dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie Projekt domu dla rodziny 2+3

    Witam,
    prośba o podpowiedź / opinie związane z projektem domu. W załączeniu rzuty. Nie są to rzuty przygotowane przez architekta, a raczej nasz wariacja na podstawie jego pierwszej propozycji. Ogólny zamysł kształtu i usadowienia domu podpowiedziała Elfir (jeszcze raz dziękuję). Na czerwono granice działki. Z tym niestety mamy problem. Najbardziej nam zależało, żeby dom był jak najbliżej północno wschodniej części. Północ jest na górze rzutów. Na zachodniej granicy jest przewód średniego napięcia. Garaż w technologii lekkiej, nieogrzewany.
    I teraz sam projekt.
    1. Żonie bardzo zależy, żeby była spiżarnia przy kuchni. Zrobiliśmy ją nad kuchnią. Niby z jednej strony fajnie bo od razu po wyjściu z garażu przechodzimy, z drugiej obawiam się o zapachy z garażu wchodzące do spiżarni i potem kuchni.
    2. Niestety dużo powierzchni niejako ginie niepotrzebnie. Np łazienka na dole spokojnie by 4m wystarczyła. Z drugiej strony z chęcią bym salon powiększył.
    3. Gdyby tak zmienić układ i salon zrobić od południowego wschodu udało by się zapewne lepiej pomieszczenia zagospodarować. Z tym, że taras od zachodu dużo bardziej pasuje niż od wschodu a fajnie mieć wyjście przez kuchnie.
    4. Opcją jest garaż wolnostojący ale tu mocno bijemy się z myślami. Jedna z zalet domu to pakowanie dzieciaków bez wychodzenia z domu. + oczywiście tańsze podatki.


    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	454021Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	454022

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tyle, że ja inaczej proponowałam układ garażu i domu (na odwrót)
    Może dlatego masz problem?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    To prawda. Tylko ja chcę maksymalnie odsunąć pokoje od zachodniej granicy. Gdyby nie to to po prostu bym tam standardowy dom ustawił.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nieśmiało zapytam, pomoże ktoś?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony