dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ogieR8.95

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    6

    Domyślnie Wiata drewniana - poszycie ścian - elewacja

    Witam.
    Aktualnie mam wiatę samochodową, bo brakło w tamten sezon czasu i pieniędzy na wybudowanie garażu od razu. Belki 10x10 co 125cm. Planowo chcę poprzecznie w poziomie dać łaty 6x4 co ok. 33-41 cm na zrobienie szkieletu pod płyty OSB-3 12mm. No.. i tutaj moja wiedza się kończy. Ze względu na nieprzemyślane wypuszczenie dachu - nie myślałem o izolacji zostaje mi miejsce na izolacje o grubości 10cm.

    Początkowo chciałem dać styropian, trochę się napatrzyłem, miałem okazje brać w takiej formie elewacji czynny udział na budowie, nic trudnego. Byle mieć dobry plan, przewidzieć ew. niedopatrzenia i błędy montażowe i zdolności budowlano-manualne. Ale zanim dojdzie do czynów i decyzji.. standardowo lektura, porównywanie cen, szukanie okazji, rozrysowanie planów pod same chociażby zapotrzebowanie materiału. No i na tym etapie stoję od 2 tygodni, czym więcej czytam tym jestem bardziej sfrustrowany i 'głupi'. Styropian nie do drewna.. a jak tak to ryflowany (za drogi, wybrałem listwy 10mm), ale jak dasz wentylacje grzyba raczej nie będzie, ale taki styropian nie ma sensu, wieczne przewiewy.. tylko welna.. okej.. wiem nawet ze skalna. Ale to nie taki tynk, oddychajacy, a to taka folia, nie, taka, a najlepiej dwie, przed osb i po. Nie kleic, wkrecac - a nie, kleic jednak. Ale przez welne to dmucha, wata to tylko cukrowa na odpuscie.. tylko piana, ale piana znow zamknie drewno i zgnije. Kurde. Zgubiłem się i błądzę, nie jestem z tych co szukajki nie używają, przeczytałem tego mnóstwo i teraz prosze Was o realne rady.. Może dziwnie zabrzmi ale o pomoc w podjęciu decyzji i wytlumaczenie kolejnosc etapów z wytłumaczeniem dlaczego taka folia a nie inna. Chce to zrozumiec co bede robil.

    Drugi problem to ten, że z natury jestem perfekcjonistą i zawsze staram sie drążyć i szukać pomysłów jak coś można zrobić lepiej, co zrobić żeby nie żałować i jak coś robie.. to porządnie i na lata. Ale to nie pomaga w podejmowaniu decyzji w branżach na których się niezbyt znam

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Ustalmy najpierw jakie funkcje dla garażu przewidujesz. Ma być ogrzewany, będziesz tam długo przebywał, osobiście grzebał w aucie? Jeśli nie to daruj sobie ten styropian, Autu starczy jak będzie sucho i będziesz miał gniazdko el. do wpięcia ładowarki akumulatorowej

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ogieR8.95

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ogrzewany - wstępnie nie. Troche sprzętu zalega, farelki, kurtyna powietrzna czy dmuchawa gazowa budowlane, więc stałego ogrzewania nie będzie raczej, maksymalnie jakaś koza. A co do grzebania to taak, w następnym sezonie ląduje posadzka z kanałem, a zanim zrobię poszycie w tym sezonie z elewacją pare dodatkowych krokwi na podstawe do rukcuga. Często siedze przy aucie, częściej niż naprawy na bieżąco.. moja zajawka. Wiem, że bez ogrzewania ocieplenie sensu nie ma, ale się uparłem, albo ogrzewanie wtedy dojdzie, albo będzie regularnie dogrzewane zanim tam wpadne. W gruncie rzeczy chce zamknąć obiekt, nie zostawie OSB na zewnątrz, więc tynk.. a jeśli już się mam bawić w tynk to zróbmy izolacje, żebym potem nie żałował, że robota jeszcze raz do robienia, nie lubie tak. I uważam, że od samej gleby będzie nieco 'cieplej' niż na zewnątrz jeśli nawet bym nie grzał. Pare stopni nawet to dużo dla rak..

    Więc licze na Wasze wsparcie, chce to zrobić jak najlepiej z przymrużeniem oka, że w totka nie wygrałem

    @edit: jak nie auto to inne sprawy pewnie będę tam ogarniał, mały warsztacik z zapędami spawalniczymi. Więc walka o komfort ma sens.
    Ostatnio edytowane przez ogieR8.95 ; 26-03-2021 o 17:59

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ogieR8.95

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    6

    Domyślnie

    To znowu ja, nikogo co prawda nie poganiam, ale nie chciałbym żeby temat trafił do próżni tych bez odpowiedni. Problem dla innych pewnie banalny, ale niekoniecznie dla mnie. Myślałem klej poliuretanowy w piance, styropian.. ale czym dalej w las miałem kolejne obawy i więcej niejasności..

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogieR8.95 Zobacz post
    Witam.
    Aktualnie mam wiatę samochodową, bo brakło w tamten sezon czasu i pieniędzy na wybudowanie garażu od razu. Belki 10x10 co 125cm. Planowo chcę poprzecznie w poziomie dać łaty 6x4 co ok. 33-41 cm na zrobienie szkieletu pod płyty OSB-3 12mm. No.. i tutaj moja wiedza się kończy. Z
    Może naszkicuj ten garaż bo te profile to liche a rozstawy słuszne.

  6. #6

    Domyślnie

    W swoim czasie miałem blaszaka od środka wyścielone sklejką i drewnem . Auto jeździło codziennie to zimą do -5 blok silnika o temperaturze tych 60 -90 stopni ogrzewał garaż do temperatur plusowych przez noc i połowę dnia. płyty warstwowe Pir 10 cm ścienne a na dach dachowe II trzeciego gatunku na olx czy alledrogo dostępne i wychodzi tanio i docieplenie i osłona

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ogieR8.95

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. Tutaj projekt garażu zrealizowany 1-1. Przekrój ściany wyższej (prawa) i niższej (lewa) zgodnie ze spadkiem. Pionowe to belki 10x10, poziome to ruszt który chcę zrealizować pod płyty OSB 2500x1250. Oczywiście brakuje tu ściany tylnej, pełnej konstrukcji belek poziomych pod krokwie jak i samego dachu.







    Linki do wiekszych rozdzielczości:
    Pierwsze, Drugie, Trzecie

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ogieR8.95

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Co do plyty obornickiej ktoregos gatunku po produkcji myslalem nad tym, ale ladne wykonczenie tego i szczelnosc nie widzi mi sie do konca. A co do izolacji to jak to najlepiej w koncu ? Chcialbym od zewn strony ja klasc.. styropian? Welna w plytach ? Dylatacja ? Folia, jaka, na jakim etapie sciany.. ktos, cos ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony