dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Multipor - ktoś widział i używał?

    Część! Chciałbym zapytać czy ktoś z was widział na własne oczy płyty Multipor, a może używał ich do ocieplenia ścian? Z filmików na YT wywnioskowałem, że to bardzo kruchy materiał, widziałem jak facet robił bruzdy ołówkiem, albo wycinał w nim otwory nożem do tapet. Czy to faktycznie się nadaje żeby przykleić to na ścianę? Chciałem tym docieplić wieńce, nadproża itp. na elewacji zewnętrznej (ściana 1W). Myślałem żeby elewację pokryć 2 cm tynkiem wapiennym. Czy taki Multipor się sprawdzi? Producent podaje, że pokrywa się go tynkiem cienkowarstwowym, a ja chciałem tynk tradycyjny wapienny na elewacji zewnętrznej. Ktoś coś może napisać o Multiporze?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Miałem taką sytuację, że musiałem odcieplić mały murowany budynek i trzeba to było zrobić od środka (decydowały o tym kwestie formalne, nie techniczne).
    Przyklejałem multipor. Płytki jak płytki gipsowe, kruche ale przyklejone do ściany wystarczająco trwałe. Później pokryte to było siatką z klejem (elewacyjna).
    Było to kilkal lat temu. Do dziś wszystko ok, nic nie pęka, budynek cieplejszy niż kiedyś (ale cudów się nie spodziewaj), nic nie pęka.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok dzięki za info.:

  4. #4

    Domyślnie

    Hej. Dowiedziałem się z innego forum, że Multipor jest faktycznie bardzo kruchy i ma strukturę takiego miękkiego pumeksu. Zrobię tak jak pokazane jest w katalogu rozwiązań ściennych Porothermu. Od zewnątrz pustak 8cm, potem 10cm pir i 20 cm wieniec. Słupy i naproża dokładnie tak samo. Pozdrawiam serdecznie!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony