dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie WZ: nadzów archeologa podczas prowadzenia prac ziemnych

    W wydanej WZtce (interesuje się kupnem tej działki dopiero) mam:
    Inwestor winien zapewnić nadzór archeologa podczas prowadzenia prac ziemnych.
    Czyli że to robienia fundamentów mam mieć nadzór archeologa ? Ktoś miał podobny zapis w WZ-tce ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam na działce stanowisko archeologiczne. MPZP mówił o ochronie konserwatorskiej. Czyli też musiałem mieć nadzór archeologiczny. Na czas kopania fundamentów był archeolog, zrobił kilka zdjęć. Skasował mnie 1000 zł. I tyle. Po sprawie.

    Poczytaj sąsiadów, czy też mieli archeologa i czy coś wykopali na działkach. Jeśli nic nie wykopali u siebie, to spora szansa, że na twojej działce też nic nie będzie.

    Aha, no i szukaj archeologa, który "już w życiu odkrył wszystko, co można wykopać z ziemi". Moj taki był. Od razu mi też powiedział, że się nie będzie czepiał, jeśli coś znajdzie.

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie podobna sytuacja - w WZ informacja o stanowisku archeologicznym - ceramika z późnego średniowiecza... mam pytanie do osób które już przez to przechodziły - nadzór archeologa jest jedynie przy obiektach wymagających pozwolenia na budowę? co z budową ogrodzenia, kopaniu studni, oczyszczalni ścieków/kopaniu szamba, przyłączach, drenażu, kostce brukowej, altanie śmietnikowej czy grillowej.... itd?

    czy dożywotnio każde wbicie łopaty w ziemie na tej działce wymaga zapraszania archeologa i ustaleń z konserwatorem?

    przy okazji może jakiś update odnośnie cen - jak to teraz wygląda:
    Nadzór archeologa?
    Ewentualne wykopaliska pod dom jednorodzinny (u mnie powierzchnia zabudowy 240m2)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek206 Zobacz post
    czy dożywotnio każde wbicie łopaty w ziemie na tej działce wymaga zapraszania archeologa i ustaleń z konserwatorem?
    Przes kazdym wbiciem lopaty musisz pytac konserwatora zabutkow, czy do tego co chcesz zrobic wymaga nadzoru archeologicznego, czy nie.

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuję za odp.
    Niestety nie brzmi to dobrze.
    jakie kary grożą za niezgłoszenie do konserwatora drobnych prac?
    np wkopanie kilku słupków czy zrobienie alejki?

  6. #6

    Domyślnie

    Cos mi sie obilo o uszy, ze kara to 50 tys. Nie mam pojecia, czy to prawda, czy nie.

    Oczywiscie pytanie, w jaki sposob konserwator zabytkow mialby Cie skontrolowac. Chyba tylko ktos musialby zlozyc na Ciebie donos.

    I jeszcze jedno - ja na wkopanie tymczasowych slupkow ogrodzeniowych nie mialem wymaganego nadzoru archeologicznego. Ale juz na wykopanie pni po scietych drzewach owszem tak (ale to poszlo w trakcie kopania fundamentow, wie archeolog i tak byl).

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    78

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi sprawy archeologiczne co i kiedy zgłaszać ( lub uzyskiwać pozwolenie na budowę) wyjaśnia par 29 oraz 30 najnowszej nowelizacji Prawa Budowlanego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony