dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Schody - dwubiegowe ze spocznikiem

    Za 3 tygodnie murarz będzie zalewal strop i schody.
    Schody zaprojektowano jako dwubiegowe że spocznikiem. W pierwszym biegu przewidziano 10 stopni, w drugim biegu 6 stopni. Stopnie o wysokości 18,9cm i głębokości 27,1cm.

    Przydałby się 17. stopień, ale nie ma na niego miejsca. Niestety. Czy bardzo głupim pomysłem byłoby podzielenie spocznika w połowie i na spoczniku odrobienie stopnia?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210321-103912_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	454173
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 21-03-2021 o 09:41

  2. #2

    Domyślnie

    Stopnie są zdecydowanie za wysokie. Powinny mieć max 17 cm, po wyższych będzie się źle chłodzić. Moje mają 16.5 i mogłyby mieć te pół cm mniej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Za 3 tygodnie murarz będzie zalewal strop i schody.
    Schody zaprojektowano jako dwubiegowe że spocznikiem. W pierwszym biegu przewidziano 10 stopni, w drugim biegu 6 stopni. Stopnie o wysokości 18,9cm i głębokości 27,1cm.

    Przydałby się 17. stopień, ale nie ma na niego miejsca. Niestety. Czy bardzo głupim pomysłem byłoby podzielenie spocznika w połowie i na spoczniku odrobienie stopnia?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210321-103912_Adobe Acrobat.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	454173
    Mądra decyzja, ale nie wiem, czy dzielić spocznik na pół czy robić coś w rodzaju zabiegowych schodów.

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie co lepsze. Schody dwubiegowe ze spocznikiem o wysokosci 18,9cm, czy zabiegowe ale niższe, bo 17,7cm.

    Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 22-03-2021 o 09:48

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Pytanie co lepsze. Schody dwubiegowe ze spocznikiem o wysokosci 18,9cm, czy zabiegowe ale niższe, bo 17,7cm.

    Jakieś pomysły?
    My się zastanawialiśmy nad podzielonym spocznikiem. Pytałem na grupach i ludzie byli nawet zadowoleni. Mam jakieś fotki po zalaniu i po odróbce.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, tylko dodając stopień (czyli obniżając wysokość stopni) automatycznie należy zwiększyć głębokość stopni. I widzę, że nie mam na to miejsca. Czyli musiałbym zamienić na schody zabiegowe.

    Czyli pytanie brzmi: co lepsze? Schody dwubiegowe ze spocznikiem (ale wysokie), czy zabiegowe (ale nizsze)?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ze spocznikiem. Mam doświadczenie ze schodami zabiegowymi w mieszkaniu. Więc po kosultacji z KB i majstrem przerobiliśmy na dwubiegowe ze spocznikiem.
    Wg projektu miały 18,5 x 26, teraz mają 18 x 25, jest ich o 2 więcej, przez co "weszły" w korytarz na parterze i poddaszu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    prawie 19 cm to drabina a nie schody

    Masz wybór między dżumą a cholerą

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    prawie 19 cm to drabina a nie schody

    Masz wybór między dżumą a cholerą
    Niestety tak jest co radzisz?

    Siostra ma schody zabiegowe o wysokości 19,2cm, glebokosci 22,2 oraz szerokości 89cm. I jest z nich zadowolona, choć dla mnie to dramat.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Tak, tylko dodając stopień (czyli obniżając wysokość stopni) automatycznie należy zwiększyć głębokość stopni. I widzę, że nie mam na to miejsca. Czyli musiałbym zamienić na schody zabiegowe.

    Czyli pytanie brzmi: co lepsze? Schody dwubiegowe ze spocznikiem (ale wysokie), czy zabiegowe (ale nizsze)?
    A może policz sobie z tego wzoru na wygodne stopnie i ten podzielony spocznik jednak da radę?

  11. #11

    Domyślnie

    Zabiegowe to nie problem. Podziel spocznik na 3 stopnie i będziesz zadowolony. Ja mam stopnie do 17,5cm i to jest maks moim zdaniem. 19cm to dramat.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Czyli pytanie brzmi: co lepsze? Schody dwubiegowe ze spocznikiem (ale wysokie), czy zabiegowe (ale nizsze)?
    Ze spocznikiem zawsze lepsze. Ile razy u kogoś muszę po zabiegowych chodzić to mnie trafia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony