dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Załadunek zasobnika kotła podnośnikiem nożycowym

    Witam,
    - jak już ktoś ma zainstalowany kocioł z podajnikiem, a życie lub los sprawi, że te wydaje się niezbyt ciężkie - 25kg woreczki z węglem staną się nie do podniesienia wprost rękami, polecam podnośnik nożycowy. Nieskomplikowana budowa i pewność działania spowodowały, że wybrałem to , a nie inne rozwiązanie. Podnośnik, którym się chwalę na filmie nie jest skończony - w wersji ostatecznej nie będzie napędzany wkrętarką, a otrzyma własny napęd, też akumulatorowy, no i zostanie pomalowany. Jeszcze dla jasności; tych podnośników nie reklamuję, bo wykonałem jeden egzemplarz dla siebie. Aha, poza sezonem znajdzie zastosowanie jako mobilny stół warsztatowy, a po dołożeniu oporowej podstawy jako podnośnik motocykla.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scissor_lift_solo.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	454115
    Tu filmik:
    https://youtu.be/wWbQW928DZA.
    Ostatnio edytowane przez 7PPawel ; 18-03-2021 o 20:16

  2. #2

    Domyślnie

    W jaki sposób worki teleportują się w okolice kotła lub na platformę podnośnika?

    Pomysł bardzo fajny
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    W jaki sposób worki teleportują się w okolice kotła lub na platformę podnośnika?
    No jak, po prostu: na hasło GO wchodzą do śluzy teleportacyjnej i naciskają tam przycisk FLY Mówiąc poważnie podnośnik ustawia się obok sterty worków, a wysokość platformy na wysokości górnego ich rzędu. Potem ściąga ręką na platformę 2 szt. i tyle. Blat jest śliski to nie wymaga wysiłku. Sam podnośnik służy też jako wózek transportowy do przywozy węgla z "magazynu" do kotłowni. Nośność pozwala na przewóz 300kg, ale używany obecnie napęd wkrętarki (max 60Nm) pozwala na podnoszenie max 100kg.

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Pomysł bardzo fajny
    Scissor lifta nie wymyśliłem. Skopiowałem powszechnie sprzedawane w marketach budowlanych i salonach motocyklowych poza Polską. Zrobiłem, a nie kupiłem, bo są drogie. Podnośnik o podobnej nośności, na korbę i byle jaką metryczną śrubę kosztuje od 450€.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony