dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Sufit podwieszany na starym stropie drewnianym

    Witajcie to mój pierwszy post z prośbą o pomoc na tym forum. Kwestia dotyczy wykonania sufitu podwieszanego karton gips na 50 letnim stropie drewnianym (powierzchnia nad pokojem jest nieużywana).
    - Przekrój podaję w załączniku
    - Rozmiary pomieszczenia również w załączniku.

    1) Nie mam niestety doświadczenia ciężko mi trochę podjąć decyzję czy powinien być to pojedynczy równoległy, czy stelaż krzyżowy (pojedynczy lub podwójny. A kolejna kwestia to w którą stronę skierowany (wzdłuż czy poprzek belek, ze względu na odległości pomiędzy nimi)

    Logika podpowiada mi że stelaż powinien być podwieszony do belek bo nie wiadomo w jakim stanie są deski a nawet jeśli są okej to i tak mogą ulegać naprężeniom co spowoduje finalnie pękanie łączeń płyt GK. Tylko wtedy, na wybranym profilu kolejne wieszaki będą odsunięte od siebie o metr (a nawet 1,05m), A z tego co czytałem powinno być bliżej. Profile dam co 40cm. Nie wiem też czy pierwsze i ostatnie wieszaki uda mi się zamocować do legarów, bo w sumie leżą na ścianie, a przecież przyścienny UD dodatkowo odsuwa taki wieszak od ściany.

    2) A druga sprawa to czy płyty kręcić wzdłuż czy w poprzek stelaża do którego będę się mocował (niezależnie czy pojedynczy czy krzyżowy).

    Dodam tylko że:
    - Nie chciałbym skuwać obecnego tynku bo zawsze coś też dodatkowo dociepli/uszczelni, plus nic nie sypie się na wełnę.
    - będę dawał wełnę mineralną 10 cm i tu pytanie Jaka jest maksymalna długość wieszaków typu ES ( ponieważ mocuje się do drewna to chciałbym podwójne mocowanie dlatego ES), a nie wiem czy uda mi się tam wcisnąć wełnę 10cm.
    - połączenie płyt ze ścianą zrobi ślizgowe
    - płyty dam 12,5 mm
    - pomiędzy wełną a płytą chciałbym zrobić szczelinę powietrza 2 cm, a przy płycie dać folię paraizolującą
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 układ pokoju.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	454196   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 przekrój obecny.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	454197   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 stelarz alu pojedyńczy.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	454198  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony