dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Kużwa bez przesady. Mam w domu rozdzielone obciążenia aby bylo git i jeszcze może mam zrezygnować z dobrodziejstw bo może to zaszkodzić lini która jest własnością ZE . Jaja se robisz?
    PS Co jest wspólne? chyba w tobie KOMUNA siedzi? Jakim to sposobem Linia jest moja abym JA się miał przejmować jej stanem?
    Jak kupujesz rower ,samochód pralkę czy lodówkę i kosztuje 1000zeta a ty dajesz 1100 i gwarancji nie chcesz? Lub lepiej kupujesz popsutą no bo co tam .Nie masz żadnych oczekiwań co do kupowanych sprzętów? Wodę w kranie też kupujesz no chyba że masz własą studnię lecz za kanalizację płacisz i co jak odpływ na linii administratora się zapcha to lecisz i wczynie społecznym usuwasz?
    Ktoś od ciebie bierze abonament i różne opłaty a ty się godzisz na wszystko?
    Dobra wystarczy-bo widzę że masz własne wizje. Ja jak i zapewne większość jak za coś płaci to wymaga tego co jest zapisane w umowie. Jak tobie wszystko jedno -To twoja sprawa.
    Nie umiesz oddzielić rzeczy ,które służą wspólnocie, od rzeczy prywatnych . Lodówkę porownujesz z energią. Gdyby zaklad energetyczny mógł odmówić (a prawo mu tego zabrania) to by Ci podziękował z wyjaśnieniem, że jesteś aspołecznik ,i że Twoje wymagania są zbyt wygórowane.

    Tacy właśnie ludzie jak idą do publicznego szaletu to wymagaja czystości(bo zapłacili) i zostawiaja obsrany (bo jak zapłacili to wymagaja)...

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beehome Zobacz post
    Pojawiła się promocja na kotły na ekogroszek.
    Super cena, łatwość obsługi, "ekologia", niska cena.
    W kwestii formalnej - kocioł na tzw. ekogroszek ma tyle samo wspólnego z ekologią, co 20 letni diesel z wymontowanym filtrem DPF.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie umiesz oddzielić rzeczy ,które służą wspólnocie, od rzeczy prywatnych . Lodówkę porownujesz z energią. Gdyby zaklad energetyczny mógł odmówić (a prawo mu tego zabrania) to by Ci podziękował z wyjaśnieniem, że jesteś aspołecznik ,i że Twoje wymagania są zbyt wygórowane.

    Tacy właśnie ludzie jak idą do publicznego szaletu to wymagaja czystości(bo zapłacili) i zostawiaja obsrany (bo jak zapłacili to wymagaja)...
    Tobie widać nie przeszkadza że srasz w zasrany klozet- MI Przeszkadza. Taka różnica między nami. A jak go się zostawi to już jest wyniesione z domu.Tak samo jak sranie w brudny.
    Na RA Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #124

    Domyślnie

    Wracam znowu do tematu. Dostałem kilka wycen na pompy powietrzne, jak i gruntowe więc pozwolę sobie je porównać:
    PCPW TCAP 12kW = 41 tys. brutto za wszystko - szacowane zużycie 8000 kWh
    PCGW Ecopower 12kW + kolektor poziomy = 50 tys. brutto za wszystko- szacowane zużycie 6000 kWh
    Teraz przejdźmy do matematyki, założyłem że uda się skorzystać z podwyższonego progu programu Czyste Powietrze:
    PCPW 41000 - 18000 = 23000 zł
    PCGW 50000 - 27000 = 23000 zł
    Koszt wychodzi tyle samo, na gruntówce jest 1300 zł na plusie bo 2000 kWh różnicy w poborze mocy.

  5. #125

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:28

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jakie zadajesz pytanie?
    Dla mnie wybór jest oczywisty. Gruntowa.
    Zamieściłem to, żeby nie chodziły mity, że gruntowe są o 20 tys. droższe od powietrznych i się wcale nie opłacają.
    Jak masz nowy lub dobrze ocieplony dom z podłogówką to pewnie pompy gruntowe nie mają większego sensu.
    Jak masz duży, nie do końca super ocieplony dom z grzejnikami to pompa gruntowa jest dla Ciebie. Jeszcze jak jest kolektor poziomy to wyjdzie tyle samo co pompa powietrzna po dofinansowaniach.
    Podjąłem decyzję i idę w pompę gruntową. Dolne źródło 700mb glikol/woda.

  7. #127

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:28

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtyla Zobacz post
    Wracam znowu do tematu. Dostałem kilka wycen na pompy powietrzne, jak i gruntowe więc pozwolę sobie je porównać:
    PCPW TCAP 12kW = 41 tys. brutto za wszystko - szacowane zużycie 8000 kWh
    PCGW Ecopower 12kW + kolektor poziomy = 50 tys. brutto za wszystko- szacowane zużycie 6000 kWh
    Teraz przejdźmy do matematyki, założyłem że uda się skorzystać z podwyższonego progu programu Czyste Powietrze:
    PCPW 41000 - 18000 = 23000 zł
    PCGW 50000 - 27000 = 23000 zł
    Koszt wychodzi tyle samo, na gruntówce jest 1300 zł na plusie bo 2000 kWh różnicy w poborze mocy.
    Dotacja jest jedna -- 13,5k lub 18k. Choć możliwe że do gruntowych jest więcej. Tego nie wiem bo gruntowej nie chciałem. Masz swój rozum to wybieraj co będzie lepsze dla ciebie. Mając na uwadze sprawność dzisiejszych PCPW jest nad czym rozważać zwłaszcza że w gruntowych to pewne zasady trzeba przyjąć.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Dotacja jest jedna -- 13,5k lub 18k. Choć możliwe że do gruntowych jest więcej. Tego nie wiem bo gruntowej nie chciałem. Masz swój rozum to wybieraj co będzie lepsze dla ciebie. Mając na uwadze sprawność dzisiejszych PCPW jest nad czym rozważać zwłaszcza że w gruntowych to pewne zasady trzeba przyjąć.
    Na gruntowe pompy ciepła jest to: 20.25k i 27k. Tak jak opisywałem, myślę, że u mnie gruntowa lepiej się sprawdzi. Jakbym miał 20cm styropianu na ścianach to pewnie bym się nie zastanawiał nad gruntówką, ale jest jak jest, bilansowanie strat.
    Jest jeden Youtuber, którego czasami oglądam, który opowiada o pompach ciepła i założył PCPW na grzejnikach + część podłogówki. A teraz nagrywa swoje przemyślenia, że słaby COP i czy może by nie frezować tu i tak i nie przerobić na podłogówkę i wtedy by było super. A jak napisałem, że czemu nie gruntowa to zdanie, że gruntowe to 20 tys. droższe. Ale wcale nie, bo nie wszyscy widzą, że na gruntowe pompy jest wyższe dofinansowanie. Do tego jest coś takiego jak polski producent i wtedy podobnie to wychodzi.
    Także, przypadek przypadkowi nie równy, ale jak ktoś ma podobnie jak ja, czyli:
    - duży dom ~250m2
    - słabe ocieplenia jak na te czasy - ja mam 9cm z czego 5cm na zewnątrz, 4 w luce
    - miejsce na kolektor poziomy, jak nie to pionowy to jest duże prawdopodobieństwo że gruntowa pompa będzie wychodzić ekonomiczniej, niż np. droga termomodernizacja i w końcu założenie pompy powietrznej.

    To są tylko moje przemyślenia, jeszcze nie jestem posiadaczem, więc jak będę miał już założoną pompę to dam znać co wyszło z tych moich kalkulacji.
    Są też minusy, bo działka obok domu to pole uprawne, muszę wymyślić jak zrobić ten kolektor poziomy (7 arów) żeby działka mogła być w przyszłości zabudowana (zostawienie luki bez kolektora na instalację kanalizacyjne itp.) - wiadomo więcej zachodu niż pewnie 2-3 dni montażu pompy powietrznej.

    A i gruntowa nie hałasuje, kolektor gruntowy z zasady powinien być bardziej żywotny niż jednostka zewnętrzna. Chociaż, nadal nie mówię że powietrzna jest zła, bo zapewne w większości przypadków może być lepszym rozwiązaniem.
    Ostatnio edytowane przez wojtyla ; 19-07-2021 o 14:28

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony