dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 91
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dla mnie ten dom jest z zewnątrz fajny, ale osobiście przypomina mi szyflandię albo szczurzy labirynt powierzchnia jest poszatkowana to taki bardzo przestarzały spoósb projektowania domów bo nie nazwałbym tego przestrzenią. Można osiagnąc o wiele lepszy efekt na mniejszej powierzchni i mniejszym kosztem

    tu masz przykłady zeby miec salon 63m2 dom nie musi mieć 200m2
    ten projekt jest prze piekny!

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    ten projekt jest prze piekny!
    wiem dzięki zerknij na ten kanał tam są na prawde smart domy oszczędne w budowie z efektem wow

  3. #23

    Domyślnie

    Nie mam pretensji. Tyko takie wyciagam wnioski. Każde rozwiązanie, kt nie jest standardowe, podlega ostrej krytyce.

  4. #24

    Domyślnie

    Ten dom może i ładny, ale jak on się ma do tych uwag wyżej, że np. Okna kosztuje krocie? Przecież tu to kosztuje chyba tzw. Miliony.

  5. #25

    Domyślnie

    Gaweł to jaki jest nowoczesny sposób projektowania domów, skoro ten jest przestarzały?
    Prokjet, który mi pokazaliście nie ma nic wpsólnego z moimi założeniami. To tak jakby łysemu proponować zakup grzebyka, bo jest ładny i funkcjonalny

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie mam pretensji. Tyko takie wyciagam wnioski. Każde rozwiązanie, kt nie jest standardowe, podlega ostrej krytyce.
    może dlatego, że standardowe rozwiązania są:
    - ekonomiczne
    - wygodne
    - trudno je spie***ć wykonawcy

    ?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    oczywiście możesz niestandardowo zafundować dzieciom ciemne pokoje, gdzie w zasadzie cały rok tylko na sztucznym świetle będą musiały mieszkać.
    Ale to krytykował w ubiegłym wieku już Korczak

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Dzień dobry!
    Wybrałem sobie poniższy projekt i chciałbym uprzejmie zapytać czy znawcy widzą w nim coś co na pierwszy rzut oka należałoby przemyśleć?
    Tak, wiem, drzwi od WC nie na salon. Myślę, że będą od strony wąskiego korytarza. Czy coś was w tej parterówce razi w zakresie funkcjonalności. Od dawna przeglądam projekty i ten mi odpowiada najbardziej.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...kowy-2-WAH1848

    Salon będzie od południa, kuchnia od północy co oczywiste.
    A jakie sa twoje szczegółowe wymagania i założenia wobec domu oprócz sufitu katedralnego bo nie wiem? Mam takie domniemanie że chcesz wydać 2 mln i szukasz pretekstu.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 11-03-2021 o 20:34

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Zaczyna do mnie pomału dochodzić o co tu chodzi. Rozumiem, że najb pożądanym tutaj na forum domem jest 115,5 m2 że wszystkimi pokojami od południa lub zachodu, plus dach dwuspad. Bez garazu w bryle, bo mostek i bez schodow, bo koszty. I koniec. No wszystko inne kosztuje. No nie ulega watpliwosci, ale czy o to w tym wszystkim chodzi? Bo jeśli bym miał zrezygnować z antresoli, łazienki przy sypialni, schodów, narażonych okien, garażu, jak mi tu radzą, to co niby z tego zostanie? Dwuspadowa stodólka... za I tak pół mln. Ok. Popatrzę. Dziękuję za opinie. Może ktoś coś jeszcze?
    Spokojnie, jak dla mnie dom jest fajny tylko drogi. Rozumiem, że Cie stać więc nie ma problemu. Po prostu jeśli ktoś ma do wydania na dom dużą bańkę lub półtora to rzadko szuka porady na forum. Olbrzymia większość tutaj chce budować oszczędnie i praktycznie dlatego uwagi mamy jakie mamy.

    Pytanie czemu ma służyć miejsce oznaczona jako holl+wypoczynek przy sypialni. Jako miejsce do oglądania TV słabo się sprawdzi, bo wszystko będzie słychać w całym domu. Drugi TV jest w salonie, chyba ciężko będzie oglądać oba na raz. Zastanowiłbym się czy w to miejsce nie dać schowka i WC a centralną łazienkę zrobiłbym większą bo 5.5m2 z wanną i prysznicem to taka trochę klita, zwłaszcza w takim domu
    .
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Zaczyna do mnie pomału dochodzić o co tu chodzi. Rozumiem, że najb pożądanym tutaj na forum domem jest 115,5 m2 że wszystkimi pokojami od południa lub zachodu, plus dach dwuspad. Bez garazu w bryle, bo mostek i bez schodow, bo koszty. I koniec. No wszystko inne kosztuje. No nie ulega watpliwosci, ale czy o to w tym wszystkim chodzi? Bo jeśli bym miał zrezygnować z antresoli, łazienki przy sypialni, schodów, narażonych okien, garażu, jak mi tu radzą, to co niby z tego zostanie? Dwuspadowa stodólka... za I tak pół mln. Ok. Popatrzę. Dziękuję za opinie. Może ktoś coś jeszcze?
    Twój projekt jest ładny z zewnątrz i to by było na tyle. Przekombinowane jakby na siłę rozdmuchane wnętrze. W 250m2 można zrobić to lepiej.
    Ostatnio edytowane przez obrzydliwy ; 12-03-2021 o 06:35

  11. #31

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    XJ6 - Również przymierzam się do budowy tego domu, tyle tylko, że w 1 wersji - bez antresoli.

    "Pytanie czemu ma służyć miejsce oznaczona jako holl+wypoczynek przy sypialni. Jako miejsce do oglądania TV słabo się sprawdzi, bo wszystko będzie słychać w całym domu. Drugi TV jest w salonie, chyba ciężko będzie oglądać oba na raz. Zastanowiłbym się czy w to miejsce nie dać schowka i WC a centralną łazienkę zrobiłbym większą bo 5.5m2 z wanną i prysznicem to taka trochę klita, zwłaszcza w takim domu"
    To jest bardzo ciekawa kwestia- największy mankament tego projektu - To miejsce które zostało projektantowi niewykorzystane nazwał po prostu hall+wypoczynek i ma to w dupie.
    Padła tu kwota 1 000 000 - 1 200 000 skąd wytrząsnęliście taką kwotę... Rozumiem że taka kwota będzie w sytuacji gdzie dzwonię do jednej z wiodących firm na polskim rynku, daje im projekt z listą wyposażenia i oni po pół roku wręczają mi klucze, a ja po wejściu do nowego domu kładę się na kanapie i biorę pilot do ręki....

    500 000 - 600 000 - tak ja to widzę - nie jestem ekspertem, ale jeśli jestem w błędzie to wyprowadźcie mnie z niego. Będę budował sumptem gospodarczo zleconym.

    Pozdrawiam - Damian
    Ostatnio edytowane przez Dany90 ; 12-03-2021 o 12:46

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dany90 Zobacz post
    500 000 - 600 000 - tak ja to widzę - nie jestem ekspertem, ale jeśli jestem w błędzie to wyprowadźcie mnie z niego. Będę budował sumptem gospodarczo zleconym.
    Niniejszym wyprowadzam cie z błędu. Bez dużej bańki tu nawet nie ma do czego podchodzić.

    Prawie 500m2 dachu, niech będzie nawet blacha - dobra to już około 50 zł/m2. 500x50=25 tyś zł za sam materiał na pokrycie. Drugie tyle to gąsiory, kominki, obróbki, podbitka, rynny itp. Do tego więźba i robocizna i już masz ponad 100 tyś za sam dach
    Stolarka okienno-drzwiowa w tym projekcie też będzie jakieś 80-100 tyś.
    1/3 Twojego budżetu tylko na te 2 rzeczy, a gdzie reszta?

    Naprawdę sobie to dobrze przelicz.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    " największy mankament tego projektu - To miejsce które zostało projektantowi niewykorzystane" - no właśnie cały projekt wygląda jakby projektant nie bardzo miał na niego pomysł.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dany90 Zobacz post
    Cześć wszystkim,
    XJ6 - Również przymierzam się do budowy tego domu, tyle tylko, że w 1 wersji - bez antresoli.


    To jest bardzo ciekawa kwestia- największy mankament tego projektu - To miejsce które zostało projektantowi niewykorzystane nazwał po prostu hall+wypoczynek i ma to w dupie.
    Padła tu kwota 1 000 000 - 1 200 000 skąd wytrząsnęliście taką kwotę... Rozumiem że taka kwota będzie w sytuacji gdzie dzwonię do jednej z wiodących firm na polskim rynku, daje im projekt z listą wyposażenia i oni po pół roku wręczają mi klucze, a ja po wejściu do nowego domu kładę się na kanapie i biorę pilot do ręki....

    500 000 - 600 000 - tak ja to widzę - nie jestem ekspertem, ale jeśli jestem w błędzie to wyprowadźcie mnie z niego. Będę budował sumptem gospodarczo zleconym.

    Pozdrawiam - Damian
    Jeśli masz pojęcie o budowie domu, umiesz wiele rzeczy zrobić sam i masz na to czas to możemy przyjąć że zmieścisz się w 3000 tys zł za m2. Projekt ma 250m2 x 3000 = 750 tys.

    Jednakże takich domów nie stawiają raczej samoroby. Jeśli zlecasz wszystko wykonawcą, musisz założyć przynajmniej 4000 tys zł za m2 i już mamy 1mln i to w sumie lekką ręką.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Jeśli masz pojęcie o budowie domu, umiesz wiele rzeczy zrobić sam i masz na to czas to możemy przyjąć że zmieścisz się w 3000 tys zł za m2. Projekt ma 250m2 x 3000 = 750 tys.

    Jednakże takich domów nie stawiają raczej samoroby. Jeśli zlecasz wszystko wykonawcą, musisz założyć przynajmniej 4000 tys zł za m2 i już mamy 1mln i to w sumie lekką ręką.
    To miłe ale to są ceny z prowincji sprzed 2 lat niestety

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bez przesady. Doświadczenia forumowiczów raczej nie wskazują na kwoty po 4 tyś/m2 przy budownictwie jednorodzinnym.
    Statystyki GUS opierają się także na cenach deweloperów w centrum miast, gdzie cenę m2 pow. mieszkalnej podbija astronomiczny koszt działki.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bez przesady. Doświadczenia forumowiczów raczej nie wskazują na kwoty po 4 tyś/m2 przy budownictwie jednorodzinnym.
    Statystyki GUS opierają się także na cenach deweloperów w centrum miast, gdzie cenę m2 pow. mieszkalnej podbija astronomiczny koszt działki.
    owszem ale statystyki masz o rok wstecz a przy obecnej dynamice cen związanej z bańką mieszkaniowa nie są one nic warte.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Niniejszym wyprowadzam cie z błędu. Bez dużej bańki tu nawet nie ma do czego podchodzić.

    Prawie 500m2 dachu, niech będzie nawet blacha - dobra to już około 50 zł/m2. 500x50=25 tyś zł za sam materiał na pokrycie.
    Blacha to się tak średni kalkuluje teraz, pewnie też mniej policzą za robociznę, ale właśnie dostałem wycenę na dachówkę ceramiczną BRAAS RUBIN 9V - 48 zł m2.

  19. #39

    Domyślnie

    Spróbuje bardziej skonkretyzować moje założenia:
    Kupiłem bardzo ładną działkę (moim zdaniem) 2 poziomową - różnica terenu ok 3-4 metry obie powierzchnie są płaskie. 70m linii brzegowej rzeki. Zależy mi na gruntowej pompie ciepła(dobre warunki gruntowe tzw kurzawka) Tereny niezalewowy. Mam zamiar wybudować dom na wyższej działce tak aby cały taras i większość okien była skierowana na południe. Wjazd do domu od strony wschodniej.
    Chciałbym aby część dachu była skierowana na południe do założenia fotowoltaiki i pewnie ze 2 solarów Czyli najlepszym dla mnie rozwiązaniem jest dom w kształcie litery L lub T z jak największymi przeszkleniami. Wcześniejszy projekt domu to były "Orliczki G2a" https://www.archon.pl/projekty-domow...oaAlx1EALw_wcB Jednak zrezygnowałem z tego projektu ponieważ stwierdziłem, że chcę mieć wszystko na jednym poziomie, bez latania po schodach.

  20. #40

    Domyślnie

    Opisałem w pierwszym poście. Jednak ma do Was pytanie. Skoro dom o pow. 201 m2 kosztuje waszym zdaniem 1,2 mln złotych, a zdaniem co niektórych 2 mln i nie ma żadnej ekstrawagancji oprócz braku części sufitu nad salonem (dokładnie 2/3) to jak się pytam ile kosztują domy 350m2 plus pompa ciepła, sauna, salon kina domowego, do tego rekuperatory i fotowoltaika? U mnie żadnego z tych rzeczy nie będzie. Może tego nie dodałem na początku, ale nie będzie. Bedą w tym zakresie standardowe rozwiązania.
    Ja wiem, że ten dom może i 5 mln kosztować, ale ja ma w głowie dobrze poukładane i nie ma zamiaru jak co niektórzy tu montować złotych klamek z kryształkami Svarowskiego.

    Salonik obok sypialni to jest właśnie miejsce, którego JA potrzebuję. Tam będzie duże akwarium. Jest to idealne miejsce na nie. trochę z boku, słońce tam wpada tylko na koniec dnia i to nie każdego, blisko do wod-kan, bo bez tego akwarium teraz ani rusz.
    Jeśli chodzi o pana Korczaka i jego sugestie, to bardzo szanuję jego bohaterstwo i to co zrobił dla dzieci, ale mój dom będę konstruował w oparciu o moje wymagania (chyba że chodzi o innego Korczaka...?).
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 12-03-2021 o 15:39

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony