dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcinhalina

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    2

    Domyślnie Stukanie w ścianie

    Witam. Od 2 tygodnie z jednej ze ścian dochodzi stukanie, zazwyczaj jak idziemy spać stukanie się nasila. Jest to rytmiczny odgłos kilku uderzeń co parę sekund, jakby ktoś uderzał pięścią w ścianę, czasem głuch czasem jakby uderzenie szklanką o stół. Jeśli stukamy raz odstukuje raz jeśli kilka odstukuje kilka w tym samym rytmie co stukaliśmy. Przy długiej seri uderzeń zaczyna stukać zanim my przestaniemy, jakiś rezonans ???Dziwi nas fakt że nasila się gdy idziemy spać bez względu na godzinę. Słychać również czasami w dzień. Dom jednorodzinny piwnica, i dwa poziomy, na dole my na górze rodzice. Na naszym poziomie słychać najgłośniej. Ściana połączona z kominem wentylacyjnym nie aktywnym, u nas podłogówka i brak instalacji w ścianie, u rodziców przez ścianę przechodzą grzejniki. Sprawdzaliśmy i stuka również przy wyłączonych piecach. Może jest ktoś kto diagnozuje i jest w stanie podać i zlokalizować przyczę. Pozdrawiam.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinhalina Zobacz post
    Jeśli stukamy raz odstukuje raz jeśli kilka odstukuje kilka w tym samym rytmie co stukaliśmy. Przy długiej seri uderzeń zaczyna stukać zanim my przestaniemy....
    nie wiem jak inni, ale ja mam ciary...
    Paterówka 100m / Z334 / Vaillant recoVAIR VAR 360/4 + ecoTEC pro VC 146/5-3 + VRC700

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcinhalina

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    nie wiem jak inni, ale ja mam ciary...
    Wiem jak to wygląda, ale wciąż szukam racjonalnego wytłumaczenia... nie nakręcam się a stukanie powoduje raczej złość i irytację niż strach...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinhalina Zobacz post
    Wiem jak to wygląda, ale wciąż szukam racjonalnego wytłumaczenia... nie nakręcam się a stukanie powoduje raczej złość i irytację niż strach...
    Nie ma co panikować na pewno jest logiczne wyjaśnienie

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Tu pomoże jedynie "egzorcysta za niecałe trzysta...".
    A tak na poważnie to szukałbym zwierzątek, które sobie pomieszkują w budynku.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  6. #6

    Domyślnie

    Złośliwy sąsiad , albo początkujący poltergeist.Gdyby nie tryb odpowiedzi to można byłoby winić jakiś kawał blachy, rynny deski stukającej na wietrze. Przy zasypianiu raczej większość wyłącza media i inne urządzenia głośne. I wtedy słyszymy cichsze dźwięki wcześniej skutecznie tłumione. Zweryfikować pogodowo.tj. kierunek wiatru etc.
    -emocjonalnie. tj. dobrze zbluzgać cosia/ktosia zwiększy głośność/natarczywość to raczej to drugie. Cywilne/laickie egzorcyzmy sól egzorcyzmowana msza za ktosia, nawet modlitwa własna. Wg. podań legend cudownie działają

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pytanie czyi rodzice? Może bawią się z Wami w kotka i myszkę? Czy występuje gdy rodziców nie ma w domu? Wyślij rodziców na rezurekcję lub ze święconką i zbadaj czy zjawisko występuje. Wiesz co to Brzytwa Okhama? Po polsku "nie mnóż bytów ponad miarę".
    Szukaj najbardziej prostego rozwiazania.

  8. #8

    Domyślnie

    A w dzień jak stukasz to też odstuka? Bo wtedy to będzie znaczyć że jest jakieś echo, jeśli dzieje się to bez względu na porę dnia. Widocznie czymś ktoś z was dotyka do ściany (łóżko, kabel) co powoduje stuk a potem odbicie tej fali - ciekawe co. Na pewno nie jest to osoba która siedzi i do was stuka. A już tym bardziej nie jest to zwierzę (nie znam zwierzęcia które jest tak inteligentne by odstukać ten sam rytm).

  9. #9

    Domyślnie

    Czytając to mam ciary

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Może to skutek szkód górniczych? Zarysowany budynek, nierówno podparty strop i reakcja na wasze poruszanie się po obciążoniu łóżka? Bez podtekstów, czysta fizyka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony