dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Materiał na ścianę działową

    Dzień dobry.
    Mam pytanie odnośnie ściany działowej. Szukałem materiałów i wstępnie zdecydowałem się na silikaty.. Rozmawiałem z majstrem, który będzie robił remont i twierdzi, że silikaty z czasem pękają i nie są tak super jak się wydaje. Polecił płyty gipsowe (Promonta). Który z tych systemów będzie lepszy? Ściana działowa pomiędzy kuchnią, a pokojem oraz pomiędzy pokojem, a korytarzem. Blok z wielkiej płyty >40-50 lat, więc osiadanie ma już za sobą. Na ścianie będą montowane szafki kuchenne, pawlacz. Ściana o grubości 8-10cm. Ściana docelowo będzie malowana.

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę że po prostu nie chce się im wnosić bloczków, które swoje ważą. Które piętro?

  3. #3

    Domyślnie

    Robienie ścianek działowych z sylikatów w wielkiej płycie jest ryzykowne. Nikt nie wie jaki jest strop, co dali majstry w czasie lania betonu (może być więcej gruzu niż betonu), ile się ugnie i czy nie będzie pękać.
    W wielkiej płycie coś lżejszego - g-k, beton komórkowy. Na pewno nie sylikat.

  4. #4

    Domyślnie

    10 piętro i winda dojeżdża do niego. g-k na pewno nie, bo ściana nie utrzyma obciążeń. Fakt, silikaty są 2x cięższe, niż promonta.
    Edit: Stropy wytrzymają, bo sąsiad wylewał z 1,5t wylewki samopoziomującej się w dużym pokoju (taki był spadek).
    Ostatnio edytowane przez qwerty1986 ; 08-03-2021 o 18:14 Powód: dodatkowe info

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony