dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zwiększenie mocy przyłączeniowej

    Witam,
    Zawnioskowałam do dostawcy prądu o zwiększenie mocy przyłączeniowej z 10 kW na 32 kW z powodu planowanej instalacji ładowarki do samochodu elektrycznego.
    Wczoraj dostałam następujące warunki przyłącza Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pge.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	453863 . Czy dobrze rozumiem, że jedynym koniecznym działaniem do włączenia mocy 32 kW jest wymiana bezpieczników przy liczniku?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    W skrócie i uproszczeniu, dla PGE- tak. Dla Ciebie- niezbędne jest dostosowanie instalacji do większej mocy (WLZ o większym przekroju, dostosowanie rozdzielnicy itp.)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Minimum WLZ to 10mm2 CU albo 16mm2 Al. Więc jaka by nie była moc przyłączeniowa cywilna, to wystarczy.

    Więc teoretycznie wystarczy, że ZE wymieni zabezpieczenie i ustawienia w systemie billingowym, żeby nie wystawiał opłat za przekroczenie mocy umownej.

    Ja się właśnie boksuję z PGE, bo przy zmianie mocy umownej chcą, żeby jeszcze dostarczyć podpisane przez elektryka oświadczenie który, chociaż palcem nie kiwnął, ma podpisać

    instalację elektryczną i ochronną oraz układ pomiarowo-rozliczeniowy/miejsce zainstalowania układu pomiarowo-rozliczeniowego1 w obiekcie (nieruchomości): …………………………………………� �…………………………………………� ��………………………………………… …………………………………………� �…………, (nazwa obiektu / nieruchomości), wykonałem zgodnie z normami i przepisami oraz warunkami przyłączenia za co przyjmuję całkowitą odpowiedzialność, .

  4. #4

    Domyślnie

    No to niech Ci to podpisze.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    No to niech Ci to podpisze.
    Kto? Elektryk co mi robił kilka lat temu instalację? Nie mam z nim kontaktu.

  6. #6

    Domyślnie

    Instalacja po mojej stronie została dostosowana do nowej mocy. Niestety musiała pojawić się nowa skrzynka rozdzielcza. Czym najlepiej to pomalować żeby się aż tak nie rzucało w oczy? Wystarczy farba w sprayu albo plastidip? Czy to się będzie dobrze trzymać? Skrzynka stoi od strony południowej.

    W tej chwili wygląda to tak: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img-20210426-wa0004.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	455396

  7. #7

    Domyślnie

    W zasadzie to nikt nie maluje ZKP i nie wiem czy to jest możliwe, ze strony prawa oczywiście bo technicznie pomalować można wszystko. Musisz zapytać się ZE czy możesz pomalować skrzynkę.

  8. #8

    Domyślnie

    Tą mogę pomalować bo jest prywatna pomiędzy licznikiem a rozdzielnią w domu. Pytałam się elektryka który ją instalował. Licznik jest w innej skrzynce.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_j Zobacz post
    Tą mogę pomalować bo jest prywatna pomiędzy licznikiem a rozdzielnią w domu. Pytałam się elektryka który ją instalował. Licznik jest w innej skrzynce.
    Kto ją stawiał i po co?
    Co do malowania to najpierw grunt do plastiku a potem farba, wszystko możesz kupić w spraju.

  10. #10

    Domyślnie

    Jest postawiona przez elektryka do rozdzielenia przyłącza między mieszkanie a ładowarkę do samochodu. Uniknęliśmy dzięki niej rozwalania mieszkania przy przerabianiu rozdzielni i wymianie głównego kabla przyłączeniowego. Niestety ZE nie zgodziło się na montaż dodatkowego bezpiecznika i kabla w skrzynce z licznikiem.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_j Zobacz post
    Jest postawiona przez elektryka do rozdzielenia przyłącza między mieszkanie a ładowarkę do samochodu. Uniknęliśmy dzięki niej rozwalania mieszkania przy przerabianiu rozdzielni i wymianie głównego kabla przyłączeniowego. Niestety ZE nie zgodziło się na montaż dodatkowego bezpiecznika i kabla w skrzynce z licznikiem.
    Przy zwiększeniu mocy bezpieczniki są montowane w ZKP przed licznikiem, jeżeli masz bezpieczniki montowane w tej skrzynce to ona też jest własnością ZE pomimo że Ty za nią zapłaciłaś, no chyba że jest całkiem inaczej niż ja myślę. Licznik masz zamontowany w domu czy w skrzynce?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_l
    Niestety ZE nie zgodziło się na montaż dodatkowego bezpiecznika i kabla w skrzynce z licznikiem.
    Oczywiście, w końcu obowiązują go standardy techniczne budowy (i wyposażenia) zestawów złączowych, złączowo-pomiarowych i pomiarowych, niestety.
    PS. Autorka ma licznik w skrzynce pomiarowej, i każdy elektryk o tym wie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  13. #13

    Domyślnie

    Bezpieczniki zorganizowane są następująco:
    - skrzynka z licznikiem - 50 A - wymiana po stronie ZE
    - dodatkowa skrzynka - 20 A na mieszkanie + 32A na ładowarkę.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_j Zobacz post
    Bezpieczniki zorganizowane są następująco:
    - skrzynka z licznikiem - 50 A - wymiana po stronie ZE
    - dodatkowa skrzynka - 20 A na mieszkanie + 32A na ładowarkę.
    Ok, tyle że na mieszkanie powinny znajdować się bezpieczniki w ZKP. Czyli ta skrzynkę masz tylko i wyłącznie do ładowarki auta więc faktycznie jest to Twoja własność.
    Jak pisałem wyżej z tym malowaniem, farba gruntująca na plastyk i farba docelowa danego koloru.

  15. #15

    Domyślnie

    bezpiecznik na mieszkanie jest zdublowany - 20A w mojej skrzynce i 50 A w ZKP

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony