dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Question Listwa przysufitowa z LED a karnisz

    Edit: Podrzucam link do galerii, bo jakość wrzuconych na forum załączników woła o pomstę do nieba...

    https://imgur.com/a/an4K0jY

    Planuję zamontować w mieszkaniu listwy przysufitowe takie jak na zdjęciach poniżej i przykleić tam taśmę LED. Tam gdzie się da będą montowane przy samej ścianie, mam jednak zagadkę co zrobić przy karniszach. Jako że te muszą być oddalone od ściany przynajmniej o 5-10 cm, to i listwa musi być trochę dalej. Teraz pytanie czy w momencie kiedy na ścianie, na której jest karnisz oprócz okna zostaje mi jeszcze trochę miejsca (ok. 80 cm w sypialni i ok. 120 cm w salonie) lepiej zrobić listwą takie "wyłamanie" jak na jednym ze zdjęć poniżej żeby tam, gdzie karnisza nie ma listwa była możliwie blisko ściany (tak jak w reszcie mieszkania), czy zrobić to w linii prostej, co będzie skutkowało większą "dziurą" między ścianą a listwą w tym miejscu.

    Z jednej strony ogólnie ładniejszy wydaje mi się brak tego wyłamania, ale z drugiej nie wiem jak będzie wyglądać ta powiększona szpara i czy to będzie rzucać się w oczy. Nie może być za duża, bo zależy mi na tym żeby tego LEDa nie było widać bezpośrednio - ma dawać tylko taką poświatę. W sypialni to nie problem, bo tam w rogu będzie stało biurko więc nie będzie się dało usiąść bezpośrednio pod listwą, ale już w salonie w rogu będzie kanapa. Co prawda też oddalona od ściany o te 5-10 cm żeby było miejsce na zasłonkę, ale obawiam się żeby tam to światło nie uderzało kogoś w oczy. Wiadomo, że nie siedzi się patrząc cały czas w sufit, ale jeśli się da, to wolałbym całkiem tego uniknąć.

    Z tego co się zorientowałem to zasłonka powinna być oddalona od ściany ok. 10 cm. Z tym że u mnie zasłonkom nie będą "przeszkadzać" ani wysunięte parapety, ani grzejniki (poprzenosiłem je w inne miejsca, niż są na zdjęciach). Czy w związku z tym mógłbym zasłonki zawiesić tylko 5 cm od ściany? A może zależy to też od samego rodzaju zasłonki i są takie, co mocno się falują i trzeba je powiesić dalej, ale też takie, które mogą wisieć bliżej? Jest to istotne gdybym zdecydował się na opcję bez wyłamania - wtedy im mniejsza będzie odległość, o którą będę musiał oddalić listwę od ściany przez karnisz tym lepiej.

    Jako karnisz planuję dać taką szynę na sufit: https://allegro.pl/oferta/szyna-sufi...ant=9249810766

    Co Wy byście zrobili w tej sytuacji?
    Ostatnio edytowane przez mlodyga5 ; 31-03-2021 o 14:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony