dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 91 z 91
  1. #81

    Domyślnie

    Święte słowa. Jest jakiś gotowy projekt podobny do tego twojego cuda? Poważnie pytam. Podeślij linka. Przeanalizuję go z uwagą. Każda mądra inspiracja jest na wagę złota. To co piszesz brzmi zachęcająco.

  2. #82

    Domyślnie

    Mój projekt bardzo odbiega od tego z wątku i możesz stwierdzić że to nie twoja bajka. Raczej nie trafiłem na podobnego gotowca. Jak znajdę chwilę to nakreślę coś na kartce i podeślę Ci na priv.

  3. #83

    Domyślnie

    Niekoniecznie. Po tych wszystkich uwagach jestem otwarty na różne propozycje. Podeślij. Dziękuję z góry.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Niebywałe. Wreszcie jakiś naprawdę pozytywny głos. Bez cienia złośliwości.
    Ej no, moje wszystkie były pozytywne lub pozytywno-racjonalne.

    Garaż rób i to właśnie dwustanowiskowy, ja żałuję, że mam jedno. Nie zastąpi tego wiata.

    Z projekatami jest problem ja szukając typowej parterówki (~150m2) trudno było spełnić wymagania, bo po pierwsze parterówki to jakieś kilkanaście % oferty gotowców i wszystkie są podobne. Przy 200 m2 i sprecyzowanych wymaganiach to w mojej opinii tylko kartka + ołowek + projekt indywidualny.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Rekuperacji nie będzie.
    To będziesz grzał pelletem? Biomasa to jedyna opcja, żeby zmieścić się w limicie EP z WT2021 bez rekuperacji. A to trochę mała kotłownia jak na składowanie opału. I niewygodne donoszenie jego, bo jest w środku bryły.

    No i gdzie tu kominy wentylacyjne? A komin musi mieć odpowiednią wysokość, żeby WG działała jako tako - a i tak często w upały nie działa.

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Dlaczego piszesz o 500m2?
    Na moje stwierdzenie przez pustki skomplikowana termoizolacja o dużej powierzchni. Chyba, że ocieplisz połać - też kosztowne a do tego będziesz grzał strych. odpowiedziałeś Ten strych to antresola użytkowa, na biblioteczne, na siłownię, na normalna powierzchnia do użytku, a nie strych na niepotrzebne graty. Musi byc ogrzewany.
    Więc jak sobie w końcu wyobrażasz? Gdzie kończy się przestrzeń ogrzewana i jak będzie odizolowana od nieogrzewanej?

  6. #86

    Domyślnie

    Tak. Pellet przede wszystkim wchodzi w grę. U mnie nie ma gazu. Co do wygody. No atak, z czegoś trzeba zrezygnować, nie da się mieć wszystkiego czego dowodem są posty na tym forum czy w tym watku.
    Co do ogrzewania "strychu". Cały czas tu czytam, że przy antresoli jest tam upał. Niektórzy nawet odradzają osobne ogrzewanie. Ja to widzę tak, że ta antresola będzie, ale ona od strony pokoju będzie miała szyby. Tak, że ciepłe powietrze może iść do góry salonu, ale nie ucieknie nie wiadomo gdzie. Widziałem takie wykończenie na FBi wyglądało to bardzo dobrze.
    CO do kominów nie wiem. O tym nie myślałem szczegółowo.

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Cały czas tu czytam, że przy antresoli jest tam upał.
    W lecie owszem. Ale tu nie o samej antresoli mowa, a o całej powierzchni "na stropie". I pytanie, jak nie chcesz tej całej powierzchni ogrzewać, to jak chcesz odizolować część ogrzewaną od nieogrzewanej? To skomplikowane i drogie. A jak ocieplenie dasz na połaci to chcąc nie chcąc będziesz ogrzewał - czy dasz tam podłogówkę/ogrzewanie, czy przez strop z parteru.

    Grzejników nie widzę - więc rozumiem, że ma być podłogówka? Więc ciepłe powietrze słabo idzie do góry - im wyżej, tym chłodniej.



  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    CO do kominów nie wiem. O tym nie myślałem szczegółowo.
    Pomyśl o tym bardzo szczegółowo to bardzo ważne a często traktowane po macoszemu. Wymuś aby projektant ci to obliczył a nie tylko stwierdził, ze wentylacja grawitacyjna będzie bo będzie (tak często bywa).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #89

    Domyślnie

    Dzięki za info. i te rady. Czy będzie ostatecznie ten projekt czy inny to zwrócenie uwagi na to jak najbardziej słuszne. Z tego co zauważyłem to ludzie budujący ten dom ocieplają dach, a nie tylko częściowo dach i częściowo strop, więc jakieś ogrzewanie na poddaszu być pewnie musi. Ogrzewanie w projekcie jest podłogowe. Kolega mnie pocieszył, że przy podłogówce powietrze wcale tak nie ucieka do góry. Bo naczytałem się tu i nie tylko, że przy antresoli zima na dole, tropiki na górze

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może tylko część dachu wysoka (na antresolę), a część niższa, bez poddasza z ociepleniem na stropie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	454070  

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    może tylko część dachu wysoka (na antresolę), a część niższa, bez poddasza z ociepleniem na stropie?
    Teraz to wygląda bardzo dobrze. Elfir zawsze w formie

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony