dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Obniżenie podłóg

    Dzień dobry,
    jestem nowym użytkownikiem. Jeśli założyłam post w nieodpowiednim miejscu to z góry przepraszam.
    Dom ceglany z lat 60.-70. Fundamenty ponad powierzchnią gruntu mają około pół metra. Na tej też wysokości w domu znajdują się podłogi. Pod podłogami nie ma posadzki. Z tego co mi wiadomo jest tam piasek, w sensie fundament, piasek, podłoga. I tutaj rodzi się pytanie - czy jest jakikolwiek możliwość obniżenia podłóg do poziomu gruntu? Czy mija się to z celem? Chciałabym z podpiwniczonego domu zrobić dom bez piwnicy i nie nadbudowywać piętra. Z góry serdecznie dziękuję za porady

  2. #2

    Domyślnie

    Trzeba wg mnie wycinać fundamenty dla miejsca na drzwi i wymaga to konsultacji na miejscu z konstruktorem budowlanym.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak Tolo74 wyżej napisał do cięcia fundamenty, więc wieniec do rozwalenia.
    Gruba przebudowa, może z zewnątrz wydawać się niewielka, ale konstrukcyjnie ogromne zmiany.

    IMO jeśli nie ma żadnego racjonalnego powodu obniżania poziomu domu poza "bo ładniej" to nie warto...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał gotarr Zobacz post
    Pod podłogami nie ma posadzki. Z tego co mi wiadomo jest tam piasek, w sensie fundament, piasek, podłoga. ................ Chciałabym z podpiwniczonego domu zrobić dom bez piwnicy i nie nadbudowywać piętra.
    Te zdania się wykluczają. Albo masz podłogę na gruncie ~50cm nad terenem albo masz podpiwniczenie. Chyba że masz podpiwniczenie pół metra nad ziemią.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Te zdania się wykluczają. Albo masz podłogę na gruncie ~50cm nad terenem albo masz podpiwniczenie. Chyba że masz podpiwniczenie pół metra nad ziemią.
    Hej w tym domu wygląda to tak, że piwnica (bardziej piwniczka) znajduję się pod jednym pomieszczeniem, przez co wszystkie podłogi znajdują się około 50 cm ponad fundamentem. W pozostałych pomieszczeniach - fundament, piasek, podłoga z desek. Już do samego domu trzeba wchodzić po wysokich schodach, a ze względu na starszych domowników zastanawiam się czy takie obniżenie jest możliwe, by ułatwić wchodzenie chociażby. Poza tym z tej piwnicy nikt nie korzysta i korzystać nie będzie. I tak się zastanawiam czy gra w ogóle jest warta świeczki. Z tego co widzę po wcześniejszych komentarzach to nie będzie takie łatwe jak się wydawało...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony