dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Dodatkowe 5cm styro to ok 1tys i podnosimy się tylko 5cm a ty robiąc sufit zmniejszasz kabature więcej bo obniżasz się min te12cm o kosztach nie wspomnę bo wyjdzie napewno drozej same płyty i profile ponad 1tys.a gdzie jeszcze robociznaì
    Dodaj elewację ze styropianem, siatką i tynkiem.

    Robiąc zabudowę z GK nawet 20cm x 10cm x 50mb zmniejszasz kubaturę o 1m3. Drogo nie będzie, bo tego dużo nie ma.
    A zyskujesz swobodę pozostałych instalacji w styropianie a i razem z rurami można sieć rozprowadzić, i jakieś LEDy obsadzić.

  2. #22
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Utrudnione, iluzoryczne wysterowanie odpowiednich przepływów przy pomocy anemostatów.
    Wysterowanie to powinno być zrealizowane poprzez przekroje, długość i ilość rur a anemostaty to tylko do kosmetycznych zmian.
    Dokładnie tak jest, dlatego tak ważny jest projekt wentylacji.
    Którego nota bene można samemu wykonać poświęcając troszkę czasu
    Ja mam fi125mm jako główną średnicę wentylacji w dojściu i wyjściu ze skrzynek rodzielczych ale musiałem korygować przepływy przez zastosowanie trójników z mniejszymi średnicami.
    Ogólnie,po sprawdzeniu anemometrem wyszło jak liczyłem, z drobną korektą w sypialni tylko.
    Projekt wentylacji sam robiłem także uważam to za sukces.

    A tak to leciało
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4041.jpg
Wyświetleń:	1118
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	456863
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 01-06-2021 o 23:11

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    To ciekawe bo ja mam wszędzie do anemostatow fi 125 i nic anemostatami nie ustawialem a reguluje mocą wentylatorów.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    To ciekawe bo ja mam wszędzie do anemostatow fi 125 i nic anemostatami nie ustawialem a reguluje mocą wentylatorów.
    Mocą wentylatorów regulujesz wydajność całej centrali a my tu dyskutujemy o tym ile z tej wydajności pójdzie na poszczególne końcówki.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    To ciekawe bo ja mam wszędzie do anemostatow fi 125 i nic anemostatami nie ustawialem a reguluje mocą wentylatorów.
    To kup/pożycz czujnik CO2 i zbadaj przez tydzień jakie masz stężenie CO2 w sypialni rodziców, a jakie w sypialni z jedną osobą czy w innym pomieszczeniu. A potem zabierz się do regulacji i dojdź do wniosku (jak ja) że błędem było danie do sypialni dziecka tej samej ilości rur co do sypialni rodziców.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Mocą wentylatorów regulujesz wydajność całej centrali a my tu dyskutujemy o tym ile z tej wydajności pójdzie na poszczególne końcówki.
    Pomińmy to ,to u mnie wszyscy żyją i mają się dobrze to nie apteka
    A co powiecie ze pewna hurtownia instalacyjna najwiekszaw moim regionie nie ma w ofercie skrzynek rozpreznych 125/3×75 tylko max 125/2×75
    I co najgorsze nie ma nawet 160/3×75.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 04-06-2021 o 21:09

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Pomińmy to ,to u mnie wszyscy żyją i mają się dobrze to nie apteka
    OK, brzmi pozytywnie, to najważniejsze.

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A co powiecie ze pewna hurtownia instalacyjna najwiekszaw moim regionie nie ma w ofercie skrzynek rozpreznych 125/3×75 tylko max 125/2×75
    I co najgorsze nie ma nawet 160/3×75.
    Ja nic nie powiem, pytanie dość absurdalne.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Kuchnia ktora potrzebujie 70m3 niby dwa przewodu to zalatwia tylko co jeśli ona jest najdalszym pomieszczeniem od rozdzielacza tu trzecia rura by się przydała.
    A z drugiej strony jeśli nie ma w ofercie to albo wiedzą co robią bo ich zdaniem 3 rury do fi 125 to przepis na glosną instalacjie ale co wiercić w stropie na kolejny anemostat 125/1×75
    Lepszym rozwiązaniem bylo by 160/3×75ale nie ma czegoś takiego.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 05-06-2021 o 10:39

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Kuchnia ktora potrzebujie 70m3 niby dwa przewodu to zalatwia tylko co jeśli ona jest najdalszym pomieszczeniem od rozdzielacza tu trzecia rura by się przydała.
    A z drugiej strony jeśli nie ma w ofercie to albo wiedzą co robią bo ich zdaniem 3 rury do fi 125 to przepis na glosną instalacjie ale co wiercić w stropie na kolejny anemostat 125/1×75
    Lepszym rozwiązaniem bylo by 160/3×75ale nie ma czegoś takiego.
    A po co 160?
    Zawór 125 dla przepływu 70 m3/h jest w sam raz.
    Kształtki tego typu dostępne są w sklepach internetowych.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    A po co 160?
    Zawór 125 dla przepływu 70 m3/h jest w sam raz.
    Kształtki tego typu dostępne są w sklepach internetowych.
    Ok.ale dwoma rurami nie uzyskam tych 70 jeśli anemostat kuchni jest najdalszym anemostatem ok 13mb od rozdzielacza a nie mają w ofercie 3×75 Czyli olać ich bo się biorą za produkcję elementów wentylacyjnych a nie mają pojęcia co robią?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Sam się zastanawiam nad rurami fi 90mm skoro idzie i tak np 10cm styro to co za problem zmieścić taką rure ktora ma niejsze opory.
    https://www.youtube.com/watch?v=TmvYMzvFSxw&t=1206s

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Obejrzalem ze trzy filmiki tego pana i instalacjie na rurach fi 90 i chyba wie co mówi ale lepszym rozwiązaniem chociaż bardziej kłopotliwym była by instalacjia mieszana fi75 i fi 90 wszędzie po jednej rurze a tam gdzie potrzeba do 30m3 dajemy tez jedna fi 75.

  13. #33

    Domyślnie

    Utrudnione, iluzoryczne wysterowanie odpowiednich przepływów przy pomocy anemostatów.
    Wysterowanie to powinno być zrealizowane poprzez przekroje, długość i ilość rur a anemostaty to tylko do kosmetycznych zmian.
    Czy próbowałeś wysterować przepływy za pomocą przepustnic?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Utrudnione, iluzoryczne wysterowanie odpowiednich przepływów przy pomocy anemostatów.
    Wysterowanie to powinno być zrealizowane poprzez przekroje, długość i ilość rur a anemostaty to tylko do kosmetycznych zmian.
    Czy próbowałeś wyregulować instalację przepustnicami, które umieszcza się w przewodzie anemostatu? Taką jak na poniższym obrazku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	product_58da21df80de3.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	458433

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzemodam2 Zobacz post
    Czy próbowałeś wyregulować instalację przepustnicami, które umieszcza się w przewodzie anemostatu? Taką jak na poniższym obrazku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	product_58da21df80de3.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	458433
    Mnie to dano jako wyciszenie, ale nie próbowałem tym regulować, bo potrzeby takiej nie miałem.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony