dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie Jaka pompa 3F do przydomowej przepompowni ścieków ?

    Mam przydomową przepompownię ścieków. Działa od ponad 15-tu lat przy czym co ok. 7-8 lat uszkodzeniu ulega pompa. Jest tam pompa jednofazowa więc pierwszym elementem podatnm na usterki jest oczywiście kondensator. W pierwszej pompie po wymianie kondensatora pompa poszła na zapas, a na szybko kupiłem drugą identyczna pompę. Jak kilka miesiąc temu poszedł kondensator w tej drugiej to wsadziłem zapasową, a w tej uszkodzonej wymieniłem kondensator ( był rozlany ) ale to nie pomogło. Silnik nie zawsze startuje, jak wystartuje to nie ma mocy i pojawia się dymek. Więc aktualnie działa stara naprawiona pompa ale chyba będe chciał zmienić pompę na trójfazową. Dojdą pewne nowe elementy instalacji ale nie będzie już kondensatora No i zastanawiam się jaką pompę kupić ( firma ). Pompa ma mieć ok. 500 ltr/min. wydajności, podnoszenie ok. 10m. a zakres cenowy, który mnie interesuje to 1500-2500 pln. Bez rozdrabniacza. Coś polecicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiej średnicy masz rurociąg tłoczny ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Nie kojarze "katalogowej" wartości ( bo to jakoś inaczej niż na suwmiarke ) ale z tego co pamiętam to średnica wewnętrzna przewodu chyba była 52mm.

  4. #4

    Domyślnie

    Typowa rura tłoczna na ścieki bez rozdrabniacza to chyba pe63, ale on trochę więcej ma wewnątrz niż 52mm. Dla pe63 są pompy z 2 calowym wyjściem. Możesz poszukać na 3-fazy pompy ebara dw vox200 lub mocniejszą dw vox 300. Jednak nie wiem jaki jest aktualny poziom ceny oraz musisz sobie sprawdzić ich charakterystyki. Kiedyś miałem do czynienia z tą vox200 i pamiętaj, że przesiadka z 1-fazy na 3-fazy to od razu rozdzielnia do sterowania i do tego pływaki. W takiej rozdzielni ważne jest aby był stycznik, który zabezpieczy pompę przez zanikiem fazy. Możesz go znaleźć w F&F.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radauskas

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-971
    Posty
    62

    Domyślnie

    Z grubsza już się zorientowałem, że sterowanie pompy 3F to "konkretna skrzyneczka" Zamiast pływaków rozważam też jakiś czujnik cisnieniowy. Ale na po czatek muszę wybrac pompe.

  6. #6

    Domyślnie

    Z pływakiem to prostszy układ i w sumie do tego stycznik oraz zabezpieczenia. No i tak trzeba pływak co pewien czas czyścić ale tak samo i pompę, więc jakoś obsługi nie zmniejszysz. Jedno przy okazji drugiego robisz. Jakoś tematy czujnika ciśnienia, czy sondy do przepompowni mi "nie podeszły". Wolałem prostsze rozwiązania, bo aż takim elektrykiem to ja nie jestem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    radauskas - dla Twoich założeń tj. 500l/min i 10m to potrzeba już Ebara DW-VOX 200 tylko koszt już powyżej 3k.
    Ebarę generalnie polecam, przyzwoity sprzęt, dobry serwis, dostępne części.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony