dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Traktorek ogrodowy rider AL-KO

    Przymierzam się do zakupu nowej kosiarki bo moje 12 letnie Solo się już wysłużyło chociaż jeszcze działa. Mam działkę 750 m2 i na niej posadzone drzewa i krzewy. Powiem szczerze, że nie chce już mi się chodzić i pchać kosiarkę a oprócz tego mam problem ze stawami. W związku z tym zastanawiam się nad zakupem kosiarki na której mogę siedzieć. Chciałbym mieć sprzęt z silnikiem Hondy lub B&S. Zwróciłem uwagę na Ridery a dokładnie na taki model:
    https://www.alko.sklep.pl/ridery/263...7-65_8-hd.html
    Moje pytania są następujące:
    1. Czy silnik, który ma tylko 5,6 KM da radę ciąć i wozić 90 kg osobę? Czy nie jest za słaby?
    2. Czy na działce 750 m2 wywijając miedzy drzewami i krzewami nie zniszczę kołami i tak już kiepskiej trawy?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ma być tylko do koszenia trawy? Przy tej powierzchni czemu nie robot koszący?

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi mi o urządzenie głównie do koszenia trawy i nie takie duże bo ma mało miejsca w garażu. Fajnie by było zaczepić pług do odśnieżania ale typowy traktorek kosiarka jest zbyt duży i nie tak zwrotny jak raider. Robot jest ciekawym rozwiązaniem ale mam dużego psa biegającego po ogrodzie i nie wiem co z tego robota poruszającego się po trawniku by zostało lub też wywrócony robot mógłby zrobić krzywdę psu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr1. Zobacz post
    Robot jest ciekawym rozwiązaniem ale mam dużego psa biegającego po ogrodzie i nie wiem co z tego robota poruszającego się po trawniku by zostało lub też wywrócony robot mógłby zrobić krzywdę psu.
    Wywrócony robot zatrzymuje się. Ale nie tak łatwo go wywrócić. Ugryźć też większość trudno - obłe krawędzie i koła schowane w nadkolach. Mój berneńczyk nie ma z robotem zwady - grzecznie się usuwa jak jedzie w jego kierunku (ale jakby się nie ruszył, to by się robot od niego odbił).
    Przy psie to szybciej problemem będą kupy. Ale za to jak obsikuje trawnik i nierówno rośnie, to robot ogarnia to, bo często kosi.

  5. #5

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze traktorek firmy MTD z silnikiem B&S o mocy 8KM w podobnej cenie. Gwarancja na ten sprzęt to 3 lata a AL-KO daje 5 lat mimo, że słabszy silnik. Który jest solidniej wykonany?

    https://www.mtdsklep.pl/sklep/10.kos...r-60-rdhe.html

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    AL-Ko w tym przypadku jest lepszym wyborem,chociażby z tego względu że jest produkowane w europie i w razie czego na części poczekasz 3-tygodnie a nie trzy miesiące jak w przypadku MTD

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony