dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek369951

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    12

    Domyślnie Kocioł DS lub pellet+drewno a WT2021

    Witam,

    Przymierzam się dużymi krokami do budowy i chciałbym wybrać sposób ogrzewania. Z racji tego, że mam sporo lasu zarówno iglastego jak i liściastego chciałbym palić drewnem, które miałbym za darmo i teraz moje pytanie czy zgodnie z WT2021 mogę palić takim kotłem jak MPM DS II z zastosowaniem bufora? Czy może lepiej zainwestować w kocioł na pellet i drewno jak np. Kostrzewa Twin Bio. A może w ogóle kocioł zgazowujący?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.256

    Domyślnie

    Z racji tego, że mam sporo lasu zarówno iglastego jak i liściastego chciałbym palić drewnem, które miałbym za darmo i teraz moje pytanie czy zgodnie z WT2021 mogę palić takim kotłem jak MPM DS II z zastosowaniem bufora?
    Tak. Mam kocioł zgazowujący MPM DS II na razie bez bufora który zamierzam dołożyć w przyszłości.

  3. #3
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek369951 Zobacz post
    Witam,

    Przymierzam się dużymi krokami do budowy i chciałbym wybrać sposób ogrzewania. Z racji tego, że mam sporo lasu zarówno iglastego jak i liściastego chciałbym palić drewnem, które miałbym za darmo i teraz moje pytanie czy zgodnie z WT2021 mogę palić takim kotłem jak MPM DS II z zastosowaniem bufora? Czy może lepiej zainwestować w kocioł na pellet i drewno jak np. Kostrzewa Twin Bio. A może w ogóle kocioł zgazowujący?

    Pozdrawiam.
    Zależy jeśli lubisz siedzieć w kotłowni wdychać dym,lubujesz kąpiele w smole i wycinać cegiełki szamotowe to kopciuch dolniak jest dla ciebie.
    Oczywiście do zakupu dolniaka musisz posiadać odpowiedni iloraz inteligencji

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...wnem/#comments

    Uważaj bo ostatnio wykształciła się dużą grupa nagianaczy i handlowców naganiajacych na śmieciucha ds.

    Na iglastym dolny śmieciuch kopci jak z parowozu
    https://youtu.be/blnKZb4H03g

    Jeśli natomiast lubisz bezobsługowość to kupujesz kostrzewę lub inne HG.W HG osiągnie spalania całkowite, a w dolnym kopciuchu za żadne skarby świata.

    A tak wogóle po co pchasz śmierdziała na paliwo stałe do nowego domu?
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 11-03-2021 o 16:05

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.256

    Domyślnie

    Oczywiście do zakupu dolniaka musisz posiadać odpowiedni iloraz inteligencji
    Nic nie zwalnia człowieka z używania rozumu.
    Zależy jeśli lubisz siedzieć w kotłowni wdychać dym,lubujesz kąpiele w smole i wycinać cegiełki szamotowe to kopciuch dolniak jest dla ciebie.
    Twoje niepowodzenie nie jest subiektywną oceną.
    Na iglastym dolny śmieciuch kopci jak z parowozu
    https://youtu.be/blnKZb4H03g
    Kolejny przykład amatorszczyzny - nigdy nie miałem na czopuchu takich temperatur. Przecież to jakiś wariat który coś poprzerabiał przy palniku (rozebrał przednią ścianę) i powyjmował zawirowywacze spalin. W kotle MPM powinno się palić powoli w przeciwnym razie występuje zerwanie zawirowania spalin.
    Jeśli natomiast lubisz bezobsługowość to kupujesz kostrzewę lub inne HG.W HG osiągnie spalania całkowite, a w dolnym kopciuchu za żadne skarby świata.
    Każdy kocioł ma plusy i minusy. Myślisz że czystość spalania to najważniejszy aspekt brany pod uwagę przez kupującego. Najważniejsze to ekonomia i ekologia rozumiana w sposób rozsądny a nie nawiedzony.

  5. #5
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja miałem dolniaka i powiem nigdy więcej nie kupię dolnego śmieciucha, najgorszy kopciuch jaki występuje.
    Naszczeście zaraz go wywalam na złom.

    Do autora tematu:
    Pamiętaj chytry traci 2 razy.
    Lepiej raz kupić drogi porządny kocioł HG wydać więcej $$$ i mieć spokój, czyste spalanie, łatwą obsługę, palnik na pelet niż kupować jakieś tanie=nieskiej jakości szajsowate dolne kopciuchy i potem się z nimi użerać a w końcu finalnie i tak wymienić na porządny HG.

    Bo dolny śmieciuch to tylko taka węglowa proteza służąca do utylizacji drewna i nic więcej.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 11-03-2021 o 17:20

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek369951

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ja miałem dolniaka i powiem nigdy więcej nie kupię dolnego śmieciucha, najgorszy kopciuch jaki występuje.
    Naszczeście zaraz go wywalam na złom.

    Do autora tematu:
    Pamiętaj chytry traci 2 razy.
    Lepiej raz kupić drogi porządny kocioł HG wydać więcej $$$ i mieć spokój, czyste spalanie, łatwą obsługę, palnik na pelet niż kupować jakieś tanie=nieskiej jakości szajsowate dolne kopciuchy i potem się z nimi użerać a w końcu finalnie i tak wymienić na porządny HG.

    Bo dolny śmieciuch to tylko taka węglowa proteza służąca do utylizacji drewna i nic więcej.
    Dzięki, o takie wlasnie rady mi chodziło. A czy kostrzewa Twin Bio to dobry wybór? Bo właśnie najbardziej chciałbym tak kocioł na pellet i drewno żeby mieć alternatywę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek369951 ; 11-03-2021 o 18:35

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek369951

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    I czy do takiego kotła pellet+drewno też musi być bufor?

  8. #8

    Domyślnie

    Ta kostrzewa to turbo kopciuch na drewno.

    Pomyśl o czymś takim naprawdę warto.
    Kocioł c.o. SIGMA DUAL

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek369951 Zobacz post
    Dzięki, o takie wlasnie rady mi chodziło. A czy kostrzewa Twin Bio to dobry wybór? Bo właśnie najbardziej chciałbym tak kocioł na pellet i drewno żeby mieć alternatywę.
    Trzymaj tak dalej w dobrych rekach jesteś – tylko jak to ma się do tego : Twin Bio Luxury to kocioł dostosowany do spalania wszystkich rodzajów peletu, mieszanki pelet/owies oraz drewna. Dedykowany naszym klientom zagranicznym, w Polsce dostępny w wersji NE, gdzie konstrukcja i automatyka kotła uniemożliwiają spalanie drewna.
    Prowadził ślepy niemego : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8032420

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.256

    Domyślnie

    Dzięki, o takie wlasnie rady mi chodziło
    ALL IN ON czyli nic.
    Kostrzewa Twin Bio to typowy śmieciuch i zadymiarz na drewno. Ani tam ekonomii ani tam sprawności.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek369951

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    ALL IN ON czyli nic.
    Kostrzewa Twin Bio to typowy śmieciuch i zadymiarz na drewno. Ani tam ekonomii ani tam sprawności.
    To co polecacie na drewno? Od razu mówię, że nie chce pompy ciepła.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.256

    Domyślnie

    To co polecacie na drewno?
    Prosty kocioł pracujący na naturalnym ciągu kominowym.

    PS.
    Taki jest MPM DS który mam i jestem zadowolony.

  13. #13

    Domyślnie

    Blaze Harmony (znam dystrybutora) , Attack DPX, Chiweczicz Sigma Duo, Lazar,Tchermolux.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek369951 Zobacz post
    To co polecacie na drewno?
    Skoro ten najlepszy z najlepszych tu na forum trafił do pierdla na nasze szczęście i ryć nie będzie przez jakiś czas.

    Musisz wiedzieć o tym, że nie ma HG bez bufora dzisiaj w świetle obecnie panujących przepisów, to jest raz a dwa skoro chcesz alternatywne rozwiązanie mieć tak jak nadmieniłeś, to zostaje HG+bufor+palnik z podajnikiem i zasobnikiem na pellt.

    Dzięki układowi takiemu mieć będziesz trochę w zimę swobody by np. na trochę wyskoczyć na narty.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek369951 Zobacz post
    To co polecacie na drewno? Od razu mówię, że nie chce pompy ciepła.
    Dlaczego nie chcesz pompy ciepła? Wygoda, bezobsługowość, niskie koszty ogrzewania.
    Uwolnij się od paliwa stałego teraz mamy pompy ciepła w bardzo dobrej cenie.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek369951

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Skoro ten najlepszy z najlepszych tu na forum trafił do pierdla na nasze szczęście i ryć nie będzie przez jakiś czas.

    Musisz wiedzieć o tym, że nie ma HG bez bufora dzisiaj w świetle obecnie panujących przepisów, to jest raz a dwa skoro chcesz alternatywne rozwiązanie mieć tak jak nadmieniłeś, to zostaje HG+bufor+palnik z podajnikiem i zasobnikiem na pellt.

    Dzięki układowi takiemu mieć będziesz trochę w zimę swobody by np. na trochę wyskoczyć na narty.
    A jaki jest godny polecenia kocioł na holzgas z podajnikiem na pellet? Do domu parterowgo około 130 metrów, podłogowka na całości, dobrze ocieplony. jakiej wielkości bufor i jaka moc kotła?

  17. #17
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Sprzedaj bracie ten las dopoki ma jakąś tam wartość.
    Za niedługo będzie zakaz ogrzewania paliwami stałymi i będziesz musiał wyrzucić tą całą instalacji rodem z ZSRR a co gorsza na drewno z lasu nie będzie chętnych

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek369951 Zobacz post
    A jaki jest godny polecenia kocioł na holzgas z podajnikiem na pellet? Do domu parterowgo około 130 metrów, podłogowka na całości, dobrze ocieplony. jakiej wielkości bufor i jaka moc kotła?
    Jak mnie po necie przegoniłeś za tym : Kostrzewa Twin Bio, to przy okazji widziałem HG z palnikami na pellet – tu wszystko zależy od tego ile chcesz w to zainwestować – w tej materii to ja rozeznania nie mam a jeśli o moc kotła i pojemność bufora chodzi, to w DTR-ce kotła będziesz miał podaną pojemność zasobnika ciepła i tu zaś kasa, bo nikt Ci nie zabroni tego byś sobie zainstalował bufor i na 2500 l.

    Bufor to magazyn ciepła jest i ile sobie tego ciepła w nim zmagazynujesz na tyle Ci go starczy w zależności od zapotrzebowania na ciepło.
    Moim zdaniem – tak mniej więcej bo to uzależnione od poboru jest - lepiej hajcować dzień cały małym HG by bufor nabić niż powiedzmy codziennie raz acz jak duże HG sobie kupisz to i jednym załadem 2500 l nabijesz.

    Jak zakładam – znajdą się tu tacy co więcej Ci na to powiedzą a jak nie, to luknij do tego : https://forum.muratordom.pl/showthre...or-ciep%C5%82a i tu też : https://forum.muratordom.pl/showthre...-18-s-problemy oraz tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...54316-Defro-HG

    Ps. Arturo1972 się nie przejmuj – moderowano
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-03-2021 o 05:51 Powód: Atak na adwersarza.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Moim zdaniem – tak mniej więcej bo to uzależnione od poboru jest - lepiej hajcować dzień cały małym HG by bufor nabić niż powiedzmy codziennie raz acz jak duże HG sobie kupisz to i jednym załadem 2500 l nabijesz.
    Co to oznacza mały HG i duży HG ? możesz dopisać kW ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Moim zdaniem – tak mniej więcej bo to uzależnione od poboru jest - lepiej hajcować dzień cały małym HG by bufor nabić niż powiedzmy codziennie raz acz jak duże HG sobie kupisz to i jednym załadem 2500 l nabijesz.
    Siedzieć w kotłowni i co 2 godziny dokładać , tylko żagożali masochiści palenia drewnem to lubią.


    Uwolnij się od pali stałych i kup pompę ciepła.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony