dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze prądu do działki budowlanej przez działkę rolną wzdłuż drogi gminnej

    Zamierzam wybudować dom na działce numer 416 (planowany dom oznaczony na zdjęciu kolorem niebieskim).
    Mam pytanie co do formalności związanych z przyłączem prądu do działki.
    Mianowicie słupy przesyłowe (oznaczone na mapce na kolor czerwony) są za drogą gminną w stosunku do mojej działki. Istnieje możliwość przyłącza prądu do działki (kolor żółty) poprzez działkę rolną sąsiadującą 388 lub przez drogę gminną 393.
    Czy w takiej sytuacji podpisując z Tauronem umowę o dostawę prądu oni załatwiają formalności z gminą i domyślnie idzie prąd wzdłuż drogi gminnej, czy może ja powinienem załatwiać służebność z właścicielem działki numer 388?

    Link do planu: https://ibb.co/JnBphhm

  2. #2

    Domyślnie

    W jaki sposób i gdzie zostanie wykonane przyłączę lezy to po stronie ZE Tauron, o to nie musisz się martwić.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał macdro Zobacz post
    Czy w takiej sytuacji podpisując z Tauronem umowę o dostawę prądu oni załatwiają formalności z gminą i domyślnie idzie prąd wzdłuż drogi gminnej, czy może ja powinienem załatwiać służebność z właścicielem działki numer 388?
    "Oni" wszystkim się zajmują. Jak działka 393 jest własnością gminy (nie mylić ze statusem drogi w MPZP) to nie powinno być problemów.
    Ale jak 393 jest prywatną własnością albo jeszcze gorzej współwłasnością - to może być problem (a na pewno długo to potrwa).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony