dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Parterówka 107 m2

    Witam serdecznie,
    z czytającego i podpytującego nadszedł chyba czas na założenie osobnego tematu.

    W skrócie: rodzina 2+2, dom parterowy, niecałe 107 m2, woj. wlkp.
    Jeśli Państwo pozwolą więcej szczegółów podam później, a teraz skupiłbym się na tym co pilnie mnie trapi, mając nadzieję na pomoc i odpowiedzi.

    Początkowy plan był taki, że dom pod wieniec ciągnięty będzie samodzielnie. Jednak po namyśle, przybłąkaniu się pewnych problemów zdrowotnych itp. padło na ekipę. Ekipa trafiła się w miarę ok (odpukać, dopiero zaczęli), problem tylko taki, że nie załatwiają sami materiałów, jest to na mojej głowie. No i tu zaczął się młyn. Oni mają szybkie tempo a ja mam za mało czasu na rozważania nad materiałami, nie porównuję cen, jakości, opinii itp. tylko z braku czasu biorę jak leci co hurtownia zaproponuje . No ale tak dalej być nie może, stąd pomysł mojego tematu, gdzie mam nadzieję na pewne i szybkie podpowiedzi.

    Aktualny stan prac: wznoszona jest ściana fundamentowa. Za chwilę będą chcieli robić izolację pionową. I tu problem. Hurtownia wytypowała masy PCI Pecimor F na podkład (poszedł też na podkład pod papę fundamentową) oraz PCI Pecimor 2K na warstwę wierzchnią izolacji pionowej. Oszacowałem, że 2K będę potrzebował ok. 6 wiader 30L na jedną warstwę! Cena wiadra ok. 270zł!
    - czy zastosowanie 1 warstwy 2K na podkładzie z F wystarczy? Warunki gruntowe dobre, raczej sucho, brak gliny, brak wody do 3m wgłąb
    - czy te produkty są w miarę ok?
    - czy polecacie coś innego/lepszego/najlepiej tańszego? a może to normalne ceny za takie środki?

    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Po świętach chcą malować a ja nie mam towaru .
    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    nikt nic? Szkoda.
    To pójdzie tylko Pecimor F bez rozcieńczania w dwóch warstwach.

    To może pomoże ktoś ze styropianem na fundamenty. Czy pod względem izolacyjności styropian Aqua i XPS są podobne? Czy lepiej dać 12cm XPS zamiast 15cm Aqua? Pytam ponieważ 12cm miałbym szybciej dostępny niż projektowy 15 cm.
    Czy na XPS kładzie się dodatkowo siatkę i klej czy można sobie darować?

    Pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał seawolf83 Zobacz post
    To może pomoże ktoś ze styropianem na fundamenty. Czy pod względem izolacyjności styropian Aqua i XPS są podobne? Czy lepiej dać 12cm XPS zamiast 15cm Aqua? Pytam ponieważ 12cm miałbym szybciej dostępny niż projektowy 15 cm.
    Pod względem izolacyjności tak, ale XPS (przynajmniej teoretycznie) nie nasiąka wodą. Styropian aqua ma tylko powłokę nienasiąkającą, jak ją uszkodzisz to już pije wodę i izolacyjność się zmniejsza. Brałbym 12 XPS-a

    Cytat Napisał seawolf83 Zobacz post
    Czy na XPS kładzie się dodatkowo siatkę i klej czy można sobie darować?
    Jeśli będzie ci wystawać z ziemi to zrób klej i siatkę bo jak będziesz robił cokół to może być problem.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Być może uda się załatwić szybciej 15cm XPS.
    Co do sitaki i kleju to prawdopodobnie na razie będzie tylko folia kubełkowa. Teren trochę nierówny i jeszcze długo nie będę widział na jakiej wysokości przyjdzie opaska/chodnik wokół domu, a z tego co wiem to położenie listwy folii kubełkowej m.in. od tego zależy (powinna się kończyć jakoś na wysokości chodnika?). Powyżej listwy później dam siatkę i klej pod docelowe wykończenie cokołu.

    Pytanko: czy jedna warstwa grubej papy 5,2 SBS między ścianę fundamentową i nośną będzie OK? Majstry dałyby najchętniej byle co, najtańszą papę, a inni sugerują nawet dwie warstwy. Szukam złotego środka .

    Poniżej chatka (gdzie kiedyś na forum była pokazywana, niewiele się zmieniła:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	454691
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	454692

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	19,0 KB
ID:	454689   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	454690  

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał seawolf83 Zobacz post
    Pytanko: czy jedna warstwa grubej papy 5,2 SBS między ścianę fundamentową i nośną będzie OK? Majstry dałyby najchętniej byle co, najtańszą papę, a inni sugerują nawet dwie warstwy. Szukam złotego środka .
    Jedna warstwa wystarczy. Zgodnie ze sztuką powinna wystawać tak z 10 cm poza ścianę, żeby później dało się ją połączyć z izolacją na chudziaku.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    dzięki Nurek.
    A teraz coś znacznie gorszego. Że na budowie będą błędy to wiedziałem i starałem się przygotować . Ale takiej grubej kuchy, do tego zawinionej głównie przeze mnie i to na samym początku się nie spodziewałem. Ale od początku.
    Wiedziałem, że przez działkę lecą dreny polne, również pod przyszłym domem. Żeby je znaleźć kopany był koparką rów na całej długości ściany domu. Rów kopany w miejscu ławy fundamentowej tak aby w przyszłości go tylko wyczyścić i wykorzystać na ławę. Dreny znalezione i przełożone w inne miejsce. Parę tygodni później rusza budowa, do zdjęcia humus. Rów przeszkadzał w przejeździe koparki więc został zasypany, ostrzegałem koparkowego co to za rów i żeby go potem odkopać dobrze. No a później to już łatwo się domyślić. Kopanie ław i bum, głębokość posadowienia ławy nie sięgnęła dna rowu!!! Niby pamiętałem o tym rowie, wykonawca i ja chodziłem po wykopie i wszystko wydawało się ok. Ławy wylane, ścianka wymurowana. Nie dawało mi to jednak spokoju. Łopata w ruch i kopię. I potwierdzenie koszmarów sennych obraz poniżej. Reasumując ława stoi na skarpie wysokiej na ok. 10 cm. Narada z Panią kierownik, syfiasty zasyp do wybrania i podlanie ławy betonem, w niektórych miejscach na całej szerokości ławy.
    Chciałbym Was poprosić o opinię i ewentualne uwagi co do sposobu naprawy i gdzie mogą wystąpić jakieś zagrożenia i jak im przeciwdziałać. Np. moim zdaniem istnieje ryzyko, że podlana poduszka betonowa podczas zastygania delikatnie siądzie (widać czasem jak beton siada np. w szalunkach), co spowoduje, że ława i tak będzie wisieć kilka mm nad podlewką i koniec końców siądzie (złamie się?). Można takiemu zjawisku przeciwdziałać? Myślałem też nad wklejeniem w boczne ściany ławy prętów, wyprowadzenie za ich pomocą zbrojenia i wylania z boku niejako nowej ławy. Niby mam z kierbudem opracowany sposób, ale każda opinia mi się przyda. Tym bardziej, że będę chciał aby było to wpisane do dziennika budowy, a wówczas kierbud może się wycofać z prostego podlania betonem i szukać pewniejszych rozwiązań. W ostateczności ława zostanie wykuta cała i wylana od początku.
    PS. na zamieszczonym u góry rzucie pomieszczeń jest to ta krotka ściana po prawej, przylegająca do garderoby, z dwoma słupami.
    Pozdrawiam,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lawa.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	455003

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony