dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Domione

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-612
    Posty
    1

    Domyślnie Przyłącza wod-kan, gaz i tauron

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przyłącza.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	454444


    Dzień dobry Wszystkim,


    Mamy z żoną zagwozdkę dotyczącą działki. Działka swoim położeniem, wymiarami i kształtem nam odpowiada, mamy jednak problem związany z mediami. Media znajdują się w głównej drodze i są oddalone od proponowanej działki o ok 100m. Droga do działki na planie zagospodarowania jest drogą gminną o szerokości 8m. Niestety na razie wszystko jest w sferze papieru - fizycznie jest tam pole. I teraz mamy pytanie, czy ktoś jest nam w stanie udzielić informacji i oszacować koszt doprowadzenia mediów do działki ?

    Załączam mapkę jak to mniej więcej wygląda. Kolorowe kropki - niebieska(WOD-KAN), żółta(GAZ), szara(tauron) i tele), . Działka w żółtym obrysie to działka docelowa.

    Z góry dziękuję za sugestie i uwagi.

  2. #2

    Domyślnie

    Tauron do 200metrów stawia na swój koszt. Jeśli nie odmówią przyłączenia bo coś tam(np. że się im nie opłaca) to płacisz standardowo od 1kW mocy czyli koło 1000zł średnio.
    Kabel, peojekt, kopanie itp po ich stronie.
    Wystąpic o warunki przyłączenia możesz chyba dopiero będąc właścicielem nieruchomości.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Tauron do 200metrów stawia na swój koszt. Jeśli nie odmówią przyłączenia bo coś tam(np. że się im nie opłaca) to płacisz standardowo od 1kW mocy czyli koło 1000zł średnio.
    Kabel, peojekt, kopanie itp po ich stronie.
    .
    Nie do końca jest tak piszesz. otóż do 200 m przyłącza jest opłata zryczałtowana i inwestor płaci za moc przyłączeniową. W Tauronie teraz 1 kW jest poniżej 100 zł a nie 1000 zł (zapewne pomyliłeś się) .
    Do wykonania przyłącza daleka droga bo jeszcze autor tematu jak domniemywam z jego pisania to jeszcze tej działki nie kupił.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domione Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przyłącza.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	454444




    Załączam mapkę jak to mniej więcej wygląda. Kolorowe kropki - niebieska(WOD-KAN), żółta(GAZ), szara(tauron) i tele), . Działka w żółtym obrysie to działka docelowa.

    Z góry dziękuję za sugestie i uwagi.
    Przyłącze prądu jak pisałem wyżej, co do wody to już cena może być bardzo zróżnicowana, wszystko zależy od wodociągów gminnych czy one będą wykonywać w 100% przyłącze czy zezwolą na wykonanie Tobie, wtedy koszta można zbić.
    Co do przyłącza gazu ja na Twoim miejscu nawet bym o nim nie myślał, szkoda pieniędzy.
    W obecnych czasach ogrzewania zna prąd ma przyszłość tym bardziej gdy dom budujesz od podstaw to możesz go przystosować pod ogrzewanie za pomocą prądu a czy to będzie PCi, folie grzewcze czy coś innego to już Twój wybór.
    Czy podłączenie pod siec tele dzisiaj ma sens? gdy każdy ma komórkę i praktycznie nieograniczony dostęp do netu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie do końca jest tak piszesz. otóż do 200 m przyłącza jest opłata zryczałtowana i inwestor płaci za moc przyłączeniową. W Tauronie teraz 1 kW jest poniżej 100 zł a nie 1000 zł (zapewne pomyliłeś się) .
    Do wykonania przyłącza daleka droga bo jeszcze autor tematu jak domniemywam z jego pisania to jeszcze tej działki nie kupił.
    Chodziło mi o to, że przy mocy standardowej na zwykły dom dajmy na to 15kW opłata wyjdzie niewiele ponad 1000zł czyli koszt pomijalny skoro tauron stawia wszystko na swój koszt. Jestem na bieżąco bo właśnie to przechodziłem. Najważniejsze jest, że do 200m tauron robi na swoj koszt i tyle. Niczego nie pomylilem.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Chodziło mi o to, że przy mocy standardowej na zwykły dom dajmy na to 15kW opłata wyjdzie niewiele ponad 1000zł czyli koszt pomijalny skoro tauron stawia wszystko na swój koszt. Jestem na bieżąco bo właśnie to przechodziłem. Najważniejsze jest, że do 200m tauron robi na swoj koszt i tyle. Niczego nie pomylilem.
    Niczego nie pomyliłeś ale przyznasz że napisałeś trochę opacznie.
    Co do tych 200 m to każdy ZE ma tak że za przyłącze do 200 m płaci się opłatę zryczałtowaną a powyżej koszty są dzielone 50/50 za każdy mb przyłącza.

  7. #7

    Domyślnie

    Racja
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony