dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wymiana pieca problem z podłączeniem

    zdublowany wpis
    Ostatnio edytowane przez JacekS ; 22-03-2021 o 17:12 Powód: zdublowany wpis

  2. #2

    Domyślnie

    Nie było mnie tu ponad 10 lat.
    Po powodzi w 2010 roku zmuszony byłem wymienić piec.
    Wcześniej miałem podłączony piec dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem wody z otwartą komorą spalania Ferroli Domina Oasi wyposzczone przewody wychodzące ze ściany nie pasowały do nowego pieca . Nowy piec de dietrich mcr/ii 24/28 bic 40l z zamkniętą komorą spalania był dużo większy zamontowałem go sam z braku w tamtym czasie hydraulików przyjechał serwisant i go uruchomił.

    Nowy piec miał tylko cztery podłączenia co wyjście i wejście i cwu to samo, stary miał jeszcze piąte recylkulacje i to pozostało wolne nie podłączone do nowego pieca zamknięte zaworem.
    Piec ten pracował ponad 10 lat bardzo oszczędny i bezawaryjny .
    Umawiałem się z serwisantem na przegląd pieca zawsze przed sezonem grzewczym i nie dojechał z braku czasu i tak zeszło 10 lat������
    Wziąłem się sam za wyczyszczenie i przegląd pieca zamontowałem separator cząstek który mi wyłapuje rdzę z grzejników stalowych mam zamiar jeszcze przepłukać instalacje i ją ponownie uzdatnić inchibitorem .
    Budując dom samodzielnie nie podjąłem się sam wykonać elektryki i hydrauliki .
    Dom mam 100 m kw z poddaszem na dole ogrzewanie podlogowe na górze grzejniki stalowe w kotłowni dwa rozdzielacze jeden na co drugi na cwu podłogowka bez żadnej możliwości regulacji .
    Do tej pory sam włączałem kocioł ręcznie i jakoś to działało ������

    Zamontowałem programator do pieca i teraz uczę się na nowo jak zgrać ogrzewanie podłogowe z dużą swoją bezwładnością a grzejnikami da poddaszu.

    Podczas budowy ogrzewania zostało sporo części których hydrauliki z łapanki nie umiał ich zastosować.

    Nie mam cyrkulacji cwu, ze starego pieca mam dobre dwie pompy wilo się zastanawiam czy da się dorobić wymuszony obieg cyrkulacji żeby woda w rozdzielaczach była ciepła na poddaszu i nie musialbym spuszczać pary litrów wody .

    I tu moja wiedza hydrauliczna się kończy zamontowałem pompę do wody połączyłem z nieużywanym wyprowadzeniem cyrkulacji ze starego pieca i trunikiem wpialem się w za wyjściem z pieca w zasilanie cwu i nie zadziałało .
    Nie wiem czy wyjście podłączenia recyrkulacji do pieca Ferroli dotyczy CO czy CWU?
    Nie umiem wstawiać zdjęć na forum a pisze z tableta
    Prosiłbym o kontakt osoby które chciałaby mi pomóc i rozjaśnić sytuację w całej mojej skopanej hydraulice w domu
    tel 502080438
    Obcięło mi moje wypociny wklejam jeszcze raz
    kontakt 502080438

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    szukasz na forum ludzi żeby do ciebie dzwonili i wyjaśniali nie widząc w realu kotłowni ?

    łap za telefon i szukaj lokalnego hydraulika na olx kolego

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za Twoje sugestie odnośnie OLX

    tel podałem tak na zapas nie każdemu się chce stukać w klawiaturkę "srafjona"
    Parę zdjęć przesłanych na maila komuś kto zainteresuję się tematem wyjaśni wszystko .

    Zdrowia życzę Janku

  5. #5

    Domyślnie

    Temat ogarnąłem metodą prób i błędów połowicznie.
    Przewód do podłączenia pieca starego czyli recylkulacja , który do tej pory po instalaci nowego pieca był nie podłączony to przewód powrotu albo zasilania CO.

    Ten przewód recylkulacji połączyłem pompą obiegową z wyjściem zasilania CWU myślałem że to przewód wody CWU na powrocie i okazało sie ,że połączyłem pompę
    do przewodów CO i w kranie pojawiła się mętna woda z rdzą z grzejników.

    iIdą dale swoim błędnym tokiem rozumowania i nie znąc rozłożenia instalacji w domu wpiąłem pompę w zasilanie CWU za piecem w celu wymuszenia dodatkowego obiegu cyrkulacji ciepłej wody przez zamontowany rozdzielacz i bez efektów woda w rozdzielaczu nadal zimna czyli brak poprowadzenia dodatkowych przewodów mieszających myślałem,że sam rozdzielacz załatwi mi sprawę.

    I teraz następne gdybanie może by się ktoś pochylił nad tym problemem patrząc w schemat podłaczenia starego pieca Ferolli a nowego co zrobic z tym jednym powrotem recylkulacji nie wykorzystanym zamknietym zawore wystającym ze ściany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony