dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie Kominek Roben MonzaPlus jak wymienić i gdzie kupić?

    Mam dachówkę Roben MonzaPlus, antracyt, kładziona w 2013 roku.
    Jesienią zeszłego roku wymieniałem jedną dachówkę na północnej połaci, bo pękła na pół. Na szczęście kilka dachówek miałem w zapasie
    Ostatnio niestety zauważyłem, że kominek odpowietrzający kanalizację zaczął się sypać - i tego już w zapasie nie mam.
    Ktoś doradzi, gdzie taki mogę dostać? Internet albo woj. Śląskie. Na stronie producenta ani na allegro nie mogę zlokalizować takiego modelu.
    Na połaci są dwa kominki więc idealnie by było, jakby dało się dokupić taki sam...

    No i drugie pytanie - jak to wymienić? Zakładam, że niełatwo będzie znaleźć kogoś, kto przyjedzie wymienić jedną dachówkę.
    Czy ten element na górze się zdejmuje, czy trzeba całą dachówkę?
    Niestety nie znam się na dachach, ale jak patrzyłem na youtube to chyba powinno się dać rozsunąć dachówki i to wymienić? Czy będą potrzebne jakieś dodatkowe narzędzia?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210327_082111.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	454360

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Odezwał się przedstawiciel handlowy z Robena - będziemy reklamować, tego modelu już nie produkują, zamontujemy inny.
    Wymiana we własnym zakresie.
    Dla potomności - ten model jest na ciasnej uszczelce gumowej, trzeba powoli wyciągnąć z płynem do naczyń. Nowe modele są na gąbkowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dałem się namówić na Monzeplus ze względu na kolor i połysk, a to dość krucha dachówka bo jest lżejsza ale przez to cieńsza. Testowałem z kerama od znajomego i się tak nie kruszy pod butem. Nie mogłem jej połamać tak łatwo. A co gdy będzie duży grad??? to nie chce wiedzieć ...teraz to bym dołożył te 3tyś do Brassa czy czegoś lepszego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony