dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 330
  1. #21

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 12-03-2021 o 22:00

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jesteś gość. Masz podłogówkę, pompę ciepła PW, rekuperacje i do tego błyskawice. Chłop przedstawił swoje wstępne założenia i to co totalnie wykluczył.

    Odnośnie izolacji. Pan Kaizen chyba ma racje co do izolacji stropu. Nie da rady dorzucić 5-10cm? Gdybys zlikwidował komin to jak będzie wyglądała WG? Na kominkach wentylacyjnych? Mam rozumieć ze komin dymowy byłby połączony z wentylacyjnymi kanałami?
    Nie pytałem ale zapytam jak juz bedzie decyzja kredytowa ile bedzie dopłaty do grubszej wełny . Tylko nie wiem czy jest to potrzebne skoro wszyscy co maja taki dom i spalając 2 tony pelletu często otwierają okna.....

    Komin wiem tyle co ludzie piszą , przy rezygnacji ze "spalinowego" i tak zostaje na potrzeby wentylacji tylko jest mniejszy ( chyba )

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Tak wygląda strych w bliźniaczym domku :

    http://www.domyinterstyl.pl/big/dom-...yl-75m2-14.jpg

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Nie pytałem ale zapytam jak juz bedzie decyzja kredytowa ile bedzie dopłaty do grubszej wełny . Tylko nie wiem czy jest to potrzebne skoro wszyscy co maja taki dom i spalając 2 tony pelletu często otwierają okna.....

    Komin wiem tyle co ludzie piszą , przy rezygnacji ze "spalinowego" i tak zostaje na potrzeby wentylacji tylko jest mniejszy ( chyba )
    I to jest właśnie marnotrawstwo konwektory i klima dają tyle ciepła ile jest konieczne nic się nie zmarnuje.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Tak wygląda strych w bliźniaczym domku :

    http://www.domyinterstyl.pl/big/dom-...yl-75m2-14.jpg
    zajebisty nie marnuj go i zrób podłogę jest potencjał na przyszłość 2 pokoje i ąłzienka wyjdzie z palcem w nosie

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Dom większy od Twojego bo przy tej samej powierzchni parteru mam jeszcze poddasze użytkowe.
    To skomplikowało trochę orurowanie wentylacji i kosztowała z rekuperatorem 11 tyś.
    W domu parterowym tą wentylację można zrobić samemu.

    Koza w te duże mrozy będzie ogrzewała tylko swoje otoczenie. Co dalszymi zakątkami domu?

    Patrząc na ten rzut domu zastanawiam się jak wygląda ta wentylacja grawitacyjna w sypialniach i łazience. Na tym rzucie kanały wentylacyjne są tylko w kotłowni.

    Ta koza na pelet to ile kosztuje?

    Jak będziesz grzał CWU?
    Koza stoi w salonie blisko korytarza , zerknij gdzie jest komin na ten rzut projektu .
    Koza nie wiem ile nas bedzie kosztowała , są za 3k są za 10 .
    Myslę nad taką lepszą za 4-8k
    Woda to drugi problem...... w sumie jak dla mnie to mogę miec zwykły bojler

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    zajebisty nie marnuj go i zrób podłogę jest potencjał na przyszłość 2 pokoje i ąłzienka wyjdzie z palcem w nosie
    My juz nie planujemy dzieci
    Strych będzie podzielony na 2 częsci , czyli graciarnia i jakiś salonik na spotkania z kolegami , moze bilard , może salka do oglądanie meczów

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Koza stoi w salonie blisko korytarza , zerknij gdzie jest komin na ten rzut projektu .
    Koza nie wiem ile nas bedzie kosztowała , są za 3k są za 10 .
    Myslę nad taką lepszą za 4-8k
    Woda to drugi problem...... w sumie jak dla mnie to mogę miec zwykły bojler
    są świetne kozy jotula retro za grosze taką ma Kaizen mam linki w razie czego do takich kóz. Pc cwu aristona z jednostlą zewnętrzna kosztuje 3600 to nie jest drogo. Bojler przy 2 osobach zjada ok 8 kwh /24 ok 3 MWh7 rok nie przeceniaj tego Pc będzie oszczędniejsza

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    My juz nie planujemy dzieci
    Strych będzie podzielony na 2 częsci , czyli graciarnia i jakiś salonik na spotkania z kolegami , moze bilard , może salka do oglądanie meczów
    brzmi fajnie może openspejs z kibelkiem

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    są świetne kozy jotula retro za grosze taką ma Kaizen mam linki w razie czego do takich kóz. Pc cwu aristona z jednostlą zewnętrzna kosztuje 3600 to nie jest drogo. Bojler przy 2 osobach zjada ok 8 kwh /24 ok 3 MWh7 rok nie przeceniaj tego Pc będzie oszczędniejsza
    Jest nas troje, dzieciak ma 6 lat. Teraz w mieszkaniu zużywamy 10m wody bieżącej, ile ciepłej z tego jest nie wiem . Mamy wannę, pralkę , zmywarkę. W domu też bedzie wanna

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    brzmi fajnie może openspejs z kibelkiem
    To melodia przyszłości bo w cenie domu dach jest nieocieplony
    Nam to co jest na parterze styknie bo teraz mamy mieszkanie 47m ( 3 pokoje ) i dajemy radę. Brakuje tylko miejsca na graty co wylądują na strychu .
    Plan był i jest taki żeby nie było za dużo do sprzątania , a jak młody wyfrunie z domu to 86m bedzie o jakieś 30 za dużo

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Jest nas troje, dzieciak ma 6 lat. Teraz w mieszkaniu zużywamy 10m wody bieżącej, ile ciepłej z tego jest nie wiem . Mamy wannę, pralkę , zmywarkę. W domu też bedzie wanna
    jezeli będzie kanalizacja to faktycznie przy wannie najsłabszym ogniwem będzie bojler

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    jezeli będzie kanalizacja to faktycznie przy wannie najsłabszym ogniwem będzie bojler
    Tzn będzie wanno-prysznic czyli wanna z zabudową, tak co by w lato można sie było spłukać na szybko. Bojler chyba tylko po odbioerze domu przejdzie ale biore pod uwagę pompę ciepła lub nawet kolektor słoneczny , wiem że sie nigdy nie zwróci ale podoba mi sie sama jego idea

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Tzn będzie wanno-prysznic czyli wanna z zabudową, tak co by w lato można sie było spłukać na szybko. Bojler chyba tylko po odbioerze domu przejdzie ale biore pod uwagę pompę ciepła lub nawet kolektor słoneczny , wiem że sie nigdy nie zwróci ale podoba mi sie sama jego idea
    solary sobie daruj lepiej pv w przyszłości

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    solary sobie daruj lepiej pv w przyszłości
    Też jest taki plan .

    Zostaje kwestia jak to ugryźć. Myślę o klimie z dobrymi parametrami do grzania, do tego konwektory w drugim końcu domu, tam gdzie bedą kafelki bedą maty .
    Byłem ostatnio u kuzynki w szkieleciaku jak były mrozy , klima z matami pod kafelkami dawała radę . Panele jesli wlecą na dach to po pierwszym sezonie grzewczym i nie bedzie to duża instalacja, raczej taka co zaspokaja nasze potrzeby w ciągu dnia.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Ktoś podpowie jak wkleić zdjęcia ?
    Próbuję z serwera gmaila i nie umiem

    Ostatnio edytowane przez sito ; 07-03-2021 o 19:50

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Też jest taki plan .

    Zostaje kwestia jak to ugryźć. Myślę o klimie z dobrymi parametrami do grzania, do tego konwektory w drugim końcu domu, tam gdzie bedą kafelki bedą maty .
    Byłem ostatnio u kuzynki w szkieleciaku jak były mrozy , klima z matami pod kafelkami dawała radę . Panele jesli wlecą na dach to po pierwszym sezonie grzewczym i nie bedzie to duża instalacja, raczej taka co zaspokaja nasze potrzeby w ciągu dnia.
    Pomysł fajny i realny ja grzeje budżetowym kaisajem sciagnałem pomysł z Kuliboba i jest ok jeżeli chcesz na to przeznaczyć nieco więcej to jest fajny kajsaj pro+ i ma faktycznie niezłe parametry z tym że ja płaciłem 2780 z montazem a tamten ma cenę katalogową na poziomie 3800 netto jest rożnica. Ja na twoim miejscu sprawdziłbym możliwośc i warunki taryfy energetycznej as czyli antysmogowej polega ona na tym że musisz mieć jakis okres normalnego użycia energii i w momencie przejscia na as róznica pomiędzy tym dotychczasowym a aktualnym liczona jest po super taniej stawce i to ma sens aczkowiek wyklucza pv ale jest tanie i daje czas na oszacowanie potzrebnej mocy. Może ktoś z aesoców się wypowie w temacie jakie są warunki szczegółowe

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    W projekcie jest jeszcze pompa ciepła jako alternatywa i wg niego mieści sie w EP
    Marne szanse przy WG. Raczej "kratywne" liczenie.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Ktoś podpowie jak wkleić zdjęcia ?
    Próbuję z serwera gmaila i nie umiem
    możesz z dysku lub z linka

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Pomysł fajny i realny ja grzeje budżetowym kaisajem sciagnałem pomysł z Kuliboba i jest ok jeżeli chcesz na to przeznaczyć nieco więcej to jest fajny kajsaj pro+ i ma faktycznie niezłe parametry z tym że ja płaciłem 2780 z montazem a tamten ma cenę katalogową na poziomie 3800 netto jest rożnica. Ja na twoim miejscu sprawdziłbym możliwośc i warunki taryfy energetycznej as czyli antysmogowej polega ona na tym że musisz mieć jakis okres normalnego użycia energii i w momencie przejscia na as róznica pomiędzy tym dotychczasowym a aktualnym liczona jest po super taniej stawce i to ma sens aczkowiek wyklucza pv ale jest tanie i daje czas na oszacowanie potzrebnej mocy. Może ktoś z aesoców się wypowie w temacie jakie są warunki szczegółowe
    Montaż klimy mam z głowy bo mam kumpla co montuje i ma wszelakie uprawnienia
    Prąd tylko Tauron , będzie dopiero w maju 2022 na działce

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony