dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze tauron

    Witam,mam problem z przyłączem,w zeszłym roku kupiłem działkę na której stała już skrzynka elektryczna z gotowym przyłączem w środku, która została zrobiona w 1999roku przez poprzedniego właściciela,teraz zaczynam budowę i nie chcę korzystać z prądu budowlanego, będę brał prąd od sąsiada, budowę zakończę gdzieś w listopadzie,jak pociągnąć tą sprawę z tauronem żeby gdzieś w listopadzie mieć już od nich licznik?A teraz nie ponosić żadnych kosztów.Po rozmowie z nimi kazali mi przesłać wypełnioną umowę wybrałem G11,teraz każą mi przesłać Zgłoszenia gotowości do instalacji elektrycznej (ZI) żeby otrzymać Karty Danych Technicznych (KDT).Czy dobrze zrobię im to wysyłając? Czy powinno się (ZI) dopiero przesłać po wybudowaniu domu i zrobieniu instalacji w domu (wlz)? Proszę o pomoc jak to najlepiej rozwiązać.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Jeśli wyślesz druk ZI to potwierdzisz nieprawdę bo nie masz instalacji w domu. Ale możesz poprosić elektryka aby postawił Ci gdzieś RBtkę i wtedy wysyłasz te druki i korzystasz już ze swojego prądu w taryfie G11.
    Sąsiad ma tylko szopki i podłączył prąd G11 , elektryk zrobił mu na słupku niedaleko złącza tauronu szafkę z zabezpieczeniami nadprądowymi i gotowe a później sąsiad pociągnął sobie kabel do szopki od tej szafki
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3

    Domyślnie

    Ciężko się z nimi dogadać,a po co ta karta danych technicznych?po licznych rozmowach z nimi zrozumiałem że jest ona potrzebna do zawarcia późniejszej umowy,dotyczy ona chyba tej skrzynki która stoi już tam od 22 lat? tłumaczyłem im o co chodzi że nie ma budynku na działce ze chcę dopiero korzystać z prądu docelowego jak wybuduję dom w listopadzie to kazali mi przesłać wypełniona umowę i ZI żeby dostać kartę danych technicznych,nie wiem jak rozwiązać tą sprawę

  4. #4

    Domyślnie

    nie podpiszesz umowy ostatecznej bez kdt. Ale kdt oni będą mieć w systemie. Ty musisz złożyć ZI a potem umowa.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony