dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vampiria200

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-218
    Posty
    11

    Domyślnie Ocieplenie nieużytkowego poddasza, stworzenie pomieszczenia użytkowanego okazjonalnie

    Dzień dobry wszystkim.

    Mam pytanie dotyczące strychu.
    Dom parterowy, sucha zabudowa i strych na poddaszu. Na chwilę obecną wsparta solidnie podłoga - między nią a suchą zabudową wypełnienie wełną z 40cm.
    Na strychu miałem oczywiście składować jakieś graty. Stąd wahania temperatury mnie nie interesowały. Warto podkreślić że w dachu jest okno 50x80 uchylne.
    Wpadłem na pomysł docieplenia dachu nad strychem oraz postawienia ścianek z OSB i ich izolacje wełna. Powierzchnia podłogi około 25m2

    Co chcę osiągnąć:
    -strych który będzie na tyle docieplony że zimą będzie tam panowała temperatura dużo wyższa niż na zewnątrz
    -strych który latem nie będzie suchą sauną
    -chce tam wstawić klimatyzator przenośny o mocy dla pomieszczenia 30m2 z funkcją grzania
    -instalacja elektryczna - przewód 2,5mm2 na osobnym zabezpieczeniu tam jest - gniazdko pod 4 kamery, oświetlenie i klima 1,2kw
    -chcę tam wstawić orbitrek i rowerek treningowy oraz może podwiesić worek bokserski (oraz jakieś graty - narty, choinka, etc) - strych ma służyć poza przetrzymywaniem gratów jako mini siłownia użytkowana w sumie 6-10 godzin tygodniowo.

    Czy to ma sens - nawet gdybym musiał godzinę przed treningiem dogrzać lub schłodzić pomieszczenie? Nie zależy mi na utrzymywaniu tam 20st cały czas. Ale miło by było gdyby zimą udało się nie schodzić poniżej 10 a latem nie przekraczać 30 bez wspomagania

    Oczywiście ściany zrobię tak aby mieć szybki dostęp do dachu w razie "W"
    Nie zależy mi kompletnie na estetyce, zdjęcia strychu w załączeniu - jeszcze nie ukończony
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2163.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	454241   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2164.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	454242   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2165.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	454243   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2166.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	454244  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz mieć w pomieszczeniu strychu lepsze warunki latem i zimą niż na zewnątrz to oczywiscie że taka izolacja jak napisaleś ma sens. zastosowanie dodatkowej izolacji dachu w tym wypadku mocno przyczyni się do polepszenia warunków wewnątrz
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony