dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @niezdecydowana77

    Takie mieszkanie w kamienicy i to na dodatek "zabytkowej" to jeszcze konserwator zabytków (czyli ktoś kto pilnuje by zwłaszcza od fasady zbyt wiele nie przerabiać). Więc klima może wymagać zgody nie tylko sąsiadów.
    Ale jak już by była zgoda na jednostkę zewnętrzną to zdecydowanie najlepsza jest pompa ciepła PW.
    Teraz na rynku są również małe, takie o mocy około 4 kW o wymiarach porównywalnych do klimy. Nie jest to tanie, ale w eksploatacji zwróci się szybko w stosunku do kosztu czystego prądu (COP = 1).

    Ale w mieszkaniu wolno modernizować.

    Sądzę, że pomieszczenie ma wysokość większą od obecnie budowanych.
    Sugeruję by dobrze ocieplić zwłaszcza od sufitu - np sufit podwieszany z grubą warstwą wełny mineralnej.. Po co grzać trzecie piętro, lub strych (jeśli to ostatnia kondygnacja)? O podłodze ktoś wyżej już wspominał.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezdecydowana77 Zobacz post
    To też jest jakieś rozwiązanie.

    Podsumowując, do wyboru mam:

    1. Klimatyzator +bojler, o ile dostanę zgodę administracji. Tylko czy taki klimatyzator da sobie radę, gdy w mieszkaniu ma być 21-22st a na zewnątrz będzie np. -20st?
    2. Gazowy ogrzewacz +bojler
    3. Piec gazowy dwufunkcyjny o małej mocy np. coś takiego? https://www.castorama.pl/kociol-gazo...d-1109593.html https://www.castorama.pl/kociol-gazo...d-1120805.html
    Klimatyzator nie ma tego co ma PC - grzałka- która stanowi zabezpieczenie w razie awarii sprężarki, niskich temperatur czy oblodzenia wentylatora, no ale...zapewne ktoś napisze, że tak małe mieszkanko możesz sobie wtedy farelką nagrzać
    Kocioł gazowy - tu musisz poświęcić trochę czasu by nie dać się naciągnąć na jakieś monstrum. Najważniejszy parametr - jak najniższa moc do której on może zejść.
    Tu masz np od 2,7kW przy grzejnikach - https://www.termet.com.pl/pl/produkt...ndens-slim/109
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Po prostu super z cyklu urzekała mnie twoja porada. Montowanie kotła z góry przewymiarowanego dla jednego grzejnika w pokoju i drugiego w łazience pomimo że ten kocioł może być chyba w łazience i będzie hałasował i tak w całym 29 m2 lokalu. Litości.
    Masz takie rozwiązanie, że się o nim wypowiadasz ? Bo ja mam , z kociołkiem od 6,5kW i działa od lat, bez problemów.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    w jednym pokoju to faktycznie rewelacja. Ja tam szedłbym w kocioł na pelet z podajnikiem i buforem na 29 m2 to rewelacja
    Cóż.. pozostaje tylko zacytować wypowiedź w twoim (z małej litery też dopasowałem) stylu -

    Ja mam dwa mieszkania w kamienicy, wiem ile one pożerają(*) mam porównanie z trzecim w ocieplonym bloku i nie uważam, że dwufunkcyjny piecyk od 2,7kW jest przewymiarowany czy będzie nieprawidłowo działał. Pochwal się swoimi doświadczeniami w tym temacie...poczytamy.

    (*) - to był główny powód budowy domu.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Cóż.. pozostaje tylko zacytować wypowiedź w twoim (z małej litery też dopasowałem) stylu -

    Ja mam dwa mieszkania w kamienicy, wiem ile one pożerają(*) mam porównanie z trzecim w ocieplonym bloku i nie uważam, że dwufunkcyjny piecyk od 2,7kW jest przewymiarowany czy będzie nieprawidłowo działał. Pochwal się swoimi doświadczeniami w tym temacie...poczytamy.

    (*) - to był główny powód budowy domu.
    I właśnie to pożeranie mnie najbardziej martwi. Gdybym wiedziała jakie koszty będę ponosiła i że będzie mnie na to stać to co innego Gdzieś znalazłam informację, że 1kW przypada na ok 10m2 więc taki piecyk o mocy ok 3kW będzie ok.
    Na początek zacznę imprezę z gazem a jeśli kominiarz stwierdzi, że jednak gaz odpada to wezmę się za coś innego

    Dziękuję za porady i poświęcony czas.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony