dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41

    Domyślnie

    Wybierając nawet "Plac budowy" oznacza to to że będziesz mia wykonane przyłącze z taryfą C11 tak samo jakbyś zaznaczył "Plac budowy i zasilanie docelowe"

  2. #42

    Domyślnie

    henrykow, ale taryfa nie ma tutaj nic do rzeczy. Niezależnie od typu przyłącza dostaniesz C11, jeśli nie masz budynku gotowego. G11 możesz dostać, gdy masz odebrany budynek dopiero. Nie da się tego obejść raczej.

    Wybór na ich stronie dotyczy właśnie tego, czy występujesz o wykonanie prowizorki na czas budowy, czy złącza docelowego (czy w jednym wniosku o oba naraz). Ja nie byłem pewien kilka m-cy temu, kiedy ruszy budowa, więc wystąpiłem tylko o docelowy. Teraz z grubsza wiem, kiedy ruszy budowa, więc dodatkowo występuję o ten budowlany. Alternatywą jest oczywiście olać budowlany i isć w agregat, ale to już będę musiał posiedzieć i wyliczyć, co jest bardiej opłacalne i czy zdążę.

    Wiadomo, że NAJLEPIEJ jest, gdy oni postawią Ci skrzynkę zanim ruszysz z budową, wtedy nie płacisz za żadną prowizorkę tylkko od razu masz wszystko na talerzu. Ale PGE wymaga odbioru instalacji wewnętrznej do TERMINU PRZYŁĄCZENIA. Jak nie ma budynku, to niczego nie odbierzesz i zaczną się kary, albo - co gorsza - mogą nawet zerwać umowę i bujaj się z nimi potem... To jest naturalnie tak skonstruowane, by klient zapłacił jak najwięcej. Niektórzy obchodzą to i elektryk podpisuje im odbiór budynku kiedy... nie ma żadnego budynku. Ale to ryzyko według mnie spore.

    Biorę pod uwagę to, co napisałeś niemniej, tzn. że PGE może z "prowizorką" też bujać się kilka miesięcy, bo sobie wymyślą, że oni zbudują przyłącze do słupa i kropka (a czas tyka). wtedy rzeczywiście dupa, nie podpiszę na budowlany i ide w agregat. Dam znać, jak sytuacja się rozwinie.
    Ostatnio edytowane przez Mokebe ; 18-03-2021 o 12:34

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Stan surowy bez problemu na agregacie zrobisz, ławy stropy z gruszki, zaprawa z betoniarki lub klej na agregacie. Potem i tak robisz elektrykę wiec akurat nie skłamiesz ze masz budynek.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    henrykow, ale taryfa nie ma tutaj nic do rzeczy. Niezależnie od typu przyłącza dostaniesz C11, jeśli nie masz budynku gotowego. G11 możesz dostać, gdy masz odebrany budynek dopiero. Nie da się tego obejść raczej.

    Wybór na ich stronie dotyczy właśnie tego, czy występujesz o wykonanie prowizorki na czas budowy, czy złącza docelowego (czy w jednym wniosku o oba naraz). Ja nie byłem pewien kilka m-cy temu, kiedy ruszy budowa, więc wystąpiłem tylko o docelowy. Teraz z grubsza wiem, kiedy ruszy budowa, więc dodatkowo występuję o ten budowlany. Alternatywą jest oczywiście olać budowlany i isć w agregat, ale to już będę musiał posiedzieć i wyliczyć, co jest bardiej opłacalne i czy zdążę.

    Wiadomo, że NAJLEPIEJ jest, gdy oni postawią Ci skrzynkę zanim ruszysz z budową, wtedy nie płacisz za żadną prowizorkę tylkko od razu masz wszystko na talerzu. Ale PGE wymaga odbioru instalacji wewnętrznej do TERMINU PRZYŁĄCZENIA. Jak nie ma budynku, to niczego nie odbierzesz i zaczną się kary, albo - co gorsza - mogą nawet zerwać umowę i bujaj się z nimi potem... To jest naturalnie tak skonstruowane, by klient zapłacił jak najwięcej. Niektórzy obchodzą to i elektryk podpisuje im odbiór budynku kiedy... nie ma żadnego budynku. Ale to ryzyko według mnie spore.

    Biorę pod uwagę to, co napisałeś niemniej, tzn. że PGE może z "prowizorką" też bujać się kilka miesięcy, bo sobie wymyślą, że oni zbudują przyłącze do słupa i kropka (a czas tyka). wtedy rzeczywiście dupa, nie podpiszę na budowlany i ide w agregat. Dam znać, jak sytuacja się rozwinie.
    Mielimy temat od trzech stron. Czy jak to piszesz prowizorka czy budowlany - PGE zrobi Ci najpierw przyłącze z licznikiem ZKP i do tej skrzynki czym się podepniesz to nie ma znaczenia czy to będzie erbetka czy już instalacja wewnętrzna w domu. Dopóki nie będziesz miał odbioru domu będziesz jechał na taryfie C11, nawet po odbiorze domu możesz dalej posiadać C11 gdy nie wystąpisz do PGE o zmianę taryfy z C11 na G... z powodu oddania domu do użytku.
    Powinieneś złożyć wniosek o przyłącze na "Plac budowy i przyłącze docelowe".

  5. #45

    Domyślnie

    Widzę, że nie za bardzo rozumiesz o co koledze chodzi. Kolega nie chce agregatu, a chce prąd szybko.
    Taka możliwość wydaje się być tylko przy "prądzie tymczasowym", a nie docelowym.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    henrykow, ale taryfa nie ma tutaj nic do rzeczy. Niezależnie od typu przyłącza dostaniesz C11, jeśli nie masz budynku gotowego.
    Dostaniesz G jak zawnioskujesz o przyłącze docelowe do pustej działki.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Widzę, że nie za bardzo rozumiesz o co koledze chodzi. Kolega nie chce agregatu, a chce prąd szybko.
    Taka możliwość wydaje się być tylko przy "prądzie tymczasowym", a nie docelowym.
    W zasadzie to chodzi jemu o coś innego, chce mieć prąd docelowy z chwilą odbioru domu aby nie czerpać prądu z erbetki ale to w niczym nie przyśpieszy mu sprawy bo ZE i tak musi wykonać przyłącze a czym się różni przyłącze do "prądu tymczasowego" od przyłącza docelowego?
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 18-03-2021 o 19:49

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    a czym się różni przyłącze do "prądu tymczasowego" od przyłącza docelowego?
    A to należy pytać Zakład Energetyczny. Skoro na swoim formularzu mają do wyboru jeden albo drugi, to chyba czymś się różnią.

  9. #49

    Domyślnie

    Niejedna budowa doczekała się stanu surowego zamkniętego na prądzie z oleju napędowego czy benzyny nawet. Biurwy tak mają , utrudniać ludziom życie. Ot analogiczne procedury znane z walki z covidem

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A to należy pytać Zakład Energetyczny. Skoro na swoim formularzu mają do wyboru jeden albo drugi, to chyba czymś się różnią.
    Tylko ze w formularzu ja nie doszukałem się pozycji przyłącze tymczasowe.

  11. #51

    Domyślnie

    "Tymczasowe" to widocznie określenie potoczne.
    Na pewno chodzi o ten punkt.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wniosek.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	7,0 KB
ID:	454254

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tylko ze w formularzu ja nie doszukałem się pozycji przyłącze tymczasowe.
    Wklejałem Ci kolego


  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    "Tymczasowe" to widocznie określenie potoczne.
    Na pewno chodzi o ten punkt.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wniosek.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	7,0 KB
ID:	454254
    Plac budowy albo przyłącze docelowe więc nawet gdyby miało być to tymczasowe na plac budowy nie zmienia to faktu ze procedura przyłącza jest taka sama. Plac budowy bo przecież gołą dziabkę nie nazwiesz nieruchomością zabudowaną.

  14. #54

    Domyślnie

    Przy rozważaniu czy warto żyć w zgodzie z sąsiadem i podczas budowy i po jej zakończeniu niesie same pozytywne korzyści.Nie wnikam odnośnie niuansów w składaniu wniosku do PGE ,ale. warto być świadomym czym różni się taryfa C11 kosztowo od G11 ile. czasu ma trwać budowa

    https://m.youtube.com/watch?v=pJXIPy9t1qk

  15. #55

    Domyślnie

    Tak więc potwierdzam, że henrykow nie miał racji.

    Przyłącze placu budowy : PGE wysłało mi pismo, że oni są gotowi na świadczenie usługi i mam już sobie tylko elektryka zatrudnić i zrobić łącze ze wskazanego punktu.

    Wybrany elektryk zrobi łącze w ok. 3 tygodnie i na prowizorce można już rozpocząć budowę.

  16. #56

    Domyślnie

    Mam już prąd budowlany. Taryfa C11. Umowy podpisane, przyszedł facet, zalicznikował. Przyłącze docelowe będzie za rok.

    Cała poniższa logika:

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Mielimy temat od trzech stron. Czy jak to piszesz prowizorka czy budowlany - PGE zrobi Ci najpierw przyłącze z licznikiem ZKP i do tej skrzynki czym się podepniesz to nie ma znaczenia czy to będzie erbetka czy już instalacja wewnętrzna w domu. .
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    procedura przyłącza jest taka sama
    była w 100% błędna.

    PGE nie robi żadnego przyłącza przy placu budowy!

    Przyłacze wykonuje w całości ELEKTRYK!

    PGE wykonuje "swoje" przyłącze tylko i wyłącznie przy przyłączu docelowym.

    Prostuję, bo ktoś kiedyś może to przeczytać i pomyśleć, że to prawda.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    PGE nie robi żadnego przyłącza przy placu budowy!
    Mi zrobiło. Wystawiło fakturę za przyłącze. Faktycznie nie zapłaciłeś PGE za przyłącze i masz prąd?

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Mam już prąd budowlany. Taryfa C11. Umowy podpisane, przyszedł facet, zalicznikował. Przyłącze docelowe będzie za rok.

    Cała poniższa logika:





    była w 100% błędna.

    PGE nie robi żadnego przyłącza przy placu budowy!

    Przyłacze wykonuje w całości ELEKTRYK!

    PGE wykonuje "swoje" przyłącze tylko i wyłącznie przy przyłączu docelowym.

    Prostuję, bo ktoś kiedyś może to przeczytać i pomyśleć, że to prawda.
    Kolego, jak widać każdy przypadek jest rozważany indywidualne ale jednego nie rozumiem i nie pojmę skoro robi to elektryk to jak podpiął przyłącze pod sieć która jest pod napięciem? na jakiej podstawie założył licznik? Elektryk może sobie zrobić przyłącze tzw erbetke od ZKP które w każdym przypadku, niezależnie jaki to ZE wykonuje ZE.
    I jeszcze druga niezgodność, piszesz że podpisałeś umowę ale na jakiej podstawie skoro przyłącze nie wykonał PGE tylko elektryk, który tak naprawdę może zrobić każdemu i w każdym miejscu przyłącze bez podpisywania umowy z PGE i prąd będzie za darmo..
    Czyli ta logika która przedstawiłeś nie jest tak klarowna jak ja opisujesz.
    Ktoś kumaty i logicznie myślący będzie widział kto pisze logicznie i pisze prawdę a kto kłamie i fantazjuje.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 08-08-2021 o 08:41

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jawson

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Cegłów
    Kod pocztowy
    05-319
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Mam już prąd budowlany. Taryfa C11. Umowy podpisane, przyszedł facet, zalicznikował. Przyłącze docelowe będzie za rok.

    Cała poniższa logika:





    była w 100% błędna.

    PGE nie robi żadnego przyłącza przy placu budowy!

    Przyłacze wykonuje w całości ELEKTRYK!

    PGE wykonuje "swoje" przyłącze tylko i wyłącznie przy przyłączu docelowym.

    Prostuję, bo ktoś kiedyś może to przeczytać i pomyśleć, że to prawda.

    Skoro masz pewne doświadczenie z przyłączem placu budowy i przyłączem docelowym to mam pytanie bo czytając wcześniejsze komentarze to już mi się pomieszało.

    Złożyłem wniosek o przyłącze docelowe w 2021 roku. Umowa podpisana. Termin mam na 11.11.2022 r. Prawdopodobnie w tym terminie będę miał jedynie fundamenty. Co powinienem zrobić, żeby mieć skrzynkę na działce i żeby termin mi nie uciekł?

  20. #60

    Domyślnie

    Termin Ci nie ucieknie. Podpisałeś umowę to skrzynka będzie. Do 11.11.2022 albo później (raczej później).
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony