dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jaka brama szerokości 5m? Teleskopowa?

    Witajcie,

    Będę miał 2 bramy garażowe szerokości 2,4m, pomiędzy nimi 0,5m muru czyli 5,3m szerokości wjazdu do garażu. Między domem a ogrodzeniem jest 6,1m . W prawo od krawędzi bramy jest 4,5m do granicy działki. W lewo mam 0,8m od krawędzi bramy do drzwi wejściowych do domu. Jaką bramę zainstalować w ogrodzeniu? Przesuwana w prawo ma tylko 4,5m miejsca na schowanie się. Przesuwana w lewo zasłaniać będzie ewentualną furtkę na wprost wejścia do domu. Jaką minimalna szerokość musi mieć ergonomiczna brama? Myślę o bramie przesuwnej teleskopowej. Jakich producentów/montażystów takich bram polecacie w Mazowieckiem? A może inny typ bramy?
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Myślę o bramie przesuwnej teleskopowej.

    Podbijam

    Mam podobny problem
    mam 559cm na których chciałbym aby się schowała brama o prześwicie 500cm, czytałem, że bramy teleskopowe to potrafią, ale nie znalazłem opinii.
    Może już taką zamontowałeś i możesz coś powiedzieć o użytkowaniu?

    Znalazłem takie dane
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dane_techniczne_brama_teleskopowa.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	457918
    czyli najbliższa do tego co chcę ma 540cm światła bramy i potrzebuje obok tylko 310cm
    Ostatnio edytowane przez aston84 ; 30-09-2021 o 11:22

  3. #3

    Domyślnie

    Przesuwną na kółkach a nie samonośną sugeruję. Ogona nie ma i jest sporo krótsza, ale w zimie trzeba zamiatać prowadnicę ze śniegu.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam baaardzo podobny podjazd/granice działki i miałem podobny dylemat. Zastanawiałem się długo nad bramą teleskopową jednak ostatecznie zdecydowałem się na bramę składaną dwustronnie. Przy szerokości bramy 5,4m skrzydło zabiera jakieś 1,4m podjazdu i mogę nadal parkować na podjeździe.
    Nie twierdzę, że brama teleskopowa jest złym rozwiązaniem. Warto po prostu rozważyć inne możliwości. Ja postawiłem na prosty mechanizm.
    Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Najbardziej mi podoba się wersja z bramą przesuwną na lewo, zasłaniającą furtkę (najsolidniejsze są proste rozwiązania). Zależy to jednak od indywidualnej sytuacji. Fotokomórki możemy ustawić tak, aby brama nie otwierała się, gdy furtka jest otwarta. Pomysł się nie sprawdzi jeśli ktoś lubi mieć ciągle otwartą bramę, choć wtedy można zamiast furtki wchodzić przez bramę.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bramy Teleskopowe

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem producentem bram teleskopowych. Chętnie doradzę i pomogę dobrać odpowiednie rozwiązanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Prośba o kontakt. Poszukuje takiej bramy 796105900

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    poproszę o kontakt. Poszukuję bramy teleskopowej na wymiar (ok. 5 metrów) na szynie bądź samonośniej - w zależności od tego ile potrzeba na nią miejsca po złożeniu. 604550064

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony