dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Maskowanie pęknięć listwami drewnianymi

    Cześć

    Na poddaszu mam sufit z płyt g-k i na łączeniach są pęknięcia. Po kilku próbach naprawy postanowiłem je w jakiś sposób zamaskować i wymyśliłem sobie zakrycie ich cienkimi drewnianymi deskami/listewkami. I tu pojawia się pytanie. Czy konstrukcja wytrzyma wagę takiej deski? 2.5 metrowa deska waży około 1.5 kilograma i będzie wkręcana w miejscu gdzie jest profil. Nie urwie mi się od tego sufit? Czy to jest zły pomysł?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie urwie się , ale zastanów się to trochę ...takie dziwne rozwiązanie, może okazać się "mało" estetyczne.
    Widziałem już kilka rozwiązań - dołożenie kolejnej płyty, wyklejenie całego sufitu tapetą z włókna szklanego, pomalowanie pasów farbą lekko szarą(antracytową) co bardzo maskuje pęknięcia, wyklejenie sufitu panelami styropianowymi . Jednak dołożenie drewna(boazerii) jest takim "pudrowaniem pryszcza"
    Może rada dobrego fachowca od zabudowy lekkiej rozwiąże problem - rady nawet na forum są pomocne - przynajmniej takie powinny być.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Nie nie, to nie chodzi o robienie boazerii. To są dwa pęknięcia w równych odstępach idące przez cały sufit, więc pomyślałem żeby zrobić coś w stylu belek. Tak jak na zdjęciu poniżej (mam nadzieję, że uda mi się dodać fotkę ). Tylko u mnie będą cieńsze i trochę większe odstępy między nimi.
    Próbowałem to kilkukrotnie naprawiać, ale za każdym razem pęknięcia wyłaziły po jakimś czasie. Może trafiałem na kiepskich fachowców. Dlatego pomyślałem o czymś takim. Nie dość, że problem z głowy, to jeszcze powinno fajnie pasować do aranżacji wnętrza, które jest typowo klasyczne i drewniane.
    Czyli można spać spokojnie pod takim sufitem? Jeden pas to około 1.5kg, a pasów będzie 2-3 w zależności jak to wizualnie wyjdzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	453836
    Ostatnio edytowane przez Razer ; 08-03-2021 o 20:29

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Możesz spać spokojnie.
    Jeśli to na zdjęciu nie jest aranżacją komputerową to takie elementy są też z pianki w 100% imitujących drewno/drewniane belki które po prostu się przykleja klejem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Oglądałem takie belki i deski z poliuretanu, ale jakoś mnie nie przekonały. Jeśli waga nie jest problemem to wolę prawdziwe deski. Jednak drewno to drewno
    Dzięki za pomoc

  6. #6

    Domyślnie

    A tak jeszcze na przyszłość. Czy jest jakaś bezpieczna granica obciążenia takiego sufitu, czy to już bardzo indywidualna kwestia? Bo właśnie dostałem wiadomość od znajomego, że deska w tym rozmiarze nie waży 1.5kg, tylko około 2.5kg... Czyli wychodzi 1kg na 1m2.
    Może banalne pytanie, ale nie znam się na tym i nie spodziewałem się, że te konstrukcje wytrzymają coś więcej niż ciężar samych płyt g-k i jakiegoś oświetlenia

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wytrzyma tym bardziej, że będziesz montował do profilu który jest właśnie w miejscu pęknięcia na łączeniu płyt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony