dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kondensacyjny kocioł gazowy LPG z wyrzutnią w ścianie a spaliny

    Witajcie,

    Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum.
    Sąsiad będzie instalował kocioł gazowy kondensacyjny zasilany gazem LPG z butli. Planuje zainstalować przewód powietrzno-spalinowy w ścianie na wysokości ok 2m skierowany w stronę mojego tarasu. Odległość budynków to ok 10m. Mam obawę, że spaliny będą dla mnie uciążliwe zwłaszcza, że wiatry zazwyczaj wieją z jego kierunku. Jakie macie doświadczenia? Czy spaliny z takiego komina mogą być uciążliwe (zapach) /szkodliwe?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Jak to jest 10 metrów to wytrzymasz. Największe zużycie gazu będzie w okresie grzewczym, a wtedy raczej nie będziesz zbyt często przebywał na tarasie.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z gazu powstaje głownie dwutlenek węgla. Tlenek siarki czy azotu jest w bardzo małych ilościach

    bardziej szkodliwe by było jakby palił w piecu węglem, nawet jakby miał komin na dachu.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Przepisy regulują odległość wylotu komina od okna /własnego/ na 0,5 m.
    Nie masz się czego obawiać.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Czytałem, że produkty spalania gazu nie powinny generować problemu. Zależy mi na informacji jak to jest w rzeczywistości.
    Może jest na forum osoba mieszkająca w pobliżu takiej instalacji lub posiadająca własną i może powiedzieć jak to wyglada w realu. Jeżeli generuje nieprzyjemny zapach to będę namawiał sąsiada do instalacji komina na dachu.

  6. #6
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    wyrzut przez ścianę tylko dla kotła do 20 KW a nie ma tu żadnego zapachu itp ale rura musi byc od ogrodzenia odpowiednio oddalona i uwzględniona w papierach odbioru nieruchomości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony