dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Balkon pęknięcie tynku - pomoc w ocenie systemu

    Witam ,
    Mam problem którego nie potrafię ocenić tym bardziej firma wykonująca , a trzeba to jakoś poprawić . Balkon był wykonany w następujący sposób płyta betonowa - dysperbit - papa - styrodur (na placki klej 190)- folia - wylewka dalej system profil renoplast wtopiony taśma i potem cały balkon w hydroizolacji i na koniec system kamienny dywan znów hydroizolacja żywice itd. Wszystko powinno być szczelne i takie się zdaje być bo woda przy opadach kapie z listwy tez balkon zadaszony wiec dużo tego nie ma , ale na czole zima zaczęły wychodzić wykwity solne zacieki oraz taki pas wybrzuszenia centralnie równo z dołem listwy . Przesyłam zdjęcia do oceny za dnia postaram się coś zrobić , czoło było obrobione styropianem do momentu wylewki dalej siatka,klej i mika .

    Z góry dzięki za pomoc i diagnozę .

    https://zapodaj.net/91a92ebff23be.jpg.html
    https://zapodaj.net/38aa06c549cd5.jpg.html

  2. #2

    Domyślnie

    Ekspert caparola stwierdził , ze pęknięcie jest przez styk styro z betonem . Materiały inaczej pracują i to będzie postępowało , można , ale nie trzeba nic z tym robić . Zalecenie zerwać wszystko i od nowa styropian nakleić na pełne czoło .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    no wreszcie cos powiedzieli madrego.
    tak, jest to problematyka warstwy dociskowej jastrychu .
    i generalnie to jest kolejny element etics - gdzie producenci nie wiedza co zrobic.
    mamy w topolinie na realizacji taka sytuacje - styropian z elewacji - 30cm w tym miejscu na czole zostal pocieniony do 5cm stanowiac szalunek tracony dla jastrychu stanowiacego warstwe dociskowa.
    musi tak byc - bo bez tego nie ma jak zamontowac profili brzegowych stanowiacych obrobke czola balkonu.
    ale to znowu jest na zasadzie takiej - wykonawca/dystrybutor to musi wymyslec.
    w detalach wykonawczych producenta tego nie ma
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    PW jeszcze dochodzą ze starych rozmów ?

  5. #5

    Domyślnie

    Wznawiam temat jak to naprawić ?
    Wystarczy mike przesmarować jeszcze raz gruntem pod tynk i przeciągnąć go jeszcze raz , czy przed wszystkim siatka i klej ?

    Styropianu nie dam rady wcisnąć pod okapnik , a chce uniknąć kolejnego pęknięcia , wiec proszę o pomoc .

  6. #6

    Domyślnie

    Jest jakiś sposób , żeby uchronić się przed pęknięciami ? Wszytko na gotowo , okapnik nie pozwoli nawet na 1 cm styropianu od czoła , nie mówiąc o wyprawie .
    Może klej bez cementowy zbrojony coś jak carbonit z caparola by pomógł ?

    Jeżeli ktoś ma wiedzę niech się wypowie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony