dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne do mieszkania wyciszające do 3000zł

    Poszukuje drzwi zewnętrznych do mieszkania w bloku. Chciałbym aby były dobrze wygłuszone. Nie zależy mi na normie antywłamaniowej ani przeciwpożarowej.
    Otrzymałem oferty na poniższe drzwi co o nich sądzicie. Czy może polecicie coś innego .Czy konstrukcja drzwi która ma norny na pożar i włamanie. Jest cięższa lepsza solidniejsza niż wersja akustyczna. I czy ma to potem jakieś pozytywny na eksploatacje czy trwałość droższych drzwi

    Drzwi Gerda Premium 60, RC3, 40db - 2700 pln brutto. z montażem
    Drzwi Delta Magnum 56K, RC3, 44 db - 2850 pln brutto x montażem
    Wikęd Protect akustyczne 2600zł brutto z montażem

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Aktualnej oferty Gerdy nie znam. Delty też nie.
    Wikęda Protect też jeszcze nie przyswoiłem.
    Wszystkie 3 marki są uznane. Wybrałbym tą, która lepiej będzie pasować do otworu.

    Ps. Ostatnio przypadkiem natknąłem się w katalogu KMT na "Drzwi akustyczne". 44dB, Cena nieco pow. 2 tys. Nie wiem czy będę polecał za miesiąc, jak zamontuję. Ale po prostu lepiej mi pasowały do pomiaru a i parametry na papierze wyglądają dobrze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bartosz21

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z montażem to chyba dobre ceny, a każda firma znana i uznana można powiedzieć.

  4. #4

    Domyślnie

    Z doświadczenia (może niekoniecznie z tymi modelami) powiem, że z Gerdą nie współpracuję od lat. Deltę w budżetowej wersji mam w kotłowni od zewnątrz. Działają, szału nie ma ale nie chciałem tam nic ciekawego. Wikędy Premiumy mam jako główne wejście do domu i są OK. Co prawda obecnie są 100 lat za tym co teraz Wikęd sprzedaje nawet w tej samej serii. Co do akustycznych drzwi to ja zawsze podchodzę dość sceptycznie do mieszkania w bloku, bo tam hałas może nieść się po ścianach z płyty, a niekoniecznie przez drzwi.
    Co do samych marek jako producentów to ja bym uszeregował je następująco: Wikęd, Delta, Gerda. Ale jak pisałem - to moja opinia bardziej o producentach jak o tych modelach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony