dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Samodzielne przyłącze

    Na działce budowlanej na której aktualnie nie ma MPZP chciałabym wybudować 2 domki letniskowe do 35m2 na zgłoszenie. Będę starała się dopiero o MPZP.
    Aktualnie nie ma żadnych mediów przy działce, pytanie brzmi gdy tylko postawią skrzynki przy działce to czy muszę mieć jakiś projekt od architekta czy jakiegoś projektanta o przyłączeniu np. prądu do domu czy mogę sama sobie media podłączyć, prąd, wodę, kanalizę do każdego z domku osobno czy muszę mieć na wszystko projekty osobny do każdego z domków?

  2. #2

    Domyślnie

    Warto ogarnąć to papierowo, choćby do zgłoszenia na budowę domków.
    Kable, wodę, kanalizację możesz sam sobie położyć.
    W przypadku prądu musisz mieć kogoś z SEP.
    Musi on podłączyć, zrobić pomiar itp.
    U mnie na mojej wsi i kilku okolicznych wioskach działa to w prosty sposób.
    Sąsiad dzwonił, podjeżdżałem ogarnialiśmy materiały, pokazywałem co i jak miało być zrobione z prądem.
    Ktoś kopał, robił podsypkę, kładł kabel w arocie, znów piasek, taśma i zasypał.
    Wtedy podjeżdzałem wpinałem, robiłem pomiar i kwity.
    Fakt mam SEP E+D.
    Nie robię tego zawodowo ale uznaję system pomocy sąsiedzkiej, barteru i posiadania przysług
    Myśle że już z dwadzieścia kilka razy to zrobiłem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Veelka Zobacz post
    Na działce budowlanej na której aktualnie nie ma MPZP chciałabym wybudować 2 domki letniskowe do 35m2 na zgłoszenie. Będę starała się dopiero o MPZP.
    Aktualnie nie ma żadnych mediów przy działce, pytanie brzmi gdy tylko postawią skrzynki przy działce to czy muszę mieć jakiś projekt od architekta czy jakiegoś projektanta o przyłączeniu np. prądu do domu czy mogę sama sobie media podłączyć, prąd, wodę, kanalizę do każdego z domku osobno czy muszę mieć na wszystko projekty osobny do każdego z domków?
    Jeżeli działka lezy na terenie gdzie obowiązuje MPZP a nie jest w nim ujęta to dopóki nie zostanie ona ujęta w planie nic na niej nie wybudujesz.
    Sama procedura ujęcia działki w MPZP może trwać nawet kilka lat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony