dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Papa wierzchniego krycia z późniejszym przeznaczeniem na gont-jaki produkt wybrać?

    Cześć

    Czy ktoś obeznany siedzący w temacie mógłby się podzielić wiedzą i wskazać mi jakiś model papy, nie za drogiej ale też nie byle co, która mogła by się nadać na tą chwilę jako główne pokrycie a w późniejszym terminie posłużyła by jako warstwa podkładowa pod dobrej jakości gont bitumiczny? Dach do pokrycia nieduży ok, 100m2 , nie ma też kominów i innych udziwnień, dwuspadowy prosty dach.Ten późniejszy termin oceniam max. do 5 lat, myślę że wyrobię się wcześniej, jednak na tą chwilę chciałbym ograniczyć wydatki, czy w cenie do 10zł/m2 da się kupić niezłą papę?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Około 15
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3

    Domyślnie

    A jakiś model byś Pan polecił?
    przeglądam alegra i inne sklepy znalazłem takie coś
    ICOPAL TOP PYE PV250 S5.2 WWW ST
    MIDA ECO PV250 S52
    WERNER TĘGI PYE PV250 S52
    IZOHAN ROOFER MEDIUM 20 PV250
    MATIZOL UNI SUPER PYE PV250 S52
    VILLAS SUPER W-PYE PV250 S52H
    NEXLER MEDIUM PJ 52H
    VILLAS SUPER WN-PYE PV250 S52H
    WERNER SUPER PYE PV250 S52
    te tańsze w okolicach 10zł/m różnią się przede wszystkim giętkością w niskich temperaturach i wytrzymałością na rozciąganie
    Jakie to ma zastosowanie w praktyce?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Trzeba wziąć w łapki i sprbować udrzeć. Jak łatwo urwiesz kawałek- to szajs . Im ciężej tym lepsza
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    !00 m2 to mały daszek. 5 lat oczekiwania na krycie docelowe to dość długo nie można więc za bardzo oszczędzać. Papa powinna być na włókninie poliestrowej i modyfikowana SBS. Nie zbyt gruba bo połączenia odznaczą się na gocie. Oczywiście papa termozgrzewalna, połączenia zgrzane. Papy ostatnio zdrożały więc tak jak napisał Jan dobra papa to minimum 15,-za 1 m2. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie ja rozumiem badania organoleptyczne ale nikt w sklepie nie da mi rozerwać rolki i urwać kawałka papy.Po za tym w obecnym stanie w kraju nie wiem czy będę miał możliwość nawet obejrzeć te papy.
    Produkty które wymieniłem chyba wszystkie są modyfikowane sbs z siatką poliestrową.
    Różnice jak wspomniałem to temperatura w której papa jest giętka,wytrzymałość na rozciąganie + dokładność wykonania (tolerancja)
    Liczyłem na opinie na podstawie doświadczeń bo teorii w internecie jest od groma.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Mam 40 lat praktyki, Andrzej pewnie też coś koło tego, Wiemy co mówimy
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Każda papa, która spełni wymogi, o których wspomniałem będzie dobra. Jan i ja jesteśmy praktykami nie mniej nasze porady są poparte wiedzą. W profesjonalnej hurtowni dachowej możesz dotknąć każdej papy i jak odchylisz róg papy na rolce to będzie wszystko jasne. Najlepiej jak tą papę kupi dekarz, który będzie Ci krył dach. Z pewnością wybierze odpowiednią a do tego będziesz miał 8% podatku VAT a nie 23%. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Trzeba wziąć w łapki i sprbować udrzeć. Jak łatwo urwiesz kawałek- to szajs . Im ciężej tym lepsza
    Ciężko czytać te bzdury...
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał wekoslaw Zobacz post
    Cześć

    Czy ktoś obeznany siedzący w temacie mógłby się podzielić wiedzą i wskazać mi jakiś model papy, nie za drogiej ale też nie byle co, która mogła by się nadać na tą chwilę jako główne pokrycie a w późniejszym terminie posłużyła by jako warstwa podkładowa pod dobrej jakości gont bitumiczny? Dach do pokrycia nieduży ok, 100m2 , nie ma też kominów i innych udziwnień, dwuspadowy prosty dach.Ten późniejszy termin oceniam max. do 5 lat, myślę że wyrobię się wcześniej, jednak na tą chwilę chciałbym ograniczyć wydatki, czy w cenie do 10zł/m2 da się kupić niezłą papę?
    5 lat to dużo.
    Papa podkładowa nie posiada warstwy ochronnej (posypki z łupka mineralnego) i z czasem ulega degeneracji pod wpływem UV.
    Po 5 latach gonty bitumiczne będą miały problem aby się "samozwulkanizować" do papy.
    Tak więc ja bym na Twoim miejscu nie kupował jakiejś drogiej papy tylko tanią, taką aby przeżyła 5 lat (np. W400/1200) a po 5 latach ją zerwał i wyrzucił.
    Tym bardziej, że jest to prosty, dwuspadowy dach bez skomplikowanych obróbek.
    Po 5 latach kupisz nową papę podkładową i gont.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    ...Po 5 latach gonty bitumiczne będą miały problem aby się "samozwulkanizować" do papy.....
    Robert skrytykowałeś Jana (moim zdaniem niesłusznie). Natomiast Twój wpis w tej kwestii świadczy o braku doświadczenia w tym pokryciu. Gonty w 95% wulkanizują się między sobą i nie ma takiej potrzeby aby przyklejały się do poszycia. Są mocowane mechanicznie w dwóch rzędach i to wystarczy. Swego czasu Firma Matizol Gorlice miała gonty, z których ściągało się folię i te przyklejały się całą powierzchnią. Firma Isola miała w ofercie gonty do dachów o małym spadku i te montowało się bez mocowania mechanicznego a przy pomocy palnika przyklejało do poszycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony