mineralnej. To najbezpieczniejszy rodzaj izolacji, nie w chodzi z niczym w reakcję.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  2. #22

    Domyślnie

    A czy nie jest tak ze wlasnie przez tą folię będzie zbierala sie tam wilgoć np pochodząca ze srodka domu, a moze i czesciowo od piasku a tak to by swobodnie przez okladziny posadzki odparowala. Tak jak pisalem u mnie jest szlam na posadzce i bedzie ogrzewanie podlogowe na calosci
    Ostatnio edytowane przez romanik99 ; 31-03-2021 o 15:47

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał romanik99 Zobacz post
    A czy nie jest tak ze wlasnie przez tą folię będzie zbierala sie tam wilgoć np pochodząca ze srodka domu, a moze i czesciowo od piasku a tak to by swobodnie przez okladziny posadzki odparowala. Tak jak pisalem u mnie jest szlam na posadzce i bedzie ogrzewanie podlogowe na calosci
    Nawet jeśli coś się zbierze to i tak nie będzie to więcej niż jest tam zamknięte w powietrzu pod folią. Ze środka domu para wodna nie ma jak tam wnikąć - dyfuzja pary idzie z budynku trochę inną drogą.
    A wilgoć od piasku, nawet jeśli by przeniknęła od spodu przez hydroizolację pod podłogą to nie odparuje, bo pod ociepleniem będzie zbyt niska temp. Po to pakujemy styropian by jak najmneij ciepła przenikało w dół do podkładu betonowego i gruntu.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony