dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    a co się wiąże z pomiarem półpośrednim?
    40kW teoretycznie starczy na początek, ale potem i tak trzeba będzie zwiększać, więc chyba lepiej od razu zrobić więcej, prawda?
    Masz całkiem inny układ pomiarowy z przekładnikami. W standardową skrzynkę ZE tego ci nie włożą. Trzeba wymieniać. Opłaty też są inne.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Swoją drogą to "ciekawy" temat, w którym jego autor nawet nie wie ile mocy potrzebuje. Nie przeszkadza Mu to szukać porad na forum, zresztą otrzymuje je m.in. od kol. henrykow, który ma blade pojęcie w takim temacie.
    Krótko - tak jak wspomniał kol. marcin225 - do 40 kW / 63 A standardowe zasilanie i licznik bezpośredni, a jeśli więcej to pomiar półpośredni i zasilanie być może bezpośrednio z trafostacji. Reasumując - pismo do ZE a nie pogaduszki na forum.

  3. #23

    Domyślnie

    Żebyś się nie zdziwił.
    Najnowsze warunki dla Odbiorcy, z lutego tego roku :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WTP 1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	454674 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WTP 2.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	454675
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Swoją drogą to "ciekawy" temat, w którym jego autor nawet nie wie ile mocy potrzebuje. Nie przeszkadza Mu to szukać porad na forum,
    coś w tym złego albo niestosownego?
    Wiem mniej więcej jakiej mocy potrzebuję, ale zdaję sobie sprawę, że nie są to standardowe wielkości i chcę wiedzieć z czym się to wiąże...
    Zanim skieruję oficjalny wniosek o wydanie WT, to chcę temat przemyśleć i przedyskutować...Wiem, że dzisiaj większość najpierw robi, a potem myśli, ja jednak mam inne preferencje...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    WT masz za darmo, wydanie nic nie kosztuje . Na pewno będziesz potrzebował więcej niż 40 kW? Ile tych koparek tam masz? Może źle to liczysz. Pamiętaj , że jak wejdziesz w pomiar półpośredni to już na bank energię bierną będą zliczać...

  6. #26

    Domyślnie

    Na bank to już zliczają i bez pomiaru półpośredniego.
    Ciag dalszy w/w warunków przyłaczenia :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WTP 3.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	454676
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    WT masz za darmo, wydanie nic nie kosztuje . Na pewno będziesz potrzebował więcej niż 40 kW? Ile tych koparek tam masz? Może źle to liczysz. Pamiętaj , że jak wejdziesz w pomiar półpośredni to już na bank energię bierną będą zliczać...
    Tak, na pewno.Wiem ile jaki sprzęt ma pobór. Minimum to 50kW na start, bo tyle PV będę mógł pod to podłączyć.
    To ma być pomieszczenie pod kolokację koparek....nie chcę budować budynku na minimalistycznym 40kW , a potem nagle może się okazać, że nie ma możliwości rozbudowy, bo kabel za słaby dali...

    o energii biernej jeszcze muszę poczytać trochę...nie mam wiedzie w ogóle na ten temat
    dodałem:
    no ale skoro i tak to zliczają, to ma to sens?
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 07-04-2021 o 09:46 Powód: dodałem
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Na bank to już zliczają i bez pomiaru półpośredniego.
    Ciag dalszy w/w warunków przyłaczenia :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WTP 3.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	454676
    Pokaż mi rachunek na układzie bezpośrednim gdzie zliczają energię bierną. To że ma zapewnić nie znaczy , że naliczają opłaty- znaczy natomiast , że przymierzają się pomału żeby naliczać wszystkim dlatego też ostatnie lata to masowa wymiana zwykłych liczników na elektroniczne.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Tak, na pewno.Wiem ile jaki sprzęt ma pobór. Minimum to 50kW na start, bo tyle PV będę mógł pod to podłączyć.
    To ma być pomieszczenie pod kolokację koparek....nie chcę budować budynku na minimalistycznym 40kW , a potem nagle może się okazać, że nie ma możliwości rozbudowy, bo kabel za słaby dali...

    o energii biernej jeszcze muszę poczytać trochę...nie mam wiedzie w ogóle na ten temat
    dodałem:
    no ale skoro i tak to zliczają, to ma to sens?
    No to składaj o wydanie WT pod te 50 kW. Jak dostaniesz WT to się wszystko wyjaśni .

  10. #30

    Domyślnie

    Przyjdzie pora - pokażę, pod warunkiem, że klient mi udostępni
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Swoją drogą to "ciekawy" temat, w którym jego autor nawet nie wie ile mocy potrzebuje. Nie przeszkadza Mu to szukać porad na forum, zresztą otrzymuje je m.in. od kol. henrykow, który ma blade pojęcie w takim temacie.
    Krótko - tak jak wspomniał kol. marcin225 - do 40 kW / 63 A standardowe zasilanie i licznik bezpośredni, a jeśli więcej to pomiar półpośredni i zasilanie być może bezpośrednio z trafostacji. Reasumując - pismo do ZE a nie pogaduszki na forum.
    Ty mistrzu merytorycznego pisania jesteś tu tylko dla odreagowania swojego niezadowolenia zawodowego, bo potrafisz tylko walić same merytoryczne treści, czytaj- merytoryczne treści związane ze wszystkim oprócz głównego wątka tematu i to praktycznie w każdym temacie, jesteś merytorycznym (sorki miało być notorycznym) forumowym klepaczem klawiatury a może jesteś forumowym omnibusikiem? bo tak się zachowujesz że jakbyś wszystko wiedział a piszesz po próżnicy, nie wstyd Ci?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No to składaj o wydanie WT pod te 50 kW. Jak dostaniesz WT to się wszystko wyjaśni .
    złożyłem w 2 wersjach - na 40kW i na 100kW - tylko po to, żeby zobaczyc czym się będzie różnić.
    Wersja 40kW przyszła w terminie, na tę drugą jeszcze czekam i może to jeszcze trochę potrwać...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #33

    Domyślnie

    Hej, a czy prowadząc działalność gospodarczą nie będziesz potrzebował osobnej faktury za prąd? Chodzi mi o rozliczenie chociażby z urzędem skarbowym. Opłata za prąd to chyba koszty, które będziesz mógł odliczyć. Porozmawiaj ze swoim księgowym. Jeżeli tak jest to faktura za zużycie musi być pod firmę więc osobne przyłącze,

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    Hej, a czy prowadząc działalność gospodarczą nie będziesz potrzebował osobnej faktury za prąd? Chodzi mi o rozliczenie chociażby z urzędem skarbowym. Opłata za prąd to chyba koszty, które będziesz mógł odliczyć. Porozmawiaj ze swoim księgowym. Jeżeli tak jest to faktura za zużycie musi być pod firmę więc osobne przyłącze,
    Jak tylko powstanie firma, to od razu umowa z zakładem energetycznym zostanie przepisana na firmę...nie pisałem o tym, bo to oczywiste
    Ale na razie czekam cierpliwie na WT
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony