dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Generalny remont domu z lat 90

    Witam wszystkich. Mam problem w oszacowaniu kosztów remontu takiego domu.

    Dom z 1993 roku.
    Dach pokryty blachodachowką.
    Fundament bez podpiwniczenia.
    Garaż dobudowany w późniejszym czasie.
    Ogrzewanie elektrycznymi grzejnikami plus kominek w salonie.
    W drodze jest gaz.
    Działka ok 550 m2.
    Dobra lokalizacja, blisko przystanek. Wysokie ceny działek w tym miejscu.

    Czy warto w to iść? Dostępny budżet na wykończenie pod klucz ok 200 tys. Czy tyle wystarczy? Pozdrawiam i proszę o pomoc zacnych kolegów.



    Link do oferty
    https://gratka.pl/nieruchomosci/dom-olsztyn-jaroty/ob/20512531

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko ze chciałbym zamontować tu kocioł gazowy a nie ma instalacji C.O.... to dodatkowe koszty.

    Myślałem o ogrzewaniu podłogowym na dole plus grzejniki na górze. Do tego może rekuperacja o ile dałoby się ją rozprowadzić. Wymiana okien, docieplenie dachu? Czy da się to zrobić bez jego rozbierania - wygląda dobrze, nie przecieka raczej.

    Od razu mówię że sam nie jestem tego w stanie zrobić wszystko zewnętrzni wykonawcy. Mogę co najwyżej panele na górze ułożyć.

    Plus do tego dom stał 1,5 roku bez ogrzewania i zrobiło się sinienie ścian czy jak to tam się mówi czyli nie wiem czy nie trzebaby było robić iniekcji poziomej... ehh tyle tych niewiadomych. Dzięki za odpowiedź

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czekaj, zajrzę do kryształowej kuli...

    Jak sobie wyobrażasz szacowanie kosztów przez forumowiczów?
    Nie wiadomo nawet jaki jest zakres planowanego przez ciebie remontu.
    Poproś właściciela o rachunki za prad w okresie zimowym.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gaweł - znasz zakres remontu? Ja nie. Nie mam żadnych danych nawet do orientacyjnych szacunków.
    Autor pisze o wymianie instalacji grzewczej. Sądząc po pomysłach chce doprowadzić budynek do współczesnych standardów energetycznych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    gaweł - znasz zakres remontu? Ja nie. Nie mam żadnych danych nawet do orientacyjnych szacunków.
    Autor pisze o wymianie instalacji grzewczej. Sądząc po pomysłach chce doprowadzić budynek do współczesnych standardów energetycznych.
    Dokładnie właśnie o to mi chodzi. Czy będzie to mówię w tym budżecie? Chociaż niektóre pracę mogą poczekać jak np ocieplenie,bo raczej nie ingeruje ono w środek. Dlatego właśnie pytam czy da się to zrobić wykończyć środek tak żeby normalnie mieszkać wykończyć środek, ale żeby zrobić to porządnie. Chcę podnieść efektywność energetyczną tego budynku.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A po co chcesz zakładać przestarzała układ grzewczy wodny ? Co to ma na celu ? Za 2 lata gaz ma zdrożeć dwukrotnie, a docelowo będzie zakaz palenia gazem po co chcesz gaz? Mam wrażenie ze nie wiesz czego chcesz , a co jest nie tak z dachem i oknami? Nie wiem czym jest aktualnie pokryty dom. Czy sprawdziłeś jakie były rachunki z ogrzewanie za kilka lat wstecz ? To ważne bo można oszacować wielkośc PV a i również stan ocieplenia domu.


    Moim zdaniem do zrobienie są łazienki, podłogi , nowe drzwi i klimatyzacja oraz pccuw to faktycznie ale niczego innego bym nie psuł.
    Dom ma już prawie 30 lat. Jego klasa energetyczna zapewne jest niska. Po pierwsze nie mogę sprawdzić jakie były rachunki bo właściciele nie żyją. Zapewne też się ogrzewali kominkiem. Okna tym samym też są stare i zapewne nieszczelne...Także musiałby zostać wymienione. Tak jak napisałem wcześniej ściany podeszły wilgocią i nie wiem czy nie trzebaby było ocieplać podłogi żeby całe ciepło nie szło w dół tylko do góry. Nie znam się na tym dlatego pytam osoby które mają o tym pojęcie. Napisałem że dach jest pokryty blachodachowką. Raczej slabo ocieplony ale coś tam napewno jest bo byłem na strychu. .
    Ostatnio edytowane przez taurus119 ; 26-03-2021 o 11:27

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie zgadzam się z gawłem na temat szacunków cen gazu w przyszłości, ale też nie bardzo widzę sens w pruciu podłóg by kłaść podłogówkę wodną.
    Lepiej ocieplić dom, dołożyć rekuperację i grzać prądem.
    Chyba, ze faktycznie podciąga wilgoć od fundamentów i trzeba zrobić podłogę na gruncie od zera, odkopać fundamenty, zrobić izolację p.wodną.

    Ale to są pytania do budowlańca, który obejrzy dom na miejscu a nie do forumowiczów, którzy domu na oczy nie widzieli.

  8. #8

    Domyślnie

    Dowiedziałem się troszkę więcej odnośnie z czego jest zbudowany dom. Ściany fundamentowe cegla ceramiczna pełna.
    Nadziemne ściany pustak ceramiczny + styropian 10cm + cegła wapienno piaskowa.

    Strop parteru z płyt stropowych kanałowych zmodernizowanych 24cm.
    Oparty na ścianach podłużnych i wewnetrznej.
    Nie wiem czy to coś chociaż rozjaśnia temat i czy ta informacja jest przydatna.
    Dach ma ocieplenie 20cm wełny mineralnej.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A po co chcesz zakładać przestarzała układ grzewczy wodny ? Co to ma na celu ? Za 2 lata gaz ma zdrożeć dwukrotnie, a docelowo będzie zakaz palenia gazem po co chcesz gaz? Mam wrażenie ze nie wiesz czego chcesz , a co jest nie tak z dachem i oknami? Nie wiem czym jest aktualnie pokryty dom. Czy sprawdziłeś jakie były rachunki z ogrzewanie za kilka lat wstecz ? To ważne bo można oszacować wielkośc PV a i również stan ocieplenia domu.


    Moim zdaniem do zrobienie są łazienki, podłogi , nowe drzwi i klimatyzacja oraz pccuw to faktycznie ale niczego innego bym nie psuł.
    Jeszcze nic nie wiadomo na pewno i po co straszenie innych czymś co się gdzieś usłyszało?
    Dom jest stary i modernizować go w ten sposób co mu proponujesz to już lepiej wybudować nowy w nowych standardach.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Z opisu wynika, że chcesz zrobić remont bardziej niż generalny z wymianą instalacji, prąd pewnie też wyprujesz.
    Jak zamierzasz wkroczyć "buldożerem", żeby zrobić stan surowy a potem go wykończyć to budżet mocno na styk.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał taurus119 Zobacz post
    Dowiedziałem się troszkę więcej odnośnie z czego jest zbudowany dom. Ściany fundamentowe cegla ceramiczna pełna.
    Nadziemne ściany pustak ceramiczny + styropian 10cm + cegła wapienno piaskowa.

    Strop parteru z płyt stropowych kanałowych zmodernizowanych 24cm.
    Oparty na ścianach podłużnych i wewnetrznej.
    Nie wiem czy to coś chociaż rozjaśnia temat i czy ta informacja jest przydatna.
    Dach ma ocieplenie 20cm wełny mineralnej.
    Co do ogrzewania to jeden koleś chwalił sobie folie grzewcze, ma założone i twierdzi że to super sprawa. Może o tym pomyśleć zamiast podłogówka wodna która sama w sobie nie jest zła pod warunkiem że robi się ja w nowym domu, w starym przedrażą inwestycje.
    Dach dociepliłbym co najmniej 15 cm wełną.
    Masz ścianę 3W i tu raczej nie powalczysz aby dodać jeszcze jakieś ocieplenie.
    Co do ścian fundamentowych to coś nie chce mi się wierzyć że jest z cegły, ale jak jest to już tego nie zmienisz.

  12. #12

    Domyślnie

    ten dom jest całkiem fajny, działka przyjemna a cena sensowna.

    nadaje się do zamieszkania po odświeżeniu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    na wzajem
    Ja domu nie remontuje więc słowa "nawzajem" nie wiem do czego mają się odnosić.

  14. #14

    Domyślnie

    Zastanawiałem się jaka może być charakterystyka energetyczna tego domu. Znalazłem gdzieś artykuł w którym było napisane ze domy z tych lat to 120-160 kWh/m2. W innym artykule była informacja ze dach i wentylacja mechaniczna to tak ok 50% straty tej energii.

    Czyli teoretycznie jakbym docieplił dach, wymienił okna i zrobił rekuperacje to znacznie bym podniósł efektywność energetyczną budynku? Która pozwoliłaby ogrzewać się matami na dole plus na górze grzejniki elektryczne i równoważyła się z instalacją fotowoltaiczna?

    Czy za ocieplenie dachu wyszłoby ok 30 tys?
    Za okna 20-25 tys? Jest ich 10 w tym jedne drzwi tarasowe i z jednego okna też chciałbym zrobić tarasowe.
    Rekuperacja 15-20 tys?
    Panele 30-35 tys? 10kWp?
    Maty 15 tys?

    Do wszystkiego w sumie można dostać dotacje to też by trochę obniżyło koszta.

    Co o tym sądzicie?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz ciśnienie na wydawanie pieniędzy i nie czytasz tego co Ci się radzi w związku z tym jedyne co mogę napisać to: masz rewelacyjne pomysły zrób jak napisałeś to jest tak oryginalne że na pewno na to bym nie wpadł.
    Szczerze, nie rozumiem Twojego sarkazmu w stosunku do tego co napisałem.
    Próbuje orientacyjnie oszacować koszty poprawienia jakości energetycznej budynku, co wiąże się z kosztami. Wiadomo że nie posiadając audytu energetycznego nie można powiedzieć co można tam zrobić. Chciałem się dowiedzieć jakie są orientacyjne koszty na taki metraż wybranych składników remontu, bo się na tym nie znam. Dopiero po audycie będzie można powiedzieć co jest do zrobienia na 100%. Niestety wtedy będzie już za późno żeby się z tego wycofać. Stąd moje założenia odnośnie kosztów. Wolę coś przeszacować niż niedoszacować i dowiedzieć się na czym stoję. Jeśli nie można tego oszacować to można to napisać a nie napisać że to takie oryginalne.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    , przewuduwana jest 100 proc podwyzka cen gazu i zakaz uzywania w domach w ciągu kilku lat to co ma na celu ąłdowanie się w coś co i tak pójdzie na śmietnik .
    A możesz przytoczyć linki mówiące o "zakazie używania w domach w ciągu kilku lat" ?
    Wciąż bredzisz o czymś, o czym nie kasz pojecia...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A możesz przytoczyć linki mówiące o "zakazie używania w domach w ciągu kilku lat" ?
    Wciąż bredzisz o czymś, o czym nie kasz pojecia...
    Nie przytoczy bo takich nie ma i jeszcze długo, długo nie będzie bo z tego co widzę to polityka dąży do tego aby Polskę "zagazować" a potem dowalić ceną za gaz.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak na razie wstępne plany zakazu paliw stałych to 2030 + i gazu 2050+ Ale żadnych konkretów, rzucone luźno pomysły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony