dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szukam akustyka budowlanego w Trójmieście

    Niestety tych co znalazłem w necie milczą, zatem może na forum jest ktoś, kto pomógłby mi rozwikłać problem z akustyką w mieszkaniu.

    Problem jest następujący:

    Blok 3 piętrowy, ja na ostatnim piętrze w mieszkaniu dwu poziomowym, jednak cholernie bardzo słyszę każdy krok sąsiada i jego dzieci z dołu. Mieszkałem w wielu blokach, ale jeszcze nigdy nie widziałem, żeby było słychać sąsiada z dołu, zawsze hałas z góry był, zatem coś nie tak jest z przenoszeniem dźwięków w mieszkaniu.


    Co więcej, słyszę kroki moich domowników, będąc w pokoju A słyszę mocny bas kroków osób przechodzących w pokoju B. Mieszkanie ma ponad 120 metrów i są partie, gdzie jak się idzie to jest cichutko, a są i takie, że kumuluje się gdzieś duży bas i słychać mocne dudnienie podczas chodu.

    Prawdopodobnie pływająca podłoga załatwiłaby sprawę u mnie z krokami (podobno jest, ale może źle zrobiona), ale nie załatwi to hałasu kroków sąsiada z dołu (dodam, że innych dźwięków jak telewizora, rozmów absolutnie nie słychać, tylko dudniejące kroki).

    Przenoszą się te wibracje ścianami, bo co ciekawe, ja te kroki (sąsiada) słyszę nawet na drugim poziomie, ponieważ wibracje idą przez aż dwa piętra do góry i tam na sklepieniu się kumulują.

    Czy istnieje sposób (cena nie gra roli), aby te kroki wyeliminować do minimum? Czy istnieje metoda, która nie wiem, odcina ścianę od podłogi, pomiędzy wkłada się np. materiał dźwięko-szczelny, który powstrzyma większość wibracji? Czy jest taka osoba w trójmieście, która zna temat i mogłaby spojrzeć i wycenić pracę?

  2. #2

    Domyślnie

    tak myślałem, że nikt się nie odezwie, ale co się dziwić, budowlańcy ledwo podstawówkę potrafią skończyć, ale robotę to zawsze spierdolą

  3. #3

    Domyślnie

    Jedyna sensowna opcja to naprawa podlogi u sasiada, moze podloga plywajaca jest uszkodzona, albo plytki zle polozone, ewentualnie sciany dzialowe dodane/ usuniete niezgodnie ze sztuka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony