dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Może nieco marudzę, ale kiepsko widzę podłączanie Longi/Canadian Solar 370 pod P370. Chyba, że wrzucą tam inne moduły (albo ja na złe patrzę). Nie wiem czy to im SED przepuścił, ale jeśli oni to podłączą, to masz instalację bez gwarancji. A jeśli tak faktycznie zaproponują, to... cóż, znamy się do bramy, a od bramy....
    Ma być na P505 przy tej konfiguracji. Myślicie że oferta do wzięcia?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtyla Zobacz post
    Ma być na P505 przy tej konfiguracji. Myślicie że oferta do wzięcia?
    Za 800 zł różnicy na instalacji 8 kWp to nawet bym się nie zastanawiał, tylko brał. Na sam początek weź od nich projekt w SED i zweryfikuj czy jakiś głupot tam nie zrobili. I jeszcze spytaj o firmę zabezpieczeń, żeby nie wrzucili czasem chińskiego badziewia za 150 zł.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Za 800 zł różnicy na instalacji 8 kWp to nawet bym się nie zastanawiał, tylko brał. Na sam początek weź od nich projekt w SED i zweryfikuj czy jakiś głupot tam nie zrobili. I jeszcze spytaj o firmę zabezpieczeń, żeby nie wrzucili czasem chińskiego badziewia za 150 zł.
    A co do paneli to jest jakaś różnica czy to Ja Solar czy Jinko, Photo Solar jeśli mają podobne parametry? Czy bardziej warto patrzeć na falownik?

  4. #24

    Domyślnie

    Mam pytanie co sądzicie na temat zestawu:

    RISEN RSM120-6-340M HC czarna ramka x 17 szt.
    Falownik Sofar 6.6KTL-X szt. 1

    Łączna moc 5,78 KW

    KOszt 24500 zł.

    Dodam że moje roczne zużycie energii 2800 KWh
    Ostatnio edytowane przez jbloo ; 12-04-2021 o 06:38

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloo Zobacz post
    Mam pytanie co sądzicie na temat zestawu:

    RISEN RSM120-6-340M HC czarna ramka x 17 szt.
    Falownik Sofar 6.6KTL-X szt. 1

    Łączna moc 5,78 KW

    KOszt 24500 zł.
    Nie jestem ekspertem, ale analizowałem trochę ofert jak szukałem odpowiedniej oferty dla mnie.
    Pierwsza rzecz to czemu falownik jest o sumarycznie wyższej mocy niż moc paneli? Zazwyczaj suma moc paneli powinna być o 15-20% wyższa niż falownika.
    Falownik Sofar ma dobre opinie i jest moim zdaniem najlepszym falownikiem jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.
    Jeśli chodzi o panele to trochę małej mocy, będziesz potrzebował więcej sztuk niż gdybyś wybrał konfigurację z panelami o wyższej mocy.
    Cena około 4.2k za kWp nie jest zła ale wydaje mi się że spokojnie da się znaleźć podobny zestaw w niższej cenie. Osobiście wolałbym Huaweia od Sofara (zabezpieczenia Huaweia to jest coś to moim zdaniem wygrywa nad Sofarem), panele 375W zamiast 340W.
    Nie wiem jak u Ciebie z zacienieniem, jeśli jakieś występuje to pomyśl nad SolarEdge. Ja dostałem mnóstwo ofert i w końcu zdecydowałem się na SolarEdge dla instalacji 6kWp w cenie poniżej 4k za kWp z optymalizatorami na kążdym panelu.
    Ostatnio edytowane przez wojtyla ; 11-04-2021 o 12:24

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony