dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie wybudowanie przyłącza wodociągowego na działkę - czy mogę sam?

    Witam.
    Obok działki biegnie nitka wody do której muszę się podłączyć.
    kilka rzeczy rozumiem a kilka nie, otóż:

    -idę do przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego i mówię że chcę się przyłączyć
    -przedsiębiorstwoi wodno-kanalizacyjne daje mi techniczne warunki przyłacza
    czy wystarczy to by zacząć budowę przyłącza?
    -szukam ekipy która to wykona czyli wykopie dziurę położy rure - kto się wpina dokładnie do tej nitki bo przecież ktoś musi przeciąć nitkę i mnie włączyć do niej?

    ogólnie chodzi o to że sam bym mógł przecież położyć to moje wewnętrzne przyłącze do złącza?

  2. #2

    Domyślnie

    Udajesz się do wodociągów o otrzymanie warunków dostawy wody.
    U geodety musisz zamówić mapkę do celów projektowych.
    Na ich podstawie wykonujesz projekt przyłącza, oczywiście n ie sam bo nie masz zapewne uprawnień, musi to wykonać projektant lub architekt jak dobrze pamiętam chyba w 4 egzemplarzach.
    Potem zanosisz projekt do wodociągów i podpisuje umowę na wykonanie przyłącza. Czy wykonasz je sam wraz z materiałem czy zrobią to pracownicy wodociągów to tylko i wyłącznie zależy od kierownika, ale wcinkę i zamontowanie licznika musi wykonać pracownik wodociągów.
    I na zakończenie geodeta musi wykonać mapkę powykonawcza z naniesionym przyłączem wodnym które to będziesz musiał dostarczyć do wodociągów..
    Przyłącze tak naprawdę jest Twoje od licznika, do licznika pomimo że ty Ty płacisz za materiał i robociznę po odbiorze przechodzi na rzecz wodociągów.

  3. #3

    Domyślnie

    Zacznij od tego że pójdź do przedsiębiorstwa wod-kan i zapytaj.
    Procedura formalna jest taka jak opisana wyżej, ale firmy mają swoje metody i preferencje jak to załatwić. W najbardziej optymistycznym wariancie składasz wniosek i płacisz ryczałt, a firma sama ogarnia wszystko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony