dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    biorąc pod uwagę powierzchnię, kubaturę, i ocieplenie, to i 10kW będzie za duży. O modulacji kotła na pellet to zapomnij, to tylko bełkot marketingowy. Żądaj wymiany na taki co ma max 10kW,.
    Ja mam kocioł 20kW, do ogrzania 200m2, temp w domu ok 24-25st, i bufor 500l. Kocioł pracuje na mocy ok 12kW 2-4 razy na dobę po ok 2h aby zagrzać bufor. Te 4 razy, to jak były te mrozy po -20st tej zimy.

    Dla Ciebie to najlepszy byłby gaz albo pompa ciepła.
    Masz kocioł na ekogroszek ?

  2. #22

    Domyślnie

    nie, na pellet, nigdy nie miałem na ekogroszek


  3. #23

    Domyślnie

    Czyli 500 litrowy BUFOR ogrzewa dom , a nie kocioł o mocy 20 kW.

    Ja mam kocioł-bufor 100 ltrowy na 185 m2. Kocioł jak kocioł, sercem kotła jest palnik, który dobiera moc ... od 4 do 26 kW.. W mrozach -18 st palnik ogrzewał z mocą 16 kW, temp. spalin w czopuchu nie przekraczal 75 st.. Mam coś, który spowalnia ucieczkę gorących spalin do komina
    W instrukcji palnika podano wymaganą minimalną kubaturę komory paleniskowej. Podano 0,023 m3, a faktycznie mam 0,060 m3
    Spójrz na specyfikacje kotła Ziębiec Diament....W kotłach o mocy 14, 20, 26 kW, ta sama pojemność wody w poszczególnych mocach, te same gabaryty i ten sam palnik z mocą od .. do..Czyli kociołek z pojemnością 100 l wody z mocą od 14 do 26 kW, po co rozróżniać na poszczególne wartosci mocy.
    Szwedzi nie rozrózniają moce kotła, tylko od powierzchni budynku... od 80 m2 do 400 m2, jeden standardowy kociołek, a reszta zgazujacy, unikalny palnik automatycznie dobiera moc, oczywiście poprzez zawór 3 czy 4d

    https://www.zebiec.pl/kotly-co/diame...iol-na-pellet/
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 04-04-2021 o 06:24

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Czyli 500 litrowy BUFOR ogrzewa dom , a nie kocioł o mocy 20 kW.
    tak, gdyby go nie było, to miałbym jedną wielką smołę przy paleniu na niskiej mocy, albo kocioł odpalałby się co pól godziny.
    Szwedzi nie rozrózniają moce kotła, tylko od powierzchni budynku... od 80 m2 do 400 m2, jeden standardowy kociołek,
    myślisz że autorowi dali jakiś szwedzki kocioł, a może jakiś włoski lub duński?


  5. #25
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie słuchaj ty nagianiaczy co wciskają ci 20kw bo oni chcą to tylko sprzedać a na większym gniocie mają większą marżę.
    Powódź smoły i kosmiczne zużycie peletu będzie miał ty a naganiacze umyją ręce i będą się śmiać jakiego frajera znaleźli na swoje gnioty szroty 20kw.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie słuchaj ty nagianiaczy co wciskają ci 20kw bo oni chcą to tylko sprzedać a na większym gniocie mają większą marżę.
    Powódź smoły i kosmiczne zużycie peletu będzie miał ty a naganiacze umyją ręce i będą się śmiać jakiego frajera znaleźli na swoje gnioty szroty 20kw.
    Zgadza się.
    Jeśli kupujący ma obawy, to każdy kocioł pójdzie na większej mocy ze stratą kominową.

    Pewnie spokojnie 12kW wyciągnie.
    Kolejna sprawa. Ile do tej pory wychodziło dobowo węgla przy największych mrozach i w jakim kotle?
    To pozwoli oszacować jakieś wartości, które mogą pomóc w doborze..
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony