dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miltek00 Zobacz post
    Tak też zrobiłem, betoniarnia kręci sprawa pójdzie do sądu niech się tłumaczą.
    Nie wiem ile w życiu miałeś spraw, bo wydaje mi się, że nie wiesz o czym mówisz. Ja założyłem kilka, wszystkie wygrałem, każdej żałuję. Nigdy nie poszedłbym już z nikim do sądu. Mój teść ma dużą kancelarię, to i tak miałem trochę łatwiej, ale jest to droga przez mękę.
    Na Twoim miejscu wyegzekwował bym zwrot całości kwoty od tej betoniarni. Powinni zapłacić bo sądzić się im też nie będzie chciało. Beton Twój i tak wytrzyma nawet mały blok, więc nie denerwuj się za bardzo bo nie ma czym. Takie problemy człowieku, to żadne problemy! Problem to jest jak znajdą Ci glejaka w głowie Największe gafy jeszcze przed Tobą i to bez względu na fakt, ile czasu będziesz za tą budową latał...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Nie wiem ile w życiu miałeś spraw, bo wydaje mi się, że nie wiesz o czym mówisz. Ja założyłem kilka, wszystkie wygrałem, każdej żałuję. Nigdy nie poszedłbym już z nikim do sądu. Mój teść ma dużą kancelarię, to i tak miałem trochę łatwiej, ale jest to droga przez mękę.
    Na Twoim miejscu wyegzekwował bym zwrot całości kwoty od tej betoniarni. Powinni zapłacić bo sądzić się im też nie będzie chciało. Beton Twój i tak wytrzyma nawet mały blok, więc nie denerwuj się za bardzo bo nie ma czym. Takie problemy człowieku, to żadne problemy! Problem to jest jak znajdą Ci glejaka w głowie Największe gafy jeszcze przed Tobą i to bez względu na fakt, ile czasu będziesz za tą budową latał...
    Zgadzam się też tak myślę, w razie czego będę budował dalej. Denerwuje mnie tylko iż przywieziony beton innej klasy nie był kwestią pomyłki tylko zaplanowanym działaniem. Więc skoro bez skrupułów potrafią oszukać to niech teraz płacą, na biednego nie trafiło.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam ponownie, sprawa się wyjaśnia a może i komplikuje.
    Betoniarnia zrobiła zwoje wewnętrzne badania, byłem przy ściskaniu.
    Beton na 150 dzień od betonowania ma 21 Mpa czyli spełnia klasę B20 (C16/20) dokładnie to co na wydanej z betoniarni WZ.
    Ale normowo czyli wynik powiększony o 18 % zahacza B25.
    Betoniarnia twierdzi że jest to B25 (C20/25).
    WTF?

  4. #24

    Domyślnie

    B20 oznacza wynik po 28 dniach nie po 150.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    B20 oznacza wynik po 28 dniach nie po 150.
    A no właśnie. Też tak myślałem.
    Ale kolego nie masz racji.
    Bo temperatura otoczenia zamiast 20 stopni C, było w listopadzie 8 stopni C, beton nie miał warunków laboratoryjnych aby osiągnąć 25 MPa
    Taką odpowiedź dostałem.

    P.s. Po 28 dniach miałem 14 MPa.
    Ostatnio edytowane przez Miltek00 ; 13-04-2021 o 18:38

  6. #26

    Domyślnie

    Może i tak

  7. #27

    Domyślnie

    Witam, minęło pół roku od wylania moich fundamentów i sprawa trochę się wyjaśniła.
    Zrobiłem badania i opinie.
    Kierowca dolał wody do betoniarki i z betonu niby b25 w fundamencie mam całą paletę wytrzymałości od mocnego B10 do ledwo B25.
    co teraz?
    Budować czy się sądzić?

  8. #28

    Domyślnie

    wg mnie kręcą. Jak kierowca samowolnie dolał wody? do hydrantu podjechał czy jak? Ciekawe, że mu się chciało.
    Chcą zwalić na kierowcę i wziąć cię na litość.

  9. #29

    Domyślnie

    Chcesz się sądzić przez 5 lat? Masz na to czas i pieniądze? Działaj. Nie chcesz się sądzić - buduj dalej. W górę nie poleci.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony