dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Finalnie mój dach będzie deskowany, membrana Dorken Delta Maxx Plus i na to dachówka Nelskamp. Podejmując decyzje pomiędzy deska+papa, a deska+membrana zasięgałem opinii między innymi u eksperta technicznego Dorken'a. Ten stwierdził, że w przypadku zastosowania ich membrany - tej konkretnej z 25 letnią gwarancją szczelności - na pełne deskowanie to nie ma potrzeby wykonywać szczeliny wentylacyjnej między wełną, a deską. Śledząc to forum zdziwiłem się jego słowami więc kilkukrotnie o to pytałem. Facet był pewien tego co mówi.

    Co sądzicie o tym?

    Nie muszę mówić, że pytając na składach z materiałami na dachy, każdy twierdzi co innego, zapytany dekarz twierdzi co innego, internet co innego i producent membrany co innego.

    Która "moja" jest "mojsza"???

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Folia z 25 letnią gwarancją szczelności!? Producenci papy nie dają takiej gwarancji. Można dosuwać wełnę do folii (osobiście jestem przeciwny takiemu montażowi) ale dosuwanie wełny do sztywnego poszycia uważam za nieporozumienie. Chętnie poznam merytoryczne uzasadnienie takiego sposobu montażu. Radzę wykonać wszelinę wentylacyjną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    Naprawdę potraficie zaufać takiej gwarancji? Przecież znając życie firma i tak znajdzie 1001 powód żeby się wypiąć, ja bym nie był taki ufny.
    Ostatnio edytowane przez Happek ; 22-08-2021 o 22:48

  4. #24

    Domyślnie

    Przerabiałem podobny temat w zeszłym roku. Pierwszym zamysłem było deskowanie+papa ale finalnie na wiązary poszla membrana Dorken Delta Vent N, na to nabite kontrlaty 3cm, pozniej pełne deskowanie MFP 15mm z pióro wpustem i na to papa. Dach dzięki temu ma zapewniona szczelinę wentylacyjna zarówno dla płyt jak i izolacji (w kalenicy konieczna przerwa między plytami). Dodatkowy koszt w porównaniu do samego deskowania z papą był niewielki. Dach przezimował bez żadnych problemów, a w tym roku poszedl stelaż i dachówka. Takie rozwiązanie mogę polecić chociaz chyba już z późno.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony