dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie BLUE CONNECT i inne bezprzewodówki o dużym zasięgu

    Muszę pomału szukać nowego dostawcy internetu w Markach, że mam Notebooka myślałem o bezprzewodowym. Niby ciekawa oferta jest z Ery za 99zł, jak się dobrze wczytamy to jest cena netto więc 121zł brutto, ale na stronie Ery wspominają iż warunkiem usługi jest podpisanie umowy w taryfię Data, w sumie już wychodzi 157zł to już nie jest tanio, pociechą jest iż w Wa-wie i okolicach działa to według Ery szybko, reszta kraju na poziomie modemu, jest w sumie nowa promocja gdzie taryfa Data jest za 1zł, ale jest większa opłata aktywacyjna i umowa na 24 miesiące ( nie mam napisane na plecach łoś), to jest nie do zakceptowania bo znajac życie, to w ciągu lata zaraz inna sieć uruchomi zbliżoną usługę z abonamentem za całość 80zł i umową na 12 miesięcy.

    Czy ktoś korzysta z BLUE CONNECT ? - jak to działa, czy trzeba podłączać do tej karty telefon kom. ?

    Macie informacje, czy inne sieci (Idea,Plus) uruchomiają zbliżoną usługę ?.

    Czy krajanie mają informację o internecie bezprzewodowym o zasięgu lokalanym w Marakch ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  2. #2
    Guest

    Domyślnie ;p

    To dziala (dobrze) tylko blisko Warszawy

  3. #3

    Domyślnie

    Też się nad tym zatanawiam. Jestem "mobilny" facet.
    A swoją drogą to ta w sumie nachalna reklama Blue connect jest wybitnie nieuczciwa.

    Moim zdaniem podpisanie w dniu dzisiejszym umowy na tych warunkach na 24 miesiące jest dla użytkownika niebiznesowego nieekonomiczne.
    Cena tej usługi będzie spadać. W tej chwili płaci się za nowość i za prawie, że wyłączność.

  4. #4

    Domyślnie

    connect był na początku w Idei dla klientów biznesowych, sprzedali to erze mimo ,że sprzedawało się nieżle,
    cenowo drogo : wychodzi 99 plus abonament i na dodatek połączenie jest szybkie tylko do kilku kb, potem działa wolniutko,więc to tylko taki pic i po prostu się nie opłaca
    martta

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał martta
    connect był na początku w Idei dla klientów biznesowych, sprzedali to erze mimo ,że sprzedawało się nieżle,
    Martta co Ty za herezje głosisz?
    BlueConnect działa póki co w Wawie nieźle, bo działa w standardzie UMTS, a w pozostałych regionach przez GPRS, więc transmisja jest dużo wolniejsza. Do końca roku ma znacznie zwiększyć się zasięg UMTSa oferowanego przez Erę, więc BlueConnect także będzie działał szybciej w większej ilości miejscowości.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    mzalewski - sam BlueConnect nie mam ale się nad nim zastanawiałem i może dorzucę jeszcze kilka uwag do Twoich.

    Otóż z kruczków to w regulaminie jest zapis o zmianie parametrów łącza po przekroczeniu 2 GB. W praktyce to podobno wygląda tak że po przekroczeniu tego wolumenu można korzystać tylko z GPRS (czyli szybkość spada).

    Nie mam doświadczeń z UMTS. Nie wiem jak to szybko biega i jaki to w Erze ma zasięg. Mam za to doświadczenia z GPRS (działa w mojej okolicy - Grodzisk Mazowiecki) i WLAN (tu dość dużo punktów dostępowych ale większość wewnątrz budynków). Spokojnie da się pracować na GPRS (chodzić po stronach, odbierać pocztę). Oczywiście nie jest to szczyt szybkości ale szybciej niż radiowy modem telefoniczny (szybkość zależy od telefonu więc nie wiem jaka jest na tej karcie którą trzeba mieć do BlueConnect). Natomiast WLAN przy dobrej lokalizacji to jest to. Może jak będzie więcej osób to szybkość spadnie ale teraz np. ściągnięcie 600 MB image Linuxa trwało niecałe 2 godziny.

    Jeszcze odpowiedź na Twoje pytanie - czy potrzebny telefon? Rozumiem że telefon nie jest potrzebny - wszystko załatwia PCIMCA (ale może się mylę?)

    Co do mnie - też jeszcze czekam. Może gdyby ktoś podał mi parametry UMTS w mojej okolicy - i byłyby one niezłe - to bym się zdecydował

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  7. #7

    Domyślnie

    Blueconnect to nic innego jak transmisja danych po UMTS. Era uruchomila te usługe tylko do transmisji danych ze wzgledu na niewielki zasieg i ilośc stacji bazowych. Teoretyczna mozliwosc transmisji w tym systemie to 2Gb a to co sie udaje praktycznie osiagnać to max 300Mb. Podobnie jak w technologii EDGE z tym ze tu tylko 200Mb. W tej chwili najlepsze pokrycie EDGE ma Idea a do polowy przyszlego roku maja mieć wszedzie tam gdzie dociera ich sieć.
    zielonym do góry

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rbit
    Blueconnect to nic innego jak transmisja danych po UMTS. Era uruchomila te usługe tylko do transmisji danych ze wzgledu na niewielki zasieg i ilośc stacji bazowych. Teoretyczna mozliwosc transmisji w tym systemie to 2Gb a to co sie udaje praktycznie osiagnać to max 300Mb. Podobnie jak w technologii EDGE z tym ze tu tylko 200Mb. W tej chwili najlepsze pokrycie EDGE ma Idea a do polowy przyszlego roku maja mieć wszedzie tam gdzie dociera ich sieć.
    RBit nie do końca masz rację. Blueconnect to owszem transmisja danych, ale nie tylko po UMTS. Technologia ta zapewnia automatyczne przełączanie się pomiędzy UMTSem, EDGEm i GPRSem w zależności od miejsca, gdzie się znajdujesz. A że póki co zasięg UMTS jest dosyć problematyczny jeśli chodzi o miejsca, gdzie powstają domki jednorodzinne, to pozostaje nam EDGE (dosyć duże pokrycie) lub w najgorszym wypadku GPRS (ten jest wszędzie).

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Idea dla firm również ma cos podobnego
    http://www.moc.idea.pl/?id=promocje
    Zasięg EDGE dużo wiekszy

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpalys
    Zasięg EDGE dużo wiekszy
    A skąd masz takie informacje?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Blue connect...
    Hmmmm.. jakby to powiedziec..
    Jest poprostu...
    Okrpny, Moj znajomy w pracy go ma, aby lepiej prowadzic lekce, jakies ciekawe materialy.
    Jak waidomy w szkole na lekcji to jedyne rozwiazanie polaczenia z siecia
    Z tego przylacza, inetrnet dzial bardzo wolno, jego praca nie jest prownywalna z CENA

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał mpalys
    Zasięg EDGE dużo wiekszy
    A skąd masz takie informacje?
    popatrz na mapy zasięgu EDGE
    http://www.moc.idea.pl/?id=stronaglowna
    http://www.blueconnect.pl/bc_zasieg.html

  13. #13

    Domyślnie

    Kwestia mocno dyskusyjna który zasięg jest większy. U mnie EDGE jest

    Korekta: w oryginalnym poście pomyliły mi się kolory - wiadomo: jestem facet

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    No ja widzę pokrycie EDGEm w Erze prawie 100%
    GPRS-em to tak
    EDGE gdzieniegdzie - np w Łodzi niet
    UMTS tylko Wawa

  15. #15

    Domyślnie

    Możemy porównać za miesiąc. Myślę, że będzie o niebo lepiej.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    mdzalewsci gdybys mieszkał blizej to bym Cie zaprosil na prezentacje
    działac to działa , ja jestem zadowolony że tepsa nie zarobiła (bezposrednio) i że chłopaki po dziwnych stronach nie biegają
    ale uroki sie na tym konczą , zdjec to sobie na forum nie poogladasz
    bo predkosc jest gorsza niz na zwykłym modemie

    http://dsl.cz kliknij na speedmeter i zobacz jaką masz predkosc teraz a potem sobie wyobraz że spada to do 35-40 Kbps ....moze w wawie
    jest inaczej, ale poki co to nadaje sie tylko szczytywania melejkow

    ps. za te pieniądze to raczej szukaj czegos innego, chyba ze w koszta chcesz to dać

  17. #17

    Domyślnie

    Za tą cenę, to mogę Wam aproponować kupno dzierżawki 1 MBit i podział na 3 osoby. Wyjdzie po 100 złotych, a jakość i niezawodność bez porównania. A żeby było bezprzewodowo, to mozn ato podzielić przez WLANa

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał selimm
    ja jestem zadowolony że tepsa nie zarobiła (bezposrednio)
    też kocham TePSe
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  19. #19

    Domyślnie

    ja przez 1,5 roku uzywalam pakietGPRS w IdeaGSM w moim laptopie
    jezdzilam po Polsce i bylam bardzo zadowolona!

    jedynie we wroclawiu w mieszkaniu ktore wynajmowalam mialam problem z zasiegiem i dzieki temu wytargowalam ze przez ostatnie pol roku bede placic 1/2 ceny czyli 29zl brutto .....

    obecnie korzytsam z sieci osiedlowej .... nie potrzbuje mobilnego netu
    wychowuje syna

    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Witam Wszystkich !!
    Jestem "szczęśliwym posiadaczem blueconnect od prawie miesiąca - w moim zasięgu jest tylko GPRS, działa to mówiąc szczerze bardzo wolno - szybkość ściągania maks 7kB/s przy łączu 1MB wynosi okolo 140kB/s , na terenach gdzie nie ma dostępu EDGE a już nie ma co mówić o UMTSie który działa tylko w Wawie - jeśli się uzywa bc tylko do przegladania stron, odbierania poczty, czytania forum to jest ok - dla mnie to bylo jedyne rozwiazanie gdyz na wsi kaszubskiej TPSA oferuje tylko zwykły modem - taryfa Data moze wynosic 1 zł jezeli do połączeń będziesz używał swojego aparatu telefonicznego a nie karty PCMCIA kupionej od ERY. Jest jeszcze jedna zalaeta - mobilność tego rozwiązania. Jeśli będę już w zasięgu EDGE to bedzie juz bardzo dobrze.

    Pozdrawiam !!
    Jędrek z Kaszub

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony