dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak się liczy szerokość elewacji frontowej

    Tak, wiem. Pytanie na pozór idiotyczne ale już tłumaczę o co chodzi.
    W warunkach zabudowy mam maksymalną szerokość elewacji frontowej 17m. Chciałbym trochę więcej.
    Czy w takim przykładowym projekcie jak poniżej - ten połączony z budynkiem belką żelbetową garaż - jest liczony jako oddzielny budynek czy jako całość (jeden budynek)?

    https://www.archon.pl/projekty-domow...ane_produkty_4

    Zaprzyjaźniony architekt twierdzi, że gdyby nie było tej belki łączącej oba budynki to bez problemu można by uznać je jako dwie niezależne budowle i szerokością elewacji jest wtedy tylko szerokość samego budynku mieszkalnego + oddzielnie szerokość garażu.
    Przez to że są połączone - ktoś ( w wydziale budownictwa może to zinterpretować jako jeden budynek.

    Myślę że sytuacja mocno uznaniowa.


    I pytanie drugie.
    Czy w tym projekcie:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...oaAhBQEALw_wcB

    Wystająca wnęka również stanowi część szerokości elewacji frontowej?
    Podobno nie.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najlepiej jak zadzwonisz, lub podjedziesz do Starostwa - z mojego doświadczenia (trzeci dom budujemy) wynika, że to wszystko ZALEŻY jak i kto to będzie interpretował - nie mniej w budownictwie też jest "szef' który to ustala. U nas powiedziano przy budynku gdzie garaż był połączony z domem łącznikiem, że policzą skrajne ściany elewacji od wjazdu na działkę (czyli jeden skraj bryła domu a drugi skraj bryła garazu) gdzie zakładaliśmy, że może uda się inaczej ale okazało się, że niestety nie... także przepisy to jedno a interpretacja to ludzie

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Michal443
    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    50-540
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalgirl Zobacz post
    Najlepiej jak zadzwonisz, lub podjedziesz do Starostwa - z mojego doświadczenia (trzeci dom budujemy) wynika, że to wszystko ZALEŻY jak i kto to będzie interpretował - nie mniej w budownictwie też jest "szef' który to ustala. U nas powiedziano przy budynku gdzie garaż był połączony z domem łącznikiem, że policzą skrajne ściany elewacji od wjazdu na działkę (czyli jeden skraj bryła domu a drugi skraj bryła garazu) gdzie zakładaliśmy, że może uda się inaczej ale okazało się, że niestety nie... także przepisy to jedno a interpretacja to ludzie
    Dokładnie tak samo uważam. Zawsze najlepiej zadzwonić i się dopytać wszystkiego W końcu kto pyta, nie błądzi, jak powiada przysłowie.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak zrobię, dzięki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony