dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocena wyceny drobnego remontu

    Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami i opiniami-chcielismy zlecić odmalowanie ścian w mieszkaniu. Pan zaproponował 15 zl za m kw. Do tego poprosiliśmy o naprawe doslownie kilku drobnych ubytkow w ścianach i przesunięcie o kilka cm jednego włącznika światła. Cena podskoczyla do 30 zl za m kw, w tym po stronie fachowce lezy zakup materialu (oprócz farb). Co myślicie o tej cenie (województwo łódzkie)?

  2. #2

    Domyślnie

    15 zł za gruntowanie i dwukrotne malowanie ścian w dzisiejszych czasach to praktycznie za darmo.
    30 zł za podgipsowanie ubytków, szlifnięcie miejscami i malowanie 3x (1xgrunt, 2xfarba) to normalna cena

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    15 zł za gruntowanie i dwukrotne malowanie ścian w dzisiejszych czasach to praktycznie za darmo.
    30 zł za podgipsowanie ubytków, szlifnięcie miejscami i malowanie 3x (1xgrunt, 2xfarba) to normalna cena
    Ok, rozumiem ze gipsowanie itd podbija kwote, tylko dlaczego na kazdym metrze? Jesli mam jeden ubytek na caly pokoj, to dlaczego mam zapłacić podwojnie za kazdy metr, nawet rownego sufitu? To normalna praktyka? Gruntowanie nie jest wliczone w te cenę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jokla Zobacz post
    Ok, rozumiem ze gipsowanie itd podbija kwote, tylko dlaczego na kazdym metrze? Jesli mam jeden ubytek na caly pokoj, to dlaczego mam zapłacić podwojnie za kazdy metr, nawet rownego sufitu? To normalna praktyka? Gruntowanie nie jest wliczone w te cenę.
    A to już zapytaj wykonawcę remontu. Zawsze możesz sam wykonać te prace, będzie taniej, czy lepiej zależy od Ciebie i Twoich zdolności.

    W przyszłym tygodniu zaczyna się remont w moim mieszkaniu 60m2 - robocizna 8 -10 tyś.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    A to już zapytaj wykonawcę remontu. Zawsze możesz sam wykonać te prace, będzie taniej, czy lepiej zależy od Ciebie i Twoich zdolności.

    W przyszłym tygodniu zaczyna się remont w moim mieszkaniu 60m2 - robocizna 8 -10 tyś.
    Nie oczekuje, ze ktos mi to zrobi to za pol darmo. Wręcz przeciwnie, chce uczciwie zapłacić za czyjąś pracę, dlatego pytam jakie obecnie są stawki i warunki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony