dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 117 z 117
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czego z tą powierzchnią miałem dochodzić?
    30m2 na dole i 20m2 antresoli.

    Czy ja mam pretensje do kogoś grzejącego z COP=1?
    Ja jedynie zwracam uwagę że grzanie kablami/matami/foliami jest strzelaniem sobie w kolano.
    Robienie tego tylko dlatego że początkowy koszt jest niższy od PC i wymyślanie drastycznych cen PC i praktycznie darmowych kabli aby udowodnić swoją tezę/wybór jest niepoważne.

    Uważaj bo znowu będziesz się kajał że nie wiedziałeś że jakaś "zabawka" istnieje.
    Czy ktoś pisze ze kable są za darmo ?
    Ci którzy grzeją z COP1 a mają dobrze zrobiony dom jakoś nie widać żeby wieszali się na sznurze, mało tego, jakoś nie myślą nad zmianą systemu ogrzewania. Przypadek ?

    Oczywiście zaraz napiszesz ze marzą o wodnej podłogówce bo można ją wpiąć do byle czego. Przecież jej zrobienie nie jest jakieś awykonalne w domu gdzie są kable.

    Ja czekam na wycenę pompy i jeśli będzie ona oscylowała w okolicy ceny kabli ( lub mat pod kafelki ) , Klimy i kozy, to jest szansa że się skuszę ale myślę że jestem naiwny. Obstawiam cenę za podłogówkę 86m plus pompa od 35k w górę....

  2. #102

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 24-04-2021 o 17:06

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Sito zarzuć osobny, nowy temat. Kto zrobi mi podłogówkę + PC PW (Bez typowych chińczyków) za Np 30tys. Zobaczymy ilu chętnych sie zgłosi To nie żart, ani podpucha.

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No nie przypadek, tylko ekonomiczne myślenie które tak lubisz.
    Ile ich będzie kosztowała demolka mieszkania podczas wymiany kabli na rurki z wodą.
    Dlatego płacą za prąd i udają że są z tego zadowoleni.


    Widać że nie masz jeszcze domu.
    Każdy remont to demolka, mniejsza lub większa.
    Przecież uzasadniacie tu że wszystko można zrobić za piwo albo samemu. Więc demolka będzie kosztowała piwo i trochę swojej pracy.

    Nasza kuzynka grzeje szkieletowca matami pod kaflami i kanałówką. Chwali i nie płacze. Przeszła z ekogroszku i wodnej podłogówki....

  5. #105

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 24-04-2021 o 17:06

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Widzę że argumentów brakuje i pozostał sarkazm.

    Twoja kuzynka może mieszkać jak i gdzie chce, ja bym nigdy nie mieszkał w domu grzanym matami lub foliami.
    Chodzenie po PEM nie jest dla mnie.
    Twojej kuzynce może to nie przeszkadza bo nie wie o tym albo wie i ignoruje.
    Jej wybór i jej zdrowie.
    Nic mi do tego.
    Żaden sarkazm . Zwyczajnie to co jest dobre dla Ciebie , nie musi być dobre dla mnie ( i mojej kuzynki ) . Jeżeli żona Kaizena chciała palić drewnem, to pali. Ty chciałeś grzać wodę to grzejesz. Ja do większości tematów podchodzę praktycznie i ekonomicznie. Nie kupuje wodotrysków jezeli jest prostsze rozwiązanie.

    Gdyby grzanie z COP1 było ekonomicznie nieuzasadnione, to w takim kraju jak Polska grzaliby tak tylko Kolczyki i im podobni

  7. #107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Żaden sarkazm . Zwyczajnie to co jest dobre dla Ciebie , nie musi być dobre dla mnie ( i mojej kuzynki ) . Jeżeli żona Kaizena chciała palić drewnem, to pali. Ty chciałeś grzać wodę to grzejesz. Ja do większości tematów podchodzę praktycznie i ekonomicznie. Nie kupuje wodotrysków jezeli jest prostsze rozwiązanie.

    Gdyby grzanie z COP1 było ekonomicznie nieuzasadnione, to w takim kraju jak Polska grzaliby tak tylko Kulczyki i im podobni
    .

  8. #108

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 24-04-2021 o 17:06

  9. #109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Dlaczego więc Kaizen przekonuje wszystkich którzy zainwestowali w PC że nie znają się na ekonomii i wywali pieniądze w błoto bo kable są tańsze i lepsze.
    Ja jedynie mam problem z tymi którzy żonglują sumami wyjętymi spod brudnego palucha i w ten sposób chcą udowodnić że kable są prawie za darmo a na PC trzeba brać pożyczkę w banku.
    Ja nie widzę żeby pisał tylko o kablach.
    Nawet wpadły mi jego wpisy że akurat w tym wypadku pompa ma sens. A nie czytałem jego wszystkich kilkunastu tysięcy postów

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    W moim rejonie instalatorzy chcą 80-120zł za położenie podłogówki. Nie widziałem sensu by tyle płacić za kilka/naście godzin pracy, podobnie jak nie widziałem sensu korzystania z montażystów PC, którzy w wycenach mieli rubryczkę MONTAŻ a w niej cenę 4000zł a cała usługa ze sprzętem kosztowała ponad 30k .
    Ja styropian sam z żoną ułożyłem. Jak widziałem jak "fachowo" układa hydraulik styropian to stwierdziłem że szkoda kasy na coś co sam z żoną ulożymy dużo lepiej niż "fachowiec".
    Hydraulik nie bawi się w docinanie. Wielu sypie piasek i nic nie docina.

    Podlogówkę układał nam hydraulik który robił nam hydraulikę w domu. Zagadałem z nim i płaciłem 12zł za m2 podłogówk i chyba 150 zł za montaż rozdzielacza i testy.

    Zrobili to wszystko z pomocnikiem w jeden dzień.

    Łącznie z materiałem (bez styropianu) wyszlo chyba coś trochę coś 40-50zł za m2 podłógówki. Robiłem na markowych materiałach.

    Płacenie 100zł za m2 to dla mnie głupota bo koszt materiałów to 20-40zł za m2 podłogówki ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie?





    I
    Edyta.
    Jeszcze zajrzałem na dzisiejszy wykres - jak to pięknie taktuje PC puszczona samopas



    Załóż jej kaganiec, bo szkoda sprężarki.

    A jeszcze jedna zaleta kabli - od ponad dwóch tygodni mam wyłączone ogrzewanie, poza łazienkami. Przy wodnej podłogówce to trochę zabawy z zakręceniem. A i z mocą PC robi się problem, jak ma grzać tylko średnio ze 100-200W i z przepływami tylko w łazienkach.
    W tej "okolicy" mieszkamy już 11 lat ...

    Co do pompy to już pisalem że mam za dużej mocy i pompa nie nadaje się do pracy stałej i tak nie pracuje.

    Sterują ja termostat i kiedy pompa się włączy / wyłączy zależy od warunków atmosferycznych i od ile energii zakumuluje dom ...

    Co do wykresu i taktowania , na razie próbuję jak mocno mogę zejść z przepływem i temperaturą zasilania bo zaobserwowałem że wcale wysoka temperatura zasilania nie powoduje szybszego wzrostu temp w domu (u nas) a jedynie wyższe zużycie energii.

    Od pewnego czasu nie grzeję za pomocy krzywej tylko za pomocą stałej temperatury.
    Zaobserwowałem że ekonomiczniej u nas jest grzać dłużej z nizszą temp zasilania niż grzać trochę krócej z duża wyższą temp zasilania ...

    U nas odpada aby całkowiice wyłączyć ogrzewanie , choć były dni że było dużo słońca i ogrzewanie zupełnie się nie załączylo ,albo na bardzo krótko.
    U nas prawie codziennie była temperatura minusowa , jeszcze kilka dni temu było -7 stopni

    7 kwietnia taką pogodę mieliśmy ...

    Nazwa:  snieg.jpg
Wyświetleń: 190
Rozmiar:  71,8 KB
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    W tej "okolicy" mieszkamy już 11 lat ...

    Co do pompy to już pisalem że mam za dużej mocy i pompa nie nadaje się do pracy stałej i tak nie pracuje.

    Sterują ja termostat i kiedy pompa się włączy / wyłączy zależy od warunków atmosferycznych i od ile energii zakumuluje dom ...

    Co do wykresu i taktowania , na razie próbuję jak mocno mogę zejść z przepływem i temperaturą zasilania bo zaobserwowałem że wcale wysoka temperatura zasilania nie powoduje szybszego wzrostu temp w domu (u nas) a jedynie wyższe zużycie energii.

    Od pewnego czasu nie grzeję za pomocy krzywej tylko za pomocą stałej temperatury.
    Zaobserwowałem że ekonomiczniej u nas jest grzać dłużej z nizszą temp zasilania niż grzać trochę krócej z duża wyższą temp zasilania ...

    U nas odpada aby całkowiice wyłączyć ogrzewanie , choć były dni że było dużo słońca i ogrzewanie zupełnie się nie załączylo ,albo na bardzo krótko.
    U nas prawie codziennie była temperatura minusowa , jeszcze kilka dni temu było -7 stopni

    7 kwietnia taką pogodę mieliśmy ...

    Nazwa:  snieg.jpg
Wyświetleń: 190
Rozmiar:  71,8 KB
    I wlasnie to o czym piszesz teraz odpycha mnie od ogrzewania wodnego..... Nie chciałbym kosztem ~200zl miesiecznie bawić sie w magika w celu uzyskania odpowiednich temperatur w domu.

    Można się zgadzać z teoriami Kaizena lub nie, ale często prowadzą one do tego że jednak ma sporo racji. Nie piłem z nim wódki i osobiście go nie znam. To tylko moje przemyślenia na podstawie tego co tu czytam. Mi wylał kubeł zimnej wody na łeb jak dałem projekt na forum. Skonsultowałem z elektrykiem i faktycznie projekt nie jest super....

  13. #113

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 24-04-2021 o 17:05

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    I wlasnie to o czym piszesz teraz odpycha mnie od ogrzewania wodnego..... Nie chciałbym kosztem ~200zl miesiecznie bawić sie w magika w celu uzyskania odpowiednich temperatur w domu.
    .
    ???

    A kto się bawi w "magika" aby osiągnąć odpowiednią temperaturę w domu ?
    Nie mam żadnego problemu z osiągnięciem odpowiedniej temperatury w domu nie ważne czy za na zewnątrz jest -20 czy jest +10.
    Za to odpowiada termostat z ustawioną histerezą 0,4 stopnia i on pilnuje aby w domu była komfortowa temperatura przez 24 godzinę na dobę.

    Można ustawić np. 35 stopni na pompie ciepła , włączyć termostat i zapomnieć o ogrzewani i pompie ...

    Ja jednak lubię "wycisnąć" ile się da z danego sprzętu i traktuje to jako ciekawostkę i "zabawę" .
    "testy" te nie mają wpływu na temperaturę w domu a co najwyżej na zużycie energii ..

    Myślę że Ci do grzeją kablami i tylko w T2 bardziej " bawią" się z czasami ogrzewania aby dopasować optymalny czas grzania do danych warunków zewnętrznych , bo wątpie że mają włączone termostaty i dom grzany jest wtedy kiedy potrzebuje a nie kiedy jest "tania taryfa" ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    jeszcze kilka dni temu było -7 stopni
    Wg Twojego pvmonitor 7 kwietnia było -5 najniżej. U mnie wtedy było -3,7. 18 stycznia najniżej miałeś -22,3 - u mnie wtedy czerpnia miała -21*. Wcale nie mieszkasz na jakimś biegunie zimna. Kiedy miałeś -28?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie mam żadnego problemu z osiągnięciem odpowiedniej temperatury w domu nie ważne czy za na zewnątrz jest -20 czy jest +10.
    To jak wyłączasz ogrzewanie sypialni i/lub salonu zostawiając grzanie łazienek? Jak jeszcze nie teraz - to lada moment będzie to bardzo wskazane.

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Co do wykresu i taktowania , na razie próbuję jak mocno mogę zejść z przepływem i temperaturą zasilania bo zaobserwowałem że wcale wysoka temperatura zasilania nie powoduje szybszego wzrostu temp w domu (u nas) a jedynie wyższe zużycie energii.

    Od pewnego czasu nie grzeję za pomocy krzywej tylko za pomocą stałej temperatury.
    Zaobserwowałem że ekonomiczniej u nas jest grzać dłużej z nizszą temp zasilania niż grzać trochę krócej z duża wyższą temp zasilania ...
    Także mam przewymiarowaną pc i także grzeję dłużej na niższym nastawie.
    Wtedy ściany mają czas się wygrzać.
    Przy krótkim grzaniu, nie mają takiej możliwości.
    Jedynie w okienku południowym puszczam na 33 w podłogę, kiedy jest chłodno i mróz. To jedyne odstępstwo od tej reguły.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 12-04-2021 o 19:47
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #117

    Domyślnie

    Witam,
    Pompy ciepła Buderus są doceniane przez użytkowników między innymi ze względu na wysoki współczynnik efektywności COP jak również wysoką niezawodność urządzenia. Dodatkowo, umożliwiają one na dostarczanie ciepła do budynku do temperatury zewnętrznej -20 stopni, co powoduje pewny komfort cieplny niezależnie od warunków zewnętrznych i brak konieczności montażu rezerwowego źródła ciepła. To wszystko sprawia, że w okresie eksploatacji urządzenia będzie przenosiło się na niższe zużycie energii do zasilania pompy ciepła, a tym samym, niższe koszty ogrzewania.

    Pozdrawiam

    Konsultant Buderus

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony